Komunikaty PR

Wszystkie oblicza szuflad REJS

2023-05-30  |  01:00
Biuro prasowe

Systemy szuflad to jedno z najbardziej funkcjonalnych rozwiązań meblowych. Lista ich zalet jest długa. Zapewniają łatwy dostęp do przechowywanych rzeczy i ułatwiają ich organizację, pozwalają maksymalnie wykorzystać miejsce, łatwo je utrzymać w czystości, a do tego można je idealnie dopasować do wystroju wnętrza. Szuflady sprawdzają się w kuchniach, ale też w łazienkach, sypialniach i garderobach, pokojach dzieci i nastolatków, a także biurach i obiektach użyteczności publicznej.

Mało tego, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom mogą służyć do zadań specjalnych. – Dobrym przykładem są nowe szuflady z automatycznym dociągiem z linii Maxima PURO, które wysuną się same po otworzeniu tradycyjnego, osadzonego na zawiasach frontu szafki. Specjalny mechanizm gwarantuje cichy i płynny ruch, a przede wszystkim wygodę użytkowania. Dostępna w dwóch kolorach szuflada ma 8 cm wysokości, a jej maksymalne obciążenie wynosi 20 kg. To idealne miejsce na ekspres do kawy albo Thermomix. – wyjaśnia Joanna Posadzy, Dyrektor Marketingu firmy REJS.

Różnorodność dostępnych systemów szuflad, sprawia, że wybór tego najlepszego i najbardziej odpowiedniego staje się kłopotliwy. Czym charakteryzują się poszczególne modele? Jakie udogodnienia i innowacje oferują? Przedstawiamy 4 najpopularniejsze szuflady marki REJS.

Szuflady Ultra BOX

Szuflady z linii Ultra Box zaskakują wszechstronnością i modną, bezpretensjonalną estetyką. Wyróżniają się smukłymi i oszczędnymi liniami. Ich boczki są wyjątkowo cienkie – mają 13 mm i stabilne, co pozwala jeszcze lepiej wykorzystać przestrzeń, a jednocześnie zapewnia nowoczesny wygląd.

- Tworząc Ultra Box projektanci REJS położyli duży nacisk na aspekty użytkowe. Komfort ruchu zapewnia synchronizacja wysuwu i miękki dociąg, zaś udźwig na poziomie 40 kg – zastosowanie najlepszych materiałów i prowadnic. Szuflady Ultra Box poddano testom wytrzymałości na 80.000 cykli przy obciążeniu 40 kg, czego potwierdzeniem jest certyfikat wydany przez jednostkę notyfikowaną SGS. Nawet sam montaż, dzięki systemowi click i regulacji frontu 3d, jest prostszy. – wyjaśnia Joanna Posadzy.

Ultra Box dostępne są w dwóch kolorach: białym i grafitowym, w 4 wysokościach: 86, 118, 167 i 199 mm i 6 długościach prowadnic: 300, 350, 400, 450, 500 i 550 mm. Maksymalna szerokość to 900 mm. Do wyboru są szuflady wewnętrzne i frontowe.

Przydatnym dodatkiem są systemy organizacji – relingi, a także drewniane lub metalowe wkłady i pojemniki, które ułatwiają zachowanie porządku wewnątrz szuflad. Pozwalają posegregować drobiazgi, a także zabezpieczyć je przed przesuwaniem się i mieszaniem.

Szuflady Maxima PURO

Szuflady z wielokrotnie nagradzanej linii Maxima PURO wyróżniają się przede wszystkim estetyką. Dostępne są w dwóch wariantach kolorystycznych. Pierwszy z nich to głęboka elegancka czerń uzupełniona wstawką z ponadczasowego dębowego forniru w ciepłym, karmelowym odcieniu. Drugi – znacznie chłodniejszy – to czysta biel zestawiona ze wstawką ze szkła. Obie wersje podkreśla wyjątkowo przyjemna w dotyku, aksamitna struktura powierzchni. Wszystkie szuflady PURO dostępne są w komplecie z dopasowaną kolorystycznie, praktyczną matą antypoślizgową.

Szuflady Maxima PURO dostępne są w wariancie wewnętrznym w 2 wysokościach: 50 i 80 mm oraz 3 szerokościach: 600, 800 i 900 mm. Te niższe pozbawione są frontu, dzięki czemu sprawdzają się w przechowywaniu np. urządzeń AGD albo kosza na pranie. Tu szczególnie polecana jest wspomniana wcześniej szuflada z automatycznym dociągiem. Wyższe modele polecane są do przechowywania większych rzeczy np. zastawy, ale też ubrań czy tekstyliów. Można je schować za jednym wspólnym frontem lub zamontować w łazience, spiżarni, garderobie albo dużej szafie.

Szuflady Slim Box i Comfort Box

Wyróżniające się wąskimi boczkami Slim Box, a także uniwersalne Comfort Box to najbardziej rozbudowane systemy szuflad w ofercie REJS. Te pierwsze dostępne są w bieli, graficie i czerni, te drugie: w bieli i kolorze srebrnym. Co ważne szuflady można z łatwością dostosować do indywidualnych potrzeb i konkretnej zabudowy. Dostępne są w 4 wysokościach: 89, 121, 185 i 249 mm – Slim Box oraz 86, 140, 164, 204 mm – Comfort Box, a także w kilku długościach prowadnic o pełnym wysuwie (od 270 do 550 mm w zależności od koloru i wysokości szuflady). Maksymalna szerokość szuflad to odpowiednio: 1300 i 900 mm, a udźwig: 40 i 35 kg.

Oba systemy mogą być wyposażone w mechanizmy push-open lub miękkiego dociągu, a także w synchronizację wysuwu. Oba obejmują szuflady w wariancie frontowym i wewnętrznym. Co to oznacza? - Najczęściej spotykana szuflada zewnętrzna, zapewnia natychmiastowy dostęp do przechowywanych rzeczy. Wystarczy pociągnąć za uchwyt, by w pełni się wysunęła, a wszystkie produkty, również te położone w głębi, były w zasięgu ręki. Uzupełnieniem szuflad frontowych mogą być uchwyty lub, gdy zależy nam na czystej linii zabudowy, systemy bezuchwytowe. Z kolei szuflady wewnętrzne to propozycja dla tych, którzy lubią po zakończonej pracy w kuchni ukryć wszystko za wspólnymi, dużymi frontami. To coraz częstsze rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku otwartych przestrzeni domu, a także w garderobach i spiżarniach. W tym przypadku przednia ścianka szuflady jest dokładnie taka sama jak ranty boczne. – dodaje Joanna Posadzy.

Szuflady do zadań specjalnych

W ofercie REJS znaleźć można również szuflady o wyjątkowym przeznaczeniu. Nagrodzone Diamentem Meblarstwa 2023 szuflady z dwoma koszami na pranie ułatwiają segregowanie ubrań na białe i kolorowe. Sprawdzają się i w łazience, i w garderobie. Proponowane są w uniwersalnym odcieniu złamanej bieli. Ażurowe pojemniki z tworzywa zapewniają niezbędną cyrkulację powietrza.

Szuflady na obuwie z linii Maxima PURO czy Variant MULTI gwarantują odpowiednie warunki przechowywania dla różnych rodzajów butów – od kozaków, po klapki, a jednocześnie umożliwiają optymalne wykorzystanie miejsca. Zaś szuflady na spodnie Variant MULTI ułatwiają dostęp do ubrań, a jednocześnie zabezpieczają je przed pognieceniem czy uszkodzeniem. Systemy te dostępne są w kolorze białym i czarnym.

Różnorodność wymiarów i wariantów, sposobu wykończenia i kolorystyki, a także rodzajów prowadnic i opcjonalnie dostępnych mechanizmów dodatkowych, sprawia, że z oferty firmy REJS bez trudu można wybrać takie szuflady, które perfekcyjnie spełnią potrzeby i oczekiwania użytkowników. I to w przestrzeniach różnego przeznaczenia i utrzymanych w różnych stylach.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie Biuro prasowe
2025-02-20 | 17:00

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Wyobraź sobie, że każdego ranka budzisz się wypoczęty i pełen energii. Co więcej, aby to osiągnąć nie potrzebujesz kolejnej kawy. Wystarczy naturalny, dostępny
Dom Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
2025-02-04 | 15:00

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli

Pod lupę bierzemy łóżka kontynentalne, które najczęściej zamawiają ludzie w naszym regionie, a także w całym kraju. Przyglądamy się im z uwagą. Wymieniamy
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Seriale

Zdrowie

Przybywa osób biorących leki dla chorych na cukrzycę, aby szybciej schudnąć. To rozwiązanie niekorzystne dla zdrowia

Dietetycy ostrzegają przed wykorzystywaniem leków niezgodnie z ich przeznaczeniem. Tak dzieje się coraz częściej z lekami na cukrzycę, które stosują osoby chcące zrzucić zbędne kilogramy. Jak podkreśla dietetyk Jakub Mauricz, może to prowadzić do przykrych dolegliwości zdrowotnych, a nawet zagrażać życiu. Jednocześnie zaznacza, że podstawą leczenia dla osób z nadwagą powinna być zmiana nawyków żywieniowych.

Media

Patricia Kazadi: Maciek Rock jest dla mnie ogromną inspiracją. Uczę się od mistrza

Prowadząca „Must Be the Music” jest przekonana, że nowa odsłona programu zrobi wśród widzów prawdziwą furorę. Ona sama, mimo że zna kulisy, to i tak z dużym zaciekawieniem obejrzała pierwszy odcinek i to, co zobaczyła na ekranie, zrobiło na niej ogromne wrażenie. Patricia Kazadi chwali uczestników, jurorów, a także współprowadzących nową edycję. Nie ukrywa, że dużą inspiracją jest dla niej Maciej Rock, pracowity, utalentowany, a zarazem niezwykle skromny człowiek.