Wymarzony mebel w 5 krokach. Teraz zaprojektujemy go sami
Idealne meble to takie, które łączą w sobie funkcjonalność, komfort, trwałość i estetykę, dopasowując się do naszych potrzeb oraz stylu wnętrza. Ich poszukiwania często pochłaniają dużo cennego czasu. Dlatego warto postawić na rozwiązania, które umożliwiają samodzielną konfigurację, dając przy tym dużo satysfakcji.
Dokładnie takie, jak potrzebujesz
System meblowy Creative od marki VOX pozwala na pełną personalizację mebli – zarówno funkcjonalną, jak i stylistyczną. Różnorodność kolorów korpusów i frontów, wybór spośród kilkunastu rodzajów uchwytów i nóżek – tutaj wszystko zostało przemyślane w taki sposób, aby każdy z nas mógł stworzyć mebel „szyty na miarę”. Wystarczy skorzystać z konfiguratora online i dać się ponieść kreatywności. Tu nie ma miejsca na błędy. Konfigurator został zaprojektowany w taki sposób, aby wszystko na pewno do siebie pasowało. A na efekt wcale nie trzeba długo czekać.
Krok 1: zacznij od podstaw
W pierwszym kroku wybieramy mebel, który chcemy mieć w swoim domu. Możemy skorzystać zarówno z gotowych opcji, jak i stworzyć własną, co zdecydowanie jest lepszą zabawą. Oferta systemu Creative jest szeroka: szafy, regały, komody, kredens, szafki RTV, stoły, biurka czy łóżka. W ten sposób możemy stworzyć samodzielnie zarówno jeden mebel, jak i cały komplet – do salonu, sypialni, przedpokoju, a nawet kuchni czy pokoju dziecięcego.
Krok 2: dodawaj, usuwaj, zmieniaj
Idealna szafa, regał czy komoda mieszczą wszystkie nasze skarby, a przy okazji ułatwiają ich przechowywanie i segregowanie. Aby robić to jeszcze lepiej i sprytniej, możemy samodzielnie skonfigurować wnętrza mebli Creative, decydując m.in. o ilości, szerokości i rozmieszczeniu półek, szuflad czy drążków. To ważne, jeśli lubimy porządek i dobrze zorganizowaną przestrzeń. Własnoręcznie skonfigurowany mebel spełni wszystkie nasze potrzeby, a do tego będzie jedyny w swoim rodzaju.
Meble otwarte czy zamknięte? W Creative to my decydujemy o rozmieszczeniu drzwi i kierunku ich otwierania. Dzięki najnowszej opcji, jaką jest możliwość dodawania przeszkleń, możemy stworzyć również efektowne witryny, które wyeksponują nasze skarby. Jeśli jednak zależy nam na ukryciu wszelkich cennych przedmiotów, pomińmy ten krok.
Krok 3: kolory, kolory, kolory
Gdy wybieramy nowe meble, ważne jest, aby odzwierciedlały one klimat danego pomieszczenia, a przy okazji tworzyły harmonijną całość z pozostałymi elementami wyposażenia. Dlatego tak istotny jest wybór odpowiedniego koloru. Meble Creative dostępne są w aż 10 odcieniach, co pozwala na jeszcze doskonalsze dopasowanie do wystroju wnętrza i panującej w nim kolorystyki. Wybierać możemy spośród klasycznej bieli, szarości lub czerni, trzech odcieni brązu, spokojnego nude, soczystego szafranu, butelkowej zieleni i głębokiego indygo.
Krok 4: solidna podstawa to… podstawa
Nóżki w systemie Creative są dostępne w aż 12 wariantach, które możemy dobierać zarówno do koloru mebla, jak i rodzaju powierzchni, na której będzie on stać.
Krok 5: dobry uchwyt
Szafki czy szuflady Creative możemy uzupełnić o jeden z 11 rodzajów uchwytów. Do wyboru mamy także opcję „push”, czyli wygodny system otwierania, dzięki któremu zachowamy gładką powierzchnię mebla.
System Creative pozwala dać wyraz indywidualności poprzez projektowanie własnych mebli. Konfigurator online dostępny jest na stronie vox.pl.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.