Komunikaty PR

Wysokie stężenie dwutlenku węgla w Twoim domu? Nowoczesna wentylacja mechaniczna

2022-04-29  |  11:35
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Objawów wysokiego stężenia CO2 w powietrzu jest wiele. Problemy z koncentracją, bóle i zawroty głowy czy nudności to tylko niektóre z nich. Powodem jest niedostateczny przepływ powietrza w naszych domach. Nowoczesna wentylacja mechaniczna może pomóc!

Każdy jest inny i inaczej postrzega jakość powietrza. Jeśli stężenie CO2 przekracza granicę 1000 ppm, do której jest uważane za nieszkodliwe pod względem higienicznym, może to prowadzić do poważnego spadku wydajności. Dwutlenek węgla jest bezbarwnym, bezzapachowym gazem występującym w powietrzu, który powstaje w procesie spalania i oddychania. W małych stężeniach nie jest on niebezpieczny dla organizmu. Problem pojawia się jednak, gdy jego stężenie jest zbyt wysokie. Wtedy nasz organizm daje nam pewne sygnały, takie jak uczucie duszności, niepokoju czy wzrastająca liczba oddechów. Podobne objawy występują również przy zbyt nadmiernej ilości smogu występującej w powietrzu. Jednak zdaniem naukowców to właśnie powietrze domowe jest znacznie bardziej zanieczyszczone niż to na zewnątrz.

Bez nowoczesnej wentylacji pomieszczeń mieszkalnych lub przynajmniej regularnej, intensywnej wentylacji, jakość powietrza w pomieszczeniach gwałtownie spada, a wartość graniczna złego samopoczucia osiągana jest w krótkim czasie zarówno w budynkach prywatnych jak i publicznych. Za pomocą urządzeń do pomiaru CO2 rzeczywiste wartości można stosunkowo łatwo określić, ale nie zastępują one odpowiednich środków usprawniających, takich jak instalacja wentylacji przestrzeni życiowej dla trwałego zdrowego klimatu w pomieszczeniach.

W niedostatecznie wentylowanym pomieszczeniu, w którym przebywają ludzie, wzrasta nie tylko stężenie CO2, ale również innych niepożądanych związków chemicznych, takich jak formaldehyd czy np. tlenek azotu, który powstaje podczas palenia tytoniu oraz w pomieszczeniach wyposażonych w kominki grzewcze.

Nowoczesna wentylacja mechaniczna z czujnikiem CO2

Z pozoru wydawałoby się, że regularne wietrzenie pomieszczeń poprzez otwieranie okien wystarczy, aby zapewnić stały przepływ powietrza w naszych domach. Nic bardziej mylnego. Co więcej często unikamy otwierania okien w obawie przed utratą ciepła bądź brzydkimi zapachami płynącymi z zewnątrz. Wtedy z pomocą przychodzi rozwiązanie, które staje się coraz bardziej popularne w branży instalacyjno-budowlanej – nowoczesna wentylacja mechaniczna od sprawdzonego producenta. Przykładem może być tutaj np. system VASCO SILENT VENTILATION wyposażony w czujnik dwutlenku węgla, regulujący intensywność pracy wentylacji w zależności od zmian stężenia CO2 w pomieszczeniu, w którym jest umieszczony.

To od ilości osób przebywających na co dzień w danym pomieszczeniu zależy poziom stężenia dwutlenku węgla w powietrzu. W przypadku wzrostu poziomu rekuperator zwiększa obroty, aż do osiągnięcia założonego, komfortowego poziomu stężenia dwutlenku węgla w powietrzu. Zmiany poziomu obrotów wentylatorów dokonywane są w sposób płynny, a kontrola poziomu zawartości CO2 wykonywana jest co 3 minuty. Nowoczesna wentylacja mechaniczna, taka jak system VASCO została tak zaprojektowana, aby czujnik łączył się z rekuperatorem radiowo, a do jego zasilania wystarczy 230V. Dla uzyskania pełnego komfortu w typowym domu jednorodzinny należy zamontować czujnik dwutlenku węgla w salonie oraz drugi w sypialni.

Nowoczesna wentylacja mechaniczna zapobiega złej cyrkulacji powietrza. W wyniku jej działania we wszystkich pomieszczeniach przez całą dobę obecne jest świeże powietrze o niskiej zawartości dwutlenku węgla, wilgoci oraz zanieczyszczeń.

Więcej to na: https://vasco.eu/pl/vasco-silent-ventilation

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych
Dom Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait
2024-07-05 | 08:30

Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait

Marka Nobonobo od początku swojej działalności specjalizuje się w produkcji designerskich mebli tapicerowanych, ze szczególnym uwzględnieniem sof i foteli. Firma

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.