Komunikaty PR

Z WIDOKIEM NA STARE MIASTO

2024-03-19  |  14:01

Jakiego mieszkania szukasz, gdy wyjeżdżasz na kilka dni do innego miasta – czy to prywatnie, czy w ramach obowiązków służbowych? Odpowiedź jest jedna – takiego, w którym poczujesz się swobodnie jak we własnym domu. Ma być funkcjonalne oraz atrakcyjne.

O taką niecodzienną atmosferę – z zachowaniem pełnej użytkowości – zadbali architekci pracowni KODO w projekcie aranżacji mieszkania w kamienicy zlokalizowanej w starszej części Wrocławia. Dwupokojowy apartament, złożony z salonu z aneksem kuchennym, sypialni, łazienki, toalety oraz przedpokoju, poddano całkowitej renowacji, tworząc luksusowy azyl w centrum miasta. Mieszkanie z rynku wtórnego przeszło gruntowny remont, który nie tylko podniósł jego wartość, ale przede wszystkim – zmienił w atrakcyjną inwestycję z niezwykłym potencjałem na rynku wynajmu krótkoterminowego.

Założeniem było stworzenie jasnej, a przede wszystkim funkcjonalnej przestrzeni, utrzymanej w stylistyce modern classic i w stonowanej kolorystyce. Dlatego też pozbawiono ją zbędnych dekoracji, ale wzbogacono w akcent kolorystyczny i klimatyczne motywy, które podbijają odczucie przytulnego luksusu na tle minimalistycznej bazy. Aby ten cel osiągnąć, dokonano przesunięć w układzie pomieszczeń – dawna kuchnia przeobraziła się w pokój kąpielowy, a salon połączono z aneksem kuchennym. By podtrzymać klasyczną atmosferę wnętrza, wykonano renowację stolarki drzwiowej, parapetów oraz wymianę niektórych elementów konstrukcyjnych. Ten sam cel przyświeca sztukateriom zdobiącym wysokie ściany utrzymane w barwie złamanej bieli, okładzinom ściennym z motywem marmuru, podłodze z paneli układanych w jodełkę czy stylizowanej formie skrzydeł okiennych ze szprosami.

Niezwykłą urodę wnętrza buduje przede wszystkim wysokość pomieszczeń oraz nietypowy wieloboczny wykusz, pełniący funkcję pokoju dziennego, balkonu czy oranżerii. Akcentami, które w nietypowy sposób podkreślają urodę wnętrza są granat oraz złoto – pierwszy dominuje w meblach tapicerowanych, drugi przewija się w armaturze, oświetleniu oraz konstrukcyjnych elementach sprzętów i wyposażenia. Urokliwy klimat podbijają fronty zabudowy z klasycznym frezem, aksamitna struktura tapicerki, okrągłe linie luster, opraw oświetleniowych czy sięgające podłogi zasłony okienne. To miejsce budowane światłem, bielą i przestrzenią, pozbawione elementów, które mogłyby ją zaburzać, a jednocześnie ciekawe – dzięki umiejętnie dobranym motywom. Remont i modernizacja pozwoliły stworzyć miejsce, w którym chce się przebywać. Choćby przez chwilę.

Metryczka:

Lokalizacja: Wrocław, Stare Miasto, kamienica

Powierzchnia mieszkania: 58 m²

Pomieszczenia: sypialnia, pokój kąpielowy - łazienka, toaleta, hol, salon z aneksem kuchennym, wykusz

Przeznaczenie: na wynajem krótkoterminowy

Założenia:

Gruntowny remont mieszkania z rynku wtórnego, podniesienie wartości rynkowej, stworzenie atrakcyjnego mieszkania na wynajem w ścisłym centrum Starego Miasta. Jasne, przestronne wnętrze, pozbawione elementów dekoracyjnych, z akcentem kolorystycznym, klasyczne wykończenia (fronty, sztukaterie, jodełka, motyw marmuru).

Wyzwania:

Przeniesienie kuchni do salon - w miejscu dawnej kuchni powstał pokój kąpielowy, w łazience z małym prysznicem powstała toaleta z pralką. Wymiana belki stropowej na stalową w nowej łazience, wzmocnienie stropu. Renowacja oryginalnych drzwi do wykuszu, renowacja parapetów. Zaaranżowanie wysokich pomieszczeń. Wyrównanie ścian. Przeprowadzenie remontu w ścisłym centrum miasta.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.