Komunikaty PR

Wylecz alergię czystym powietrzem! I rekuperacją w domu

2021-08-16  |  14:20
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Dom to miejsce, w którym spędzamy wiele czasu. Warto zdawać sobie sprawę z tego, jak istotny wpływ na nasze samopoczucie ma powietrze, którym tam oddychamy. Okazuje się, że nawet najdrobniejsze pyłki roślin i zanieczyszczenia mogą radykalnie zmienić ogólny stan zdrowia domowników. Odpoczywając, pracując, śpiąc jesteśmy narażeni na negatywny wpływ alergenów. Czy jest zatem sposób, aby się przed nimi obronić?

Bezpieczeństwo domu przejawia się nie tylko w stabilnych fundamentach i mocnych zabezpieczeniach. To przede wszystkim przestrzeń przyjazna domownikom. Nie należy zatem ignorować żadnych dolegliwości związanych z alergiami i zanieczyszczonym powietrzem. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że coś nas uczula.

Alergeny wokół nas. Pomoże rekuperacja w domu

O zdrowie i dobre samopoczucie w domu trzeba się odpowiednio postarać, gdyż stale jesteśmy atakowani przez otaczające nas alergeny. Wnikają one do naszego organizmu wywołując nieprawidłową reakcję układu immunologicznego. Wówczas swobodne oddychanie zostaje zakłócone niedrożnością nosa czy infekcjami górnych dróg oddechowych.

Alergeny obecne w naszym zaciszu domowym wynikające z obecności kurzu domowego, sierści zwierząt czy zarodników pleśni, to nie jedyny kłopot. Latem, gdy rośliny zaczynają pylić, a my otwieramy okna w domach, problem alergenów znacznie narasta. Wysoka temperatura i brak opadów dodatkowo potęgują pylenie. Do najbardziej uciążliwych objawów uczuleniowych należą reakcje wywołane przez alergeny wziewne. Stanowią one przyczynę dolegliwości aż u 40 % alergików i nawracają co roku.

Każdy miesiąc różni się intensywnością stężenia pyłków w powietrzu oraz rodzajem roślin, które je produkują. Aby wyodrębnić konkretne alergeny oraz kontrolować ich nasilenie - tworzone są specjalne prognozy i kalendarze pyleń. Sierpień jest miesiącem, w którym katar sienny, uciążliwy kaszel oraz łzawienie i pieczenie oczu zależy w największym stopniu od pylących traw, chwastów i bylicy. Jest to okres wyjątkowo niebezpieczny dla naszego zdrowia. W szczególności dla osób z astmą, u których może dojść do zaostrzenia choroby oraz pojawienia się niebezpiecznych duszności i ucisków w klatce piersiowej. Ciągła ekspozycja na alergeny prowadzi do utrzymującego się stanu zapalnego w drogach oddechowych i tendencji do pogarszania się stanu zdrowia. Co więcej, wspomniana astma może pojawić się nawet jako następstwo bagatelizowanej lub niewłaściwie leczonej alergii. – Okazuje się, że powietrze w domu ma także wpływ na nasze serce. Pył zawieszony i niektóre substancje gazowe inhalowane do płuc wywołują nasilony stan zapalny, którego skutki odczuwane są przez układ krążenia. Podczas reakcji zapalnej w odpowiedzi na zanieczyszczenia czy patogeny, indukuje się stres oksydacyjny, podczas którego wytwarzane są duże ilości wolnych rodników. Ich szkodliwe działanie obejmuje degradację cząsteczek DNA. Wszystko to nasila stan zapalny, który może uszkadzać śródbłonek naczyń krwionośnych, na którym często osadzają się blaszki miażdżycowe. Taka zdestabilizowana blaszka jest dla nas bardzo niebezpieczna. Może ona się oderwać od podłoża i następnie zamknąć światło naczynia, uniemożliwiając przepływ krwi. Najgorsze konsekwencje ma to w naczyniach wieńcowych serca -powodując zawał, czy naczyniach mózgowych -powodując udar – tłumaczy Norbert Górski, dr n. med., otolaryngologa, specjalista chorób nosa i zatok.

Czy rekuperacja w domu może nas ochronić?

Szczelne zamykanie drzwi i okien w czasie pylenia w żaden sposób nie rozwiąże naszego problemu. Co prawda, podstawą leczenia choroby alergicznej powinna być eliminacja uczulającego alergenu, jednak w przypadku alergii wziewnych jest to zupełnie niewykonalne. Alergeny oraz wszelkie zanieczyszczenia będą nas stale otaczać, zarówno poza domem, jak i wewnątrz. Nie mamy możliwości, aby się przed nimi całkowicie ochronić. Możemy jednak zadbać o odpowiednią kondycję powietrza w przestrzeni mieszkalnej.

Służą temu innowacyjne systemy, które filtrują i wymieniają zanieczyszczone powietrze na czyste i świeże, nie wychładzając przy tym wentylowanego pomieszczenia. Ten nowoczesny sposób umożliwia skuteczne oczyszczenie domu z wszelkich niepożądanych, otaczających nas czynników, bez konieczności wietrzenia. Wpływa to podwójnie na ochronę domu i zdrowia rodziny przed szkodliwym wdychaniem zanieczyszczeń. Co więcej, na rynku pojawiło się rewolucyjne rozwiązanie wentylujące, dostosowane specjalnie do domów jednorodzinnych. Nowej generacji rekuperator VASCO SILENT VENTILATION to centrala wentylacyjna gwarantująca wysoką efektywność odzysku ciepła i niezawodność działania. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych kanałów powietrznych urządzenie spełnia wymagania istotne dla zapewnienia komfortu. Prawidłowo zainstalowana wentylacja pracuje rekordowo cicho, emitując prawie niesłyszalny dźwięk oraz dzięki designerskim osłonom anemostatów – czyli nowej postaci kratek wentylacyjnych, spełnia wszelkie wymogi estetyczne, przez co stanowi idealne rozwiązanie do sypialni czy salonu. Rekuperator VASCO SILENT VENTILATION to definicja bezpieczeństwa użytkowania oraz troski o dobro i zdrowie domowników.

Więcej informacji na stronie: https://vasco.eu/pl/rekuperacja

Profil Instagram: https://www.instagram.com/vascorekuperacja/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.