Wyznaczniki modnych wnętrz w 2024 roku
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Łagodność i naturalność, organiczne, miękkie kształty oraz zabawa strukturą – to trzy aranżacyjne trendy, które będą królować w wystroju wnętrz w 2024 roku. Dzięki nim domowe pomieszczenia zyskają modny look, zachwycając nienarzucającym się designem i dobrym smakiem.
Łagodność i naturalność
Poszukiwanie równowagi i chęć życia w zgodzie z naturą sprawiają, że także we wnętrzach rok 2024 upłynie pod znakiem naturalności. Towarzyszyć nam będą zatem łagodne i przyjazne aranżacje, w których wyczuwalne są spokój i harmonia. W taki wystrój subtelnie wkomponują się drewno, miękkie materiały i lekkie kawowe tonacje jak H484 Mulberry od marki Tikkurila, które wypełnią dom ciepłem i wprowadzą przytulny klimat. Świetnie w tym kontekście sprawdzą się też dekoracje w modnych w tym roku brzoskwiniowych odcieniach. Zapewnią żywy kolorystyczny akcent, podobnie jak podkreślające przyjemny styl aranżacji zielone rośliny.
Organiczne i miękkie kształty
Uzupełnieniem inspirowanych naturą wnętrz w 2024 roku będą miękkie linie i organiczne kształty. To one wyznaczają relaksującą lekkość wystroju, nie ujmując, a wręcz dodając aranżacjom wdzięku i subteności. Żyrandol o nietuzinkowym kształcie kielicha kwiatu oraz krągłe elementy dekoracyjne ekspresyjnie wybrzmią na tle ściany pomalowanej farbą Tikkurila Optiva w kolorze N417 Cherry. Głęboka szkarłatowa tonacja o brązowym zabarwieniu będzie też pięknie kontrastować z jasnoszarą tapicerką kanapy i popielatym dywanem, a wysmakowany design swym naturalnym pięknem wzrorowo dopełni drewno.
Zróżnicowane struktury
W modzie jest obecnie odważne wykorzystanie powierzchni. Zamiast skupiać się na jednej strukturze, lepiej więc połączyć w aranżacji kilka faktur i materiałów, by uzyskać niebanalny dekoracyjny efekt. Sztukateria w miętowej tonacji J442 z palety Tikkurila będzie intrygującą kompilacją szyku i świeżości, która zgrabnie zagra z naturalnymi materiałami w salonie. Marmurowe płytki oraz ryflowane lamele podbiją elegancji charakter aranżacji, podczas gdy kominkowe drewno i miękkie, welurowe wezgłowie nadadzą całości odroninę przytulności.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.