Komunikaty PR

Wprowadź nowości do swojego ogrodu! Wiosenne porządki z kamieniem naturalnym

2024-02-13  |  09:00
Biuro prasowe

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a my wszyscy czujemy tęsknotę za świeżym powietrzem i nowymi początkami. Dlaczego nie wykorzystać tego czasu, aby ożywić nasz ogród? Dziś inspirujemy produktami z kamienia naturalnego, które sprawiają, że twoje zewnętrzne przestrzenie będą zachwycać nie tylko swoim urokiem, ale także funkcjonalnością.

 

Wczesnowiosenne porządki i zmiany w ogrodzie możemy rozpocząć od niewielkich dodatków, które finalnie przekują się na COŚ. W tym celu warto wybrać się do dedykowanych salonów kamienia naturalnego, które w swojej ofercie posiadają produkty z granitu. Granit, ze względu na swoją twardość, wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne, stanowi doskonałą dekorację dla każdego ogrodu.

Pierwszą propozycją są palisady granitowe, które mają wiele zastosowań jako ozdobne kamienie ogrodowe. Łupane palisady pozwalają na łatwe i estetyczne wyznaczenie rabaty lub strefy na palenisko. To idealne rozwiązanie do rozgraniczenia trawników i ścieżek, a także jako forma ogrodzenia. Palisady granitowe są nie tylko trwałe, ale także eleganckie, co sprawia, że są idealnym wyborem dla osób poszukujących rozwiązań o wysokim standardzie.

Jeśli marzysz o wyznaczeniu ścieżek w swoim ogrodzie, warto zastanowić się nad wykorzystaniem płytek z kamienia naturalnego. Dzięki nim możliwe jest nie tylko funkcjonalne wytoczenie ścieżek, ale także dodanie imponującego charakteru całej przestrzeni. Płytki granitowe to połączenie trwałości, elegancji i funkcjonalności, co sprawia, że są doskonałym wyborem dla osób, które cenią sobie wysoką jakość wykonania.

Do wyznaczenia ścieżki w ogrodzie idealnie sprawdzą się płytki wapienne o grubości 2 cm. Warto jednak pamiętać, aby wybrać płomieniowaną strukturę, która gwarantuje że kamień ma strukturę antypoślizgową. Dodatkowo można połączyć to ze szczotkowaniem, które sprawi, że powierzchnia płytki będzie gładka. Podobne zalecenia tyczą się także płytek granitowych.

Równie świetnym, choć ciut droższym rozwiązaniem, jest kostka granitowa, której górna powierzchna jest surowa i szorstka, co sprawia że jest antypoślizgowa. Granitowa kostka to autentyczne piękno kamienia naturalnego. W przeciwieństwie do większości innych materiałów, kamień naturalny po wielu latach wciąż zachowuje swoje walory.

Zmiany w ogrodzie mogą także polegać na odświeżeniu elewacji, nawet punktowo. Kamień elewacyjny to jeden z najtrwalszych materiałów jaki możemy wymarzyć sobie na elewacje. Występuje najczęściej w postaci płytek wykonanych z łupka. W salonach kamienia naturalnego dostępny jest szeroki wybór płytek elewacyjnych. Aktualnie największą popularnością cieszy się Łupek Black Slate, Łupek Stackstone Black oraz Łupek Deoli Green. Na elewacji doskonale sprawdzą się także płytki kwarcytowe, jak np. Silver Grey.

Te i inne produkty z kamienia naturalnego dostępne są w salonach sprzedaży KLINK International, firmy która jest największym importerem kamienia naturalnego w Polsce. W ofercie sieci 19 studiów kamienia znaleźć można przeróżne granity, łupki, marmury i trawertyny, które z powodzeniem można stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Wiosenne porządki przed domem mogą być teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Decydując się na kamień naturalny, wybierają Państwo mocny i trwały produkt. W KLINK znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby uczynić swój dom jeszcze piękniejszym i funkcjonalniejszym.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Zapachowa podróż do słonecznych Włoch z limitowaną kolekcją SIDOLUX Biuro prasowe
2024-04-15 | 12:40

Zapachowa podróż do słonecznych Włoch z limitowaną kolekcją SIDOLUX

Włochy – kraina, gdzie oliwki i pomarańcze dojrzewają w blasku słońca, a z okolicznych gajów unosi się zapach aromatycznych cytrusów i kwiatów. SIDOLUX inspirowany
Dom Niespieszna codzienność i ponadczasowe piękno
2024-04-12 | 15:10

Niespieszna codzienność i ponadczasowe piękno

Północne słońce, mozaika kolorów i ponadczasowe piękno skryte pod płaszczem niespiesznej codzienności. Neapol to miejsce, które niezmiennie zachwyca i inspiruje. Tym
Dom Elegancka kuchnia w kamperze
2024-04-12 | 12:00

Elegancka kuchnia w kamperze

Choć kamper zastępuje nam w podróży cały dom - i jednocześnie potrafi być równie komfortowy, jest to jednak mała przestrzeń, która wymaga właściwego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Teatr

Joanna Trzepiecińska: W polskim kinie nie ma już ról dla kobiety w moim wieku. Weszło już inne pokolenie, które ma swoją widownię i są inne oczekiwania

Aktorka podkreśla, że na razie nie widzi dla siebie miejsca w polskich produkcjach. Z jej obserwacji wynika, że reżyserzy skupiają się teraz na innej grupie wiekowej i właśnie dlatego dużo pracy ma młode pokolenie. Joanna Trzepiecińska nie ubolewa jednak z tego powodu, bo choć nie dostaje propozycji od twórców filmów i seriali, to dużo występuje na teatralnych scenach – w spektaklach i recitalach.

Farmacja

Bioinformatyczne narzędzia ułatwiają diagnostykę opartą na danych genetycznych. W Polsce dostęp do niej wciąż jest niewystarczający

Głównie na rynek amerykański trafiają rozwiązania z zakresu diagnostyki genetycznej opracowywane na całym świecie, również w Polsce. Na rodzimym rynku wciąż brakuje spójnych działań na rzecz przeprowadzania takich badań i ich wykorzystywania w praktyce klinicznej. Strategia powinna obejmować m.in. stworzenie ram prawnych, odpowiednią wycenę i kształcenie kadr. Jak się okazuje, choć teoretycznie możemy w leczeniu nowotworów sięgać już po terapie celowane, to nakłady na badania umożliwiające ich odpowiedni dobór stanowią zaledwie ułamek procenta wydatków na onkologię.