Wysublimowane stylem i zaskakujące funkcjami AGD
Designerskie i praktyczne zarazem
Paleta kojarząca się z luksusem to nasycone kolory, subtelne delikatne odcienie oraz ciemne, wręcz czarne tonacje. Ich elegancję podkreśla satynowa lub matowa tekstura, nadająca lekki poblask lub tajemniczą głębię. To właśnie takie wykończenia królują we wnętrzach. Spotkamy je również w kuchniach, szczególnie tych otwartych na salon. W zabudowach meblowych dominują odcienie szarości, wpadające w antracyt, a także czerń. Ciemne, matowe meble kuchenne miały kiedyś opinię trudnych w utrzymaniu czystości. Na szczęście nowoczesne laminaty imitujące lakier lub fornir mają powierzchnie, na których nie zostają nawet odciski palców. Kluczem do elegancji jest konsekwencja, dlatego w zabudowie kuchennej powinny znaleźć się stylowe, zaprojektowane z umiarem, urządzenia. Należą do nich całkowicie czarne AGD do zabudowy, płyta indukcyjna, okap, a także zlewozmywak i bateria kuchenna. Ich jednolita czerń będzie dla kuchni estetyczną klamrą.
Urządzenia AGD jak gadżety
W kuchni pojawia się coraz więcej wyspecjalizowanych urządzeń do zabudowy takich jak ekspres i chłodziarka do wina. Teraz dołączyły do nich wyrafinowane szuflady AGD. W modelu przeznaczonym pod ekspres znajdziemy organizer z drewna dębowego z zagłębieniami na akcesoria niezbędne do serwowania kawy i herbaty. Dzięki pojemnikom na ziarna i liście można przechowywać i zachować świeżość swoich ulubionych gatunków lub mieszanek. Dołączony zestaw do latte art pozwala na wyrażenie swojej kreatywności poprzez tworzenie wzorów na powierzchni kawy. Natomiast w szufladzie przeznaczonej pod winiarkę, dębowy organizer stanowi oprawę dla otwieraczy do butelek, korkociągów i korków np. do szampana. Każdy z nich ma swoje miejsce w specjalnie ukształtowanych wyżłobieniach. W kuchni nie może zabraknąć również miejsca dla piekarnika z czarnym szkłem i detalami w czarnym macie. Najlepiej wybrać model z funkcjami parowymi i programami automatycznymi, w którym przyrządzimy zdrowe, dietetyczne dania.
Całkowicie czarne urządzenia kuchenne to nie tylko wysmakowany styl, ale również bezpieczny wybór. Pasują praktycznie wszędzie, a ich harmonijna estetyka nigdy się nie znudzi.

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii


Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Muzyka

Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system
Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.
Konsument
Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.
Prawo
Rząd planuje dalsze zmiany w opiece wczesnodziecięcej. Ma to pomóc odwrócić negatywne trendy demograficzne

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prowadzi prekonsultacje dotyczące dalszych etapów reformy opieki wczesnodziecięcej i podkreśla, że jest to jedno z kluczowych zadań podjętych przez resort. Ma to pomóc w zatrzymaniu negatywnych trendów demograficznych. W 2024 roku w Polsce urodziło się 252 tys. dzieci, czyli o ponad 20 tys. mniej niż w poprzednim roku i najmniej w całym okresie powojennym.