Komunikaty PR

Wymiana okien w starym budynku

2021-08-18  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Best Brands PR
Best Brands PR

Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl

Wysłużona stolarka okienna w starym budynku często jest przyczyną jego niskiej efektywności energetycznej. Wymieniając okna z zastosowaniem montażu trójwarstwowego w systemie SWS, skutecznie zapobiegniemy ucieczce ciepła tą drogą, a dzięki wykorzystaniu powłok uszczelniających Soudatight zamiast taśm paroizolacyjnych – całe przedsięwzięcie zrealizujemy wyjątkowo sprawnie i szybko.

Stare okna mogą cechować się wysokimi walorami estetycznymi, jeżeli jednak nie chronią przed chłodem i hałasem, to należy pomyśleć o ich wymianie. Straty energii cieplnej, jakie generowane są przez nieszczelne okna, oznaczają nie tylko niski komfort użytkowania budynku, ale również niepotrzebne wydatki w okresie grzewczym i nadmierną emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Co istotne, nowe, energooszczędne okna same w sobie nie stanowią rozwiązania problemu. Bardzo ważny jest ich profesjonalny montaż i trwałe uszczelnienie miejsc osadzenia okien w ościeżu. Soudal Window System (SWS), czyli tzw. ciepły montaż lub montaż trójwarstwowy, daje gwarancję doskonałej izolacyjności termicznej i akustycznej złącza okiennego.

W Soudal Window System uszczelnienie styku okna ze ścianą zewnętrzną składa się z trzech warstw. Warstwą bazową jest izolator termiczny w postaci pianki poliuretanowej o wysokich parametrach, która precyzyjnie wypełnia szczelinę wokół okna. Żeby pianka poliuretanowa nie uległa zawilgoceniu i nie straciła w rezultacie swoich właściwości izolacyjnych, zabezpieczana jest z obu stron specjalnymi materiałami. Jeszcze do niedawna w tym celu wykorzystywane były wyłącznie specjalne taśmy okienne, wchodzące w skład Soudal Window System. Taśma paroszczelna chroni piankę przed wilgocią z wnętrza budynku, a paroprzepuszczalna – przed wpływami atmosferycznymi, umożliwiając zarazem odprowadzenie wilgoci na zewnątrz budynku. Prawidłowe ułożenie taśm okiennych wymaga odpowiedniego przygotowania ościeża, w związku z czym doszczelnienie warstwy izolacji z ich użyciem w przypadku wymiany okien w starym budynku często było trudnym i czasochłonnym przedsięwzięciem. Wychodząc naprzeciw temu wyzwaniu, firma Soudal opracowała nowoczesne materiały w postaci płynnych membran Soudatight, które mogą być nakładane nawet na nierówne powierzchnie, co zdecydowanie ułatwia i przyspiesza prace związane z uszczelnieniem złącza okiennego przy wymianie okien.

Gama płynnych membran Soudatight z systemu SWS obejmuje cztery produkty. Soudatight LQ jest membraną wzmocnioną włóknami do zastosowań wewnętrznych, którą można nałożyć dowolnym pędzlem malarskim na praktycznie każde podłoże mineralne. Soudatiht Hybrid jest powłoką paroprzepuszczalną do uszczelniania materiału izolacyjnego od zewnątrz. Z kolei Soudatight SP Gun i Soudatight SP są membranami do natrysku, przeznaczonymi do wykonywania uszczelnień wewnątrz pomieszczeń, przy czym pierwszą aplikuje się za pomocą specjalnego pistoletu, a drugą – za pomocą agregatu natryskowego bezpośrednio z opakowania.

Dzięki wymianie stolarki okiennej z Soudal Window System (SWS) poprawimy charakterystykę energetyczną starego budynku, co korzystnie przełoży się na komfort jego użytkowania, koszty ogrzewania w sezonie zimowym, a także stan środowiska naturalnego. Wykorzystanie płynnych membran Soudatight z systemu SWS umożliwi nam wygodne i szybkie przeprowadzenie prac, bez konieczności specjalnego przygotowywania otworów okiennych.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Best Brands PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.