Komunikaty PR

Zabudowa kuchenna. Zobacz, jak zmaksymalizować przestrzeń w górnych szafkach

2022-06-13  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Jak wykorzystać każdy centymetr szafki, nawet wtedy, gdy znajduje się wysoko? Postawić na okucia, które zmaksymalizują przestrzeń w głębi korpusu i zapewnią łatwy montaż.

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni związanej z niewielkim metrażem aneksów kuchennych to obecnie priorytet dla każdego, kto planuje funkcjonalną kuchnię. Dotyczy to zwłaszcza strefy przechowywania i zapasów, w której znajdują się najwięcej sprzętów kuchennych. - Zaplanujmy maksymalne wykorzystanie dolnej przestrzeni na funkcjonalne szuflady z przegródkami, szafki, sortowniki na odpady, a także cargo. Zagospodarujmy również przestrzeń nad blatem, zabudowując ją aż do sufitu – mówi Michał Kichler, manager ds. doradztwa technicznego i szkoleń Häfele. Dodaje również, że w zabudowie kuchennych szafek pomogą sprawdzone rozwiązania, które są proste w montażu i funkcjonalne w użytkowaniu.

Sposoby na górne szafki

Projektując dolną zabudowę, sprawa jest prosta, bo decydujemy się zazwyczaj na szuflady lub tradycyjne szafki z drzwiami na zawiasach. Sprawa komplikuje się nieco bardziej przy szafkach górnych. Tam docelowo trafiają sprzęty rzadziej używane np. duże rondle, garnki żaroodporne czy sprzęty AGD.

W szafkach górnych, z racji swojego położenia i formy dostępu do wnętrza korpusu, najlepiej sprawdzą się fronty uchylne. W ograniczonych zabudowach, np. aneksach kuchennych, wykorzystanie dostępnego miejsca jest kluczowe. Tu sprawdzi się m.in. najmniejszy na rynku bezzawiasowy podnośnik Free Space, który dzięki swoim małym rozmiarom tworzy więcej miejsca i przestrzeni do przechowywania. - Free Space zajmuje tylko 63 mm w głębi korpusu i dodatkowo jest bardzo dobrym rozwiązaniem do zabudowy z ciężkimi drewnianymi frontami, bo jego udźwig to 10,7 kg – mówi Michał Kichler.

Free Space dostępny jest w czterech kolorach: białym, jasnoszarym, antracytowym i czarnym, co pozwala na dopasowanie go do każdego stylu mebli.

Na cięższe i duże fronty, które będą otwierały się sprawnie w górnych szafkach, również jest sposób. To podnośnik Free Space 6.15. - To uzupełnienie oferty podnośników Free Space – dzięki 6.15 można łatwo otwierać klapy o wymiarach 1200x600 mm. Dodatkowo Free Space pozwala na beznarzędziowy montaż i demontaż frontu – wylicza Michał Kichler. Okucie sprawdzi się w korpusach o niewielkiej głębokości. Podnośniki Free Space są również idealnym rozwiązaniem do szafek, które znajdują się tuż pod sufitem - kąt otwarcia 107° można ograniczyć do 90° za pomocą zintegrowanego ogranicznika.

Realizacja górnej zabudowy nie musi być problematyczna. Wystarczy jedynie, że zaplanujemy ją mądrze, a do realizacji użyjemy sprawdzonych rozwiązań, które pozwolą nam uzyskać zamierzony efekt.

 

Häfele to globalna firma działająca od 1923 roku. Oferuje największy na rynku asortyment okuć meblowych, okuć budowlanych, oświetlenia meblowego LED, elektronicznych systemów kontroli dostępów oraz akcesoriów dla stolarzy i architektów – w sumie ponad 100 tys. produktów o wyjątkowej konstrukcji i designie, które można znaleźć w meblach i prestiżowych inwestycjach budowlanych na całym świecie. Firma jest wsparciem dla szerokiego grona stolarzy, przemysłu meblarskiego, architektów, projektantów, producentów drzwiowych i okiennych. W Häfele pracuje przeszło 6 tys. pracowników w kilkudziesięciu krajach. Firma ma ponad 160 tys. klientów na całym świecie, 5 zakładów produkcyjnych, 37 oddziałów i liczne biura sprzedaży.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych
Dom Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait
2024-07-05 | 08:30

Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait

Marka Nobonobo od początku swojej działalności specjalizuje się w produkcji designerskich mebli tapicerowanych, ze szczególnym uwzględnieniem sof i foteli. Firma

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.