Komunikaty PR

Zakochaj się w nauce – 3 pomysły na niebanalną randkę

2022-02-14  |  10:00
Biuro prasowe

Romantyzm i nauka – czy da się połączyć te z pozoru dość odległe obszary? Z odpowiedzią (twierdzącą!) przychodzi 3M. To firma, która ma w swoim sercu specjalne miejsce dla dziedzin ścisłych. Przygotowała więc dla was pomysły na naukową randkę. Co ważne, te sposoby spędzania wieczoru nie są zarezerwowane tylko dla par! Jeśli jesteś singlem, zaproś do zabawy przyjaciół, rodzeństwo czy sąsiadów i… wszyscy razem zakochajcie się w nauce!

Zostańcie badaczami kosmosu

Zainstalujcie na smartfonie aplikację z mapą nieba, np. Night Sky czy Sky Map, możecie też zaopatrzyć się w lornetkę lub teleskop. W nocy spróbujcie wypatrzeć określone gwiazdozbiory. A może przy okazji zauważycie spadającą gwiazdę i będzie okazja, by wypowiedzieć życzenie?

Martwicie się, że akurat będzie pochmurno? Przygotujcie plan B – domowe kino! Zamiast jednak oglądać komedię romantyczną, włączcie film z gatunku science fiction. A potem (lub w trakcie, niech żyje przycisk „pauza”) podzielcie się wrażeniami: które futurystyczne rozwiązania pokazane w filmie są najbardziej realistyczne, a które raczej was bawią? Które z nich rozwinęlibyście inaczej? Z których chcielibyście korzystać już dziś? Taka naukowa dyskusja może być bardziej wciągająca niż niejedna romantyczna rozmowa.

Wykorzystajcie magię nauki w formie płynnej

Zróbcie w domu romantyczną herbatę, która zmienia kolor dzięki modyfikacji odczynu pH. Dodajcie do napoju sekretny składnik, czyli esencję z niebieskiego groszku. Kupicie ją jako niebieską herbatę, w każdym herbacianym sklepie. Przygotujcie też kostki lodu z soku z cytryny. W kulminacyjnym momencie wrzućcie je do szklanki i obserwujcie, jak kolor zmienia się z niebieskiego na fioletowy.

Postawcie na stole zmieniające kolor kwiaty

Kupcie bukiet białych kwiatów, np. goździków. Przygotujcie barwniki spożywcze w ulubionych kolorach i kilka flakoników (dobrze sprawdzą się też małe buteleczki lub kieliszki). Na początku randki wlejcie do każdego flakonika trochę wody i około 10-15 kropli barwnika. W każdej takiej mieszance zanurzcie jeden kwiat. Możecie też rozciąć łodygę jednego goździka na dwie części na długości ok. 10-15 cm i każdą część włożyć do osobnego flakonika. Postawcie kwiaty blisko kaloryfera, bo w cieple proces barwienia przebiega szybciej. A potem przez cały wieczór obserwujcie, jak płatki kwiatów zmieniają kolor.

Pamiętajcie, że miłość do nauki – tak jak i każdą inną – warto pielęgnować cały rok, a nie tylko z okazji walentynek. Wystarczy na co dzień z uwagą obserwować świat, by dostrzec, że fizyka czy biologia wykraczają daleko poza ramy pracowni i laboratoriów. I potrafią urzekać swoim pięknem. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.