Wyznaczniki modnych wnętrz w 2024 roku
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Łagodność i naturalność, organiczne, miękkie kształty oraz zabawa strukturą – to trzy aranżacyjne trendy, które będą królować w wystroju wnętrz w 2024 roku. Dzięki nim domowe pomieszczenia zyskają modny look, zachwycając nienarzucającym się designem i dobrym smakiem.
Łagodność i naturalność
Poszukiwanie równowagi i chęć życia w zgodzie z naturą sprawiają, że także we wnętrzach rok 2024 upłynie pod znakiem naturalności. Towarzyszyć nam będą zatem łagodne i przyjazne aranżacje, w których wyczuwalne są spokój i harmonia. W taki wystrój subtelnie wkomponują się drewno, miękkie materiały i lekkie kawowe tonacje jak H484 Mulberry od marki Tikkurila, które wypełnią dom ciepłem i wprowadzą przytulny klimat. Świetnie w tym kontekście sprawdzą się też dekoracje w modnych w tym roku brzoskwiniowych odcieniach. Zapewnią żywy kolorystyczny akcent, podobnie jak podkreślające przyjemny styl aranżacji zielone rośliny.
Organiczne i miękkie kształty
Uzupełnieniem inspirowanych naturą wnętrz w 2024 roku będą miękkie linie i organiczne kształty. To one wyznaczają relaksującą lekkość wystroju, nie ujmując, a wręcz dodając aranżacjom wdzięku i subteności. Żyrandol o nietuzinkowym kształcie kielicha kwiatu oraz krągłe elementy dekoracyjne ekspresyjnie wybrzmią na tle ściany pomalowanej farbą Tikkurila Optiva w kolorze N417 Cherry. Głęboka szkarłatowa tonacja o brązowym zabarwieniu będzie też pięknie kontrastować z jasnoszarą tapicerką kanapy i popielatym dywanem, a wysmakowany design swym naturalnym pięknem wzrorowo dopełni drewno.
Zróżnicowane struktury
W modzie jest obecnie odważne wykorzystanie powierzchni. Zamiast skupiać się na jednej strukturze, lepiej więc połączyć w aranżacji kilka faktur i materiałów, by uzyskać niebanalny dekoracyjny efekt. Sztukateria w miętowej tonacji J442 z palety Tikkurila będzie intrygującą kompilacją szyku i świeżości, która zgrabnie zagra z naturalnymi materiałami w salonie. Marmurowe płytki oraz ryflowane lamele podbiją elegancji charakter aranżacji, podczas gdy kominkowe drewno i miękkie, welurowe wezgłowie nadadzą całości odroninę przytulności.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.