Z czym łączyć błękity we wnętrzach?
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Kojarzony z arystokracją błękit szturmem podbija świat designu. Dzięki swym różnym obliczom z klasą wpisuje się w każdy dekoratorski styl. Nieważne, czy przybiera odcień bezchmurnego nieba, czy głębokiej morskiej toni, niezmiennie uwodzi swą elegancją i siłą. Tikkurila podpowiada, z czym łączyć niebieski we wnętrzu, by bardziej zaakcentować jego wyjątkowy charakter.
Błękit lubi minimalistyczne połączenia. W wystroju wnętrz doskonale więc radzi sobie w pojedynkę. Monochromatyczne zestawienie kolorów z wykorzystaniem ciemnego granatu L433 Atlantis z palety Tikkurila sprawi, że w salonie zapanuje spokojny, sprzyjający relaksowi klimat. Głęboka tonacja wprowadzi poczucie harmonii do aranżacji, jednocześnie dodając całości szczyptę ekstrawagancji.
Niebieski to kolor wysoce uniwersalny i neutralny, dzięki czemu świetnie czuje się też w towarzystwie innych tonacji. Jeśli preferujemy zróżnicowane kolorystycznie wnętrza, błękit można swobodnie komponować z kilkoma barwami, zachowując jego dostojny, stonowany styl. Taka zabawa kolorami doda aranżacji wyrazistej urody i podkreśli radosną energię pomieszczenia.
Jako kolor wody i nieba błękit naturalnie współgra z promiennymi żółcieniami. Jasny odcień H353 Forget Me Not z palety Tikkurila zestawiony z kolorem roku 2020 – odświeżającym H300 Lemonade - będzie naturalnie przywodził na myśl rozświetlony słońcem horyzont, tworząc pogodną i wysmakowaną przestrzeń.
Więcej inspiracji z błękitami w roli głównej znajduje się na stronie www.tikkurila.pl.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.