Komunikaty PR

Zadbaj o dobre warunki do nauki z roletami rzymskimi

2021-11-26  |  01:00
Biuro prasowe

Koniec roku kalendarzowego to także koniec pierwszego semestru nauki w szkołach. Rodzice i uczniowie podejmują się pierwszych podsumowań i analizy tego, co zwiększa efektywność pracy i pomaga przynieść dobre rezultaty. W wielu domach zbliżające się powoli ferie zimowe będą czasem przemeblowań i dostosowania pokoju dziecięcego do potrzeb ucznia. Okazuje się bowiem, że dopiero w praktyce widać, jak duże znaczenie mają odpowiednie warunki do nauki. Podpowiadamy, dlaczego między innymi rolety rzymskie mogą być znaczącym elementem wyposażenia pokoju.

 

 

Wśród wielu czynników zapewniających optymalne warunki pracy i nauki znajdują się odpowiednie meble, postawa, temperatura i oczywiście – oświetlenie. To naturalne najlepiej uzyskać dzięki odpowiednim osłonom okiennym, takim jak np. rolety rzymskie. Nie bez znaczenia pozostają także odpowiednia dieta dziecka i jego nawodnienie. Wielu zaskakuje też fakt, jak bardzo zwiększa się efektywność nauki u osób, które zapewniają sobie zdrowy i komfortowy sen. Od czego zacząć i jak zaplanować aranżację pokoju ucznia?

 

Zrób plan – ustawienie mebli ma duże znaczenie

Duży problem z przygotowaniem przestrzeni dla ucznia mają rodzice pierwszoklasistów. Do momentu pójścia do szkoły najwięcej miejsca w pokoju zajmowały przecież zabawki, a centrum dowodzenia w postaci dywanu dominowało nad metrażem pomieszczenia. Przychodzi jednak moment, w którym trzeba wdrożyć zdrową równowagę między zabawą i nauką, a w centralnym miejscu pokoju stanie biurko z krzesłem. To, że biurko powinno mieć odpowiednią wysokość, a krzesło regulowanie, wiedzą wszyscy rodzice. Co to jednak znaczy centralne miejsce dla biurka? Oczywiście, po pierwsze będące jak najbliżej okna, które zapewni swobodny dopływ światła dziennego, najbardziej korzystnego dla zdrowia oczu dziecka podczas nauki. Co ważne, na oknie nie powinno zabraknąć odpowiedniej osłony. Klienci będący rodzicami młodych uczniów często wybierają rolety rzymskie. Ich funkcjonalność idzie bowiem w parze z estetyką. Wyglądają pięknie, a dzięki różnorodnym tkaninom wykonania możemy dopasować je do każdego stylu pomieszczenia. W pokoju dziecięcym będą przytulnym i ciepłym dodatkiem oraz praktycznym elementem, umożliwiającym sterowanie oświetleniem – mówi Agnieszka Gołębiewska, ekspertka marki Anwis, producenta osłon okiennych. Dzięki swobodnemu ustawianiu wysokości rolet oświetlimy miejsce nauki dziecka, a ograniczymy dostęp słońca do całego pokoju. Unikniemy zbędnego przegrzania pomieszczenia i rozpraszania uwagi ucznia przez padanie promieni słonecznych.

 

Wyspani lepiej chłoną wiedzę

To fakt znany i potwierdzany naukowo od wielu lat. Minimum 8 godzin zdrowego snu dla dziecka w wieku szkolnym to konieczność, którą zapewnić powinny odpowiednie warunki. Wyposażenie okien w rolety rzymskie pozwoli osłonić pomieszczenie od światła dziennego, gdy na zewnątrz będzie jeszcze jasno, a dzieci powinny już szykować się do snu. Również w czasie drzemek, które pediatrzy i psychologowie zalecają młodszym dzieciom po powrocie ze szkoły, wyciemnimy idealnie pokój i umożliwimy dobry odpoczynek. Tkaniny rolet rzymskich, rozpraszające światło i zaciemniające, będą naszymi sprzymierzeńcami w zapewnieniu czynników komfortowego snu dzieci. Wyciemnienie pokoju dziecka to również ważny aspekt w godzinach nocnych, szczególnie gdy przez okna docierają do wnętrza światła latarni, neonów czy przejeżdżających samochodów  - podkreśla ekspertka Anwis. Pamiętajmy, aby osłony okienne jak najlepiej zdały egzamin ze swojej funkcjonalności, łózko dziecka powinno być nieco oddalone od okna, a najlepiej ustawione w przeciwległym rogu.

 

Częste wietrzenie ma duże znaczenie

Lekarze nie pozostawiają złudzeń – regularne wietrzenie pomieszczeń ma kolosalne znaczenie dla zdrowia organizmu człowieka i jego funkcji poznawczych. Dopływ świeżego powietrza pobudza komórki mózgu do działania, dzięki intensywnemu dotlenieniu. Pomaga także uniknąć przegrzania i będących jego wynikiem infekcji. Aby regularne wietrzenie pomieszczeń nie zakłócało nauki dziecku, warto wybrać na okna rolety rzymskie w systemie RVS, którego podstawą jest montowanie w świetle szyby. To rozwiązanie zapewnia swobodę w uchylaniu i otwieraniu skrzydeł okiennych oraz daje możliwość przesłonięcia dowolnie wybranej części okna. Nie ma zatem możliwości, aby wiatr powodował ruch rolet i tym samym rozpraszał pracującego przy biurku ucznia.

 

Bezpieczeństwo na pierwszym planie

Dużym plusem rolet rzymskich marki Anwis jest wyposażenie w zabezpieczenia Child Safety. Spełniają one normy europejskie i uniemożliwiają krzyżowanie się sznurków i tworzenie się pętli. Dziecko w całkowicie bezpieczny sposób może regulować położeniem rolety już po jej zamontowaniu, bez ryzyka zaplątania się głowy w koralikowe sznurki – mówi ekspertka marki Anwis. Nie zapominajmy, jak ważne funkcje pełni w pokoju sama roleta i zaplanujmy jej montaż odpowiednio wcześniej. Bez problemu może on odbyć się zimą, np. w trakcie ferii, dlatego warto wykorzystać ten czas na drobne i jakże potrzebne zmiany.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.