Z czym łączyć błękity we wnętrzach?
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Kojarzony z arystokracją błękit szturmem podbija świat designu. Dzięki swym różnym obliczom z klasą wpisuje się w każdy dekoratorski styl. Nieważne, czy przybiera odcień bezchmurnego nieba, czy głębokiej morskiej toni, niezmiennie uwodzi swą elegancją i siłą. Tikkurila podpowiada, z czym łączyć niebieski we wnętrzu, by bardziej zaakcentować jego wyjątkowy charakter.
Błękit lubi minimalistyczne połączenia. W wystroju wnętrz doskonale więc radzi sobie w pojedynkę. Monochromatyczne zestawienie kolorów z wykorzystaniem ciemnego granatu L433 Atlantis z palety Tikkurila sprawi, że w salonie zapanuje spokojny, sprzyjający relaksowi klimat. Głęboka tonacja wprowadzi poczucie harmonii do aranżacji, jednocześnie dodając całości szczyptę ekstrawagancji.
Niebieski to kolor wysoce uniwersalny i neutralny, dzięki czemu świetnie czuje się też w towarzystwie innych tonacji. Jeśli preferujemy zróżnicowane kolorystycznie wnętrza, błękit można swobodnie komponować z kilkoma barwami, zachowując jego dostojny, stonowany styl. Taka zabawa kolorami doda aranżacji wyrazistej urody i podkreśli radosną energię pomieszczenia.
Jako kolor wody i nieba błękit naturalnie współgra z promiennymi żółcieniami. Jasny odcień H353 Forget Me Not z palety Tikkurila zestawiony z kolorem roku 2020 – odświeżającym H300 Lemonade - będzie naturalnie przywodził na myśl rozświetlony słońcem horyzont, tworząc pogodną i wysmakowaną przestrzeń.
Więcej inspiracji z błękitami w roli głównej znajduje się na stronie www.tikkurila.pl.

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Krzysztof Skórzyński: Dla mnie Wielkanoc ma wymiar symboliczny i duchowy. Podczas przygotowań w kuchni ja jestem od wykonywania poleceń córki
Gospodarz programu „Dzień Dobry TVN” lubi celebrować Wielkanoc w dużym, rodzinnym gronie. Z ekscytacją czeka więc na te świąteczne dni i zapowiada, że w tym czasie nie stroni również od obowiązków w kuchni. Co prawda szefują w niej panie, ale on dwoi się i troi, by pomóc jak najwięcej. Krzysztof Skórzyński zapewnia, że w menu oczywiście nie zabraknie „królowej” świątecznego stołu – tradycyjnej sałatki jarzynowej, a on będzie miał duży udział w jej przygotowaniu.
Medycyna
Polscy naukowcy rozwijają technologię hodowania bionicznej trzustki. Może ona rozwiązać problem cukrzycy insulinozależnej

Zespół polskich naukowców rozwija technologię hodowania bionicznej trzustki, którą będzie można wszczepiać pacjentom kwalifikowanym obecnie do przeszczepu od zmarłego dawcy. Taka procedura jest stosowana w najcięższych przypadkach cukrzycy typu 1, a niekiedy również w cukrzycy typu 2. Badacze, tworząc innowacyjną metodę leczenia dołożyli starań, by rozwiązać ryzyko najgroźniejszego powikłania, jakim jest odrzucenie wszczepianego narządu poprzez wykrzepianie. Do zbudowania narządu będą wykorzystywane komórki pacjenta, więc układ immunologiczny nie powinien odczytywać go jako obcy.
Prawo
400 gmin w Polsce nie ma na swoim terenie apteki i sytuacja co roku się pogarsza. Samorządowcy apelują o zmiany w prawie

W ciągu ostatnich kilku lat, od wejścia w życie przepisów Apteka dla Aptekarza, zamknięto ponad 2,2 tys. aptek w Polsce, a około 400 gmin nie posiada na swoim terenie apteki. Trzech na pięciu Polaków, aby kupić leki, musi się udać po nie do innej miejscowości. Sygnatariusze listu otwartego do minister zdrowia przygotowanego przez Koalicję „Na pomoc niesamodzielnym” apelują o zmianę priorytetów w legislacji dotyczącej rynku aptek. Wzywają też do podjęcia systemowych działań przeciwdziałających wykluczeniu zdrowotnemu ze względu na miejsce zamieszkania.