Wysokoelastyczny klej żelowy klasy C2TE S1 do płytek wielkoformatowych Optoflex
Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut
ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl
Dzięki specjalnej technologii pozwalającej na używanie go opcjonalnie w dwóch konsystencjach – klasycznej lub lekko rozpływnej – i dającej możliwości kompensowania odkształceń podłoża, świetnie nadaje się do montażu płytek wielkoformatowych na ogrzewaniu podłogowym, oraz na tarasach i balkonach.
Optoflex SuperElastic Easy to szary cementowy, odkształcalny klej żelowy o podwyższonych parametrach - wysokiej przyczepności, wydłużonym czasie otwartym, zmniejszonym spływie i obniżonym pyleniu. Skład surowców zastosowany w produkcie pozwala w szerokim zakresie zmieniać ilości wody zarobowej, dzięki czemu możemy uzyskiwać konsystencję użytkową zaprawy od klasycznej/plastycznej (przeznaczonej do montażu płytek na ścianach) do lekko rozpływnej (ułatwiającej pracę z na podłożach poziomych). Dzięki tej właściwości SuperElastic Easy - jako klej żelowy - ma uniwersalne przeznaczenie, jest łatwy do przygotowania i aplikacji, a dodatkowo w znacznym stopniu kompensuje naprężenia, nadając się do stosowania na podłoża pracujące. Klej ten jest wodo- i mrozoodporny - po związaniu bezpiecznie pracuje w zakresie temperatur od -20°C do +80°C. Przy zastosowaniach zewnętrznych do okładzin o długości boku powyżej 80 cm w trakcie przygotowywania zaprawy 25% wody zarobowej należy zastąpić środkiem Optostop HydroFlex.
Klej świetnie sprawdza się przy układaniu płytek na powierzchniach pionowych, pozwalając na klejenie „od góry” bez ryzyka spływu – to przy konsystencji plastycznej. Z kolei przy konsystencji lekko rozpływnej, dzięki specjalnie dobranym - w recepturze NIE DO PODROBIENIA - składnikom, klej stabilnie podpiera i utrzymuje wypoziomowane płytki.
Optoflex SuperElastic Easy został przebadany w zakresie emisji lotnych związków organicznych spełniając wymagania dla produktów bardzo niskoemisyjnych i uzyskał oznaczenie GEV EMICODE EC1 Plus.
Jeden klej, wachlarz zastosowań
Optoflex SuperElastic Easy posiada oznaczenie klasy C2TE S1, potwierdzającą skuteczność i bezpieczeństwo klejenia na wymagających, ulegającym odkształceniom podłożach - na przykład na tarasach i balkonach. Co więcej, wysoka elastyczność i uniwersalność kleju pozwala na zastosowanie go do przyklejania wszelkich okładzin na bazie ceramiki, gresu, klinkieru, mozaiki ceramicznej, granitu, konglomeratu, spieku kwarcowego czy szkła. Sprawdza się na podłogach i ścianach, wewnątrz - w pomieszczeniach mokrych i suchych oraz na zewnątrz.
Klej może być stosowany na podłoża pracujące np. drewnopochodne, beton (3-miesięczny) itp. oraz te narażone na oddziaływanie dużej amplitudy temperatur: tarasy, balkony, fasady, jak również do podłoży ogrzewanych i schładzanych takich jak ogrzewanie podłogowe, ścienne czy pomieszczenia chłodni. W przypadku użycia kleju na zewnątrz lub w pomieszczeniach ze zmienną temperaturą, zaleca się ograniczenie formatu płytek do 1,0 m². W takich warunkach, przyklejanie okładziny poprzedzamy analizą rozszerzalności termicznej materiału i możliwością jej skompensowania przez klej w połączeniu z zaplanowanym układem dylatacji.
Jak aplikować?
Przed aplikacją Optoflex SuperElastic Easy musimy pamiętać, aby właściwie przygotować podłoże, które powinno być nośne, suche, czyste, wolne od kurzu, nie przemarznięte i wolne od resztek środków antyadhezyjnych. Stare powłoki malarskie, oleje, tłuszcze i inne resztki osłabiające przyczepność usuwamy. Podłoża gipsowe i anhydrytowe gruntujemy gruntem odcinającym Optogrunt SuperContact ETR. Inne podłoża chłonne gruntujemy Optogrunt Flat, a w przypadku podłoży silnie pylących, musimy je zagruntować stężonym, wodnym gruntem głęboko penetrującym Optogrunt AquaForte. Wilgotność podłoża nie może przekraczać 4% CM dla podłoży cementowych, 0,5% CM dla podłoży anhydrytowych oraz 1% CM dla tynków gipsowych. Miejmy na uwadze to, żeby podłoża ogrzewane posiadały protokół z wygrzania, a beton powinien być co najmniej 3-miesięczny.
Po uprzednim przygotowaniu podłoża, zawartość worka wsypujemy do pojemnika z przygotowaną odpowiednią ilością czystej wody - 7,0 do 7,6 l/25 kg dla uzyskania konsystencji plastycznej lub 7,6 do 8,3 l/25 kg dla lekko rozpływnej. Za pomocą mieszadła wolnoobrotowego mieszamy, aż do uzyskania jednorodnej masy wolnej od grudek – minimum 3 minuty. Po krótkiej przerwie ok. 5 minut masę ponownie mieszamy - klej powinien uzyskać żelowatą konsystencję. Tak przygotowana zaprawa jest zdatna do użycia przez około 3 godziny. W przypadku częściowego związania zaprawy, niedopuszczalne jest ponowne jej rozrabianie wodą. Przygotowana zaprawa nie powinna być również mieszana z wodą lub suchą zaprawą w celu zmiany konsystencji.
Zaprawę nanosimy dobrze wciskając ją w podłoże przy pomocy pacy zębatej o wielkości zębów odpowiednio dobranych do wielkości płytek. Nie należy pokrywać klejem od razu zbyt dużej powierzchni, aby uniknąć - przed ułożeniem płytek - rozpoczęcia procesu tworzenia się na nim „naskórka”. Przyklejany element mocno dociskamy do podłoża, tak by uzyskać pod nim maksymalne wypełnienie klejem i stabilne podparcie. Przy układaniu płytek na podłożach poziomych – zwłaszcza formatów powyżej 30 x 30 cm – zalecamy używanie konsystencji lekko rozpływnej, która ułatwia uzyskanie pełnego podparcia przyklejanej okładziny, eliminując tym samym konieczność stosowania metody podwójnego smarowania. Spoiny oczyszczamy z resztek kleju zanim ten stwardnieje. Próby usunięcia związanego kleju mogą doprowadzić do uszkodzenia powierzchni okładziny. Kleju nie należy stosować do wyrównywania podłoża. W razie potrzeby, zalecamy użycie do tego celu masy Optoplan AMT Rapid, Optoplan AMT Easy lub Optoplan MAS 1-20.
Optoflex SuperElastic Easy jest fabrycznie przygotowaną mieszanką wyselekcjonowanych kruszyw, wysokojakościowych cementów i dodatków, która jest gotowa do użycia po dodaniu wody. Klej ten przeznaczony jest do montażu wszystkich rodzajów okładzin ceramicznych oraz granitu na każdym rodzaju podłoża budowlanego.
Optoflex SuperElastic Easy marki OPTOLITH
Producent: Hufgard Optolith Bauprodukte Polska Sp. z o. o.
Cena: 97,- brutto/25 kg
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę
Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Z Radkiem Majdanem mamy dużo tematów do rozmowy. Jest świetnym współlokatorem, ale trochę ciężko się przy nim spało
Podczas realizacji zdjęć do programu „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” w Grecji Jakub Rzeźniczak mieszkał w pokoju z Radosławem Majdanem. Ucieszyło go to, bo w wolnych chwilach mogli wymieniać swoje spostrzeżenia dotyczące aktualnej sytuacji w piłce nożnej. Miał też okazję się przekonać, czy mąż Małgorzaty Rozenek również jest perfekcyjnym panem domu. Niestety byłemu bramkarzowi zdarzało się chrapać, co przełożyło się na bezsenne noce Jakuba Rzeźniczaka.
Ochrona środowiska
Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić
Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.