Żaluzje wewnętrzne plisowane do pokoju wielofunkcyjnego
Sposobów na przysłonięcie okna jest niezwykle dużo. Jednym z bardziej funkcjonalnych są żaluzje wewnętrzne plisowane. Świetnie sprawdzają się w pokojach wielofunkcyjnych i kawalerkach, nie zajmują wiele miejsca, a co więcej każdy samodzielnie poradzi sobie z ich montażem.
Żaluzje wewnętrze plisowane są stosunkowo młodym wynalazkiem, który szybko zyskał sympatię wielu użytkowników. Z tradycyjnymi roletami nie mają zbyt wiele wspólnego, a to ze względu na sposób składania się materiału w harmonijkę. Wyróżnia je jeszcze jedna rzecz - możliwość przysłonięcia dowolnej części okna. Plisy możemy zwijać od dołu do góry i odwrotnie, zasłaniając tym samym na przykład wyłącznie dół okna.
Żaluzje wewnętrzne plisowane nie zajmują wiele miejsca
W niewielkich pomieszczeniach, albo pokojach spełniających jednocześnie funkcję jadalni, salonu i gabinetu, każdy kawałek miejsca jest na wagę złota. Kiedy zależy nam na przysłonięciu okna, jednocześnie nie tracąc wolnej przestrzeni wokół niego czy na parapecie, żaluzje wewnętrzne plisowane doskonale sprawdzą się w tym zadaniu. Co ważne, mają bardzo subtelny wyraz, dlatego łatwo wkomponować je w wielofunkcyjne pomieszczenia.
Lekkie, uniwersalne i solidne
Żaluzje wewnętrzne plisowane wyróżniają się niewielką wagą. Materiał jest delikatny, aczkolwiek bardzo skutecznie chroni przed nadmiernym nasłonecznieniem pokoju i wzrokiem osób z zewnątrz. Trzeba jednak zaznaczyć, że pomimo swojego delikatnego i stonowanego wyglądu, sam mechanizm podnoszenia i opuszczania jest bardzo wytrzymały. Plisy zostały zaprojektowane tak, aby maksymalnie ułatwić i usprawnić korzystanie z osłony. Regulacja zaciemnienia jest płynna, nawet jeśli żaluzje mocujemy na dużych oknach. Jednym z ciekawszych rozwiązań sterowania są uchwyty umiejscowione na górnej i dolnej rynnie. Nie brakuje przy tym innych metod regulacji, takich jak łańcuszek koralikowy albo mechanizmy elektryczne - tłumaczy Agnieszka Gołębiewska, ekspert z firmy ANWIS.
Łatwy demontaż i możliwość prania
Żaluzje wewnętrzne plisowane możemy zamocować bezinwazyjnie, czyli na ramie skrzydła okiennego, albo mocując ją bezpośrednio do listwy przyszybowej. Z założenia zastępują firankę, dlatego często pojawia się pytanie o możliwość łatwego czyszczenia materiału. Jak tłumaczy Agnieszka Gołębiewska z ANWIS: Utrzymanie rolet plisowanych w czystości nie stanowi żadnego problemu. Bez trudu zdejmiemy je z okna i wypierzemy ręcznie. Do codziennej pielęgnacji i delikatnego odświeżenia materiału wystarczy mikrofibra albo odkurzacz z odpowiednią końcówką. Zadbane i utrzymane w czystości żaluzje wewnętrzne plisowane mogą nam służyć przez wiele lat, bez konieczności wymiany na nowe.
Żaluzje wewnętrzne plisowane w typie plastra miodu
Wysoce funkcjonalnym rozwiązaniem jest wariant, który potocznie nazywa się plastrem miodu. Takie żaluzje nie tylko zapewniają nam prywatność i chronią przed nasłonecznieniem pomieszczenia, ale też pełnią funkcję termoizolacyjną i wygłuszającą. W przypadku kawalerek i pomieszczeń wielofunkcyjnych, które przez większą część dnia są mocno nasłonecznione, to nieocenione rozwiązanie. Żaluzje wewnętrzne plisowane w typie plastra miodu doskonale sprawdzają się także tam, gdzie hałas z zewnątrz zakłóca nasz spokój.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić
Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Prawo
Kobiety wciąż są w mniejszości we władzach spółek. Tylko część firm działa na rzecz równości płci

Luka w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn spadła w UE do najniższego poziomu w ostatniej dekadzie. Jednocześnie jednak panie częściej niż na kierowniczych pracują na niższych i gorzej płatnych stanowiskach. W Polsce, jak wynika z danych 30% Club Poland, udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych 140 największych spółek notowanych na GPW wynosi 18,4 proc. Wskazuje to na potrzebę wdrożenia skutecznych działań na rzecz zwiększenia udziału kobiet w najwyższych strukturach zarządzania, również na szczeblu unijnym.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.