Komunikaty PR

Żaluzje wewnętrzne plisowane do pokoju wielofunkcyjnego

2022-01-27  |  01:00
Biuro prasowe

Sposobów na przysłonięcie okna jest niezwykle dużo. Jednym z bardziej funkcjonalnych są żaluzje wewnętrzne plisowane. Świetnie sprawdzają się w pokojach wielofunkcyjnych i kawalerkach, nie zajmują wiele miejsca, a co więcej każdy samodzielnie poradzi sobie z ich montażem.

Żaluzje wewnętrze plisowane są stosunkowo młodym wynalazkiem, który szybko zyskał sympatię wielu użytkowników. Z tradycyjnymi roletami nie mają zbyt wiele wspólnego, a to ze względu na sposób składania się materiału w harmonijkę. Wyróżnia je jeszcze jedna rzecz - możliwość przysłonięcia dowolnej części okna. Plisy możemy zwijać od dołu do góry i odwrotnie, zasłaniając tym samym na przykład wyłącznie dół okna.

Żaluzje wewnętrzne plisowane nie zajmują wiele miejsca

W niewielkich pomieszczeniach, albo pokojach spełniających jednocześnie funkcję jadalni, salonu i gabinetu, każdy kawałek miejsca jest na wagę złota. Kiedy zależy nam na przysłonięciu okna, jednocześnie nie tracąc wolnej przestrzeni wokół niego czy na parapecie, żaluzje wewnętrzne plisowane doskonale sprawdzą się w tym zadaniu. Co ważne, mają bardzo subtelny wyraz, dlatego łatwo wkomponować je w wielofunkcyjne pomieszczenia.

Lekkie, uniwersalne i solidne

Żaluzje wewnętrzne plisowane wyróżniają się niewielką wagą. Materiał jest delikatny, aczkolwiek bardzo skutecznie chroni przed nadmiernym nasłonecznieniem pokoju i wzrokiem osób z zewnątrz. Trzeba jednak zaznaczyć, że pomimo swojego delikatnego i stonowanego wyglądu, sam mechanizm podnoszenia i opuszczania jest bardzo wytrzymały. Plisy zostały zaprojektowane tak, aby maksymalnie ułatwić i usprawnić korzystanie z osłony. Regulacja zaciemnienia jest płynna, nawet jeśli żaluzje mocujemy na dużych oknach. Jednym z ciekawszych rozwiązań sterowania są uchwyty umiejscowione na górnej i dolnej rynnie. Nie brakuje przy tym innych metod regulacji, takich jak łańcuszek koralikowy albo mechanizmy elektryczne - tłumaczy Agnieszka Gołębiewska, ekspert z firmy ANWIS.

Łatwy demontaż i możliwość prania

Żaluzje wewnętrzne plisowane możemy zamocować bezinwazyjnie, czyli na ramie skrzydła okiennego, albo mocując ją bezpośrednio do listwy przyszybowej. Z założenia zastępują firankę, dlatego często pojawia się pytanie o możliwość łatwego czyszczenia materiału. Jak tłumaczy Agnieszka Gołębiewska z ANWIS: Utrzymanie rolet plisowanych w czystości nie stanowi żadnego problemu. Bez trudu zdejmiemy je z okna i wypierzemy ręcznie. Do codziennej pielęgnacji i delikatnego odświeżenia materiału wystarczy mikrofibra albo odkurzacz z odpowiednią końcówką. Zadbane i utrzymane w czystości żaluzje wewnętrzne plisowane mogą nam służyć przez wiele lat, bez konieczności wymiany na nowe.

Żaluzje wewnętrzne plisowane w typie plastra miodu

Wysoce funkcjonalnym rozwiązaniem jest wariant, który potocznie nazywa się plastrem miodu. Takie żaluzje nie tylko zapewniają nam prywatność i chronią przed nasłonecznieniem pomieszczenia, ale też pełnią funkcję termoizolacyjną i wygłuszającą. W przypadku kawalerek i pomieszczeń wielofunkcyjnych, które przez większą część dnia są mocno nasłonecznione, to nieocenione rozwiązanie. Żaluzje wewnętrzne plisowane w typie plastra miodu doskonale sprawdzają się także tam, gdzie hałas z zewnątrz zakłóca nasz spokój.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.