Komunikaty PR

Zamiast kabiny – parawan nawannowy

2022-05-17  |  18:00
Biuro prasowe
Kontakt

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations

ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl

Parawan nawannowy to doskonałe rozwiązanie dla osób, które marzą zarówno o wannie, jak i kabinie prysznicowej, lecz nie mają wystarczająco dużo miejsca, by zamontować w łazience oba produkty. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru idealnego parawanu nawannowego.

 

Parawan nawannowy to niedoceniane rozwiązanie, które wciąż rzadko spotykamy w polskich domach. Warto jednak się nad nim zastanowić. Taki produkt 2w1 pozwala nawet w niewielkiej łazience korzystać zarówno z relaksujących kąpieli w wannie, jak i z szybkich pryszniców. Oczywiście wanna też może posłużyć jako strefa natryskowa, ale w takim przypadku należy pomyśleć o właściwym zabezpieczeniu pomieszczenia przed rozchlapywaniem się wody.

 

- W większości przypadków, jeśli w łazience wykorzystywana jest opcja „dwa w jednym”, to jest to wanna i zawieszona nad nią plastikowa zasłonka. Nie jest to higieniczne rozwiązanie. Między innymi dlatego, warto zastanowić się nad zakupem szklanego parawanu nawannowego. To on zagwarantuje szczelność, doskonale się prezentuje, a także może stać się ciekawą ozdobą łazienki – mówi Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway. 

 

Jaki parawan wybrać?

W ofertach producentów znaleźć można kilka rodzajów parawanów. Są to parawany jednoczęściowe, wieloczęściowe oraz w pełni zabudowane. W zależności od modelu mogą otwierać się wahadłowo, być składane lub przesuwne.

 

Najprostsze są parawany nawannowe jednoczęściowe. Są najtańsze i najłatwiej je zamontować. Zwykle mają do kilkudziesięciu centymetrów szerokości, więc zasłaniają stosunkowo niewielki obszar wanny. Są za to wygodne w użytkowaniu, ponieważ pozostawiają szerokie wejście i świetnie się prezentują. Innym rodzajem parawanu jest parawan dwu lub wieloczęściowy, składany albo przesuwny. Ten model jest w stanie zasłonić wannę na niemal całej długości. Największą ochronę gwarantuje zaś parawan w pełni zabudowany. Jego konstrukcja bazuje na mocnej ramie, która tworzy z wanną całość, zapewniając szczelne zamknięcie i solidną osłonę. Istnieje także możliwość stworzenia parawanu na specjalne zamówienie, co sprawdzi się szczególnie, jeśli dysponujemy nietypowym wnętrzem lub  trudną sytuacją projektową.

 

- Dzięki programowi „Na miarę” specjaliści są w stanie zaprojektować produkt wedle indywidualnych potrzeb. Model będzie wtedy idealnie pasował do wanny i łazienki, i zagwarantuje pełne zadowolenie z zakupu – przekonuje Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway.

 

Parawan jako dekoracja

Parawany nawannowe oprócz roli funkcjonalnej, mogą również stać się elementem dekoracyjnym. Dostępne są w czterech kolorach: chrom, złotym, białym i czarnym, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować je do każdego stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. Błysk chromowanych lub złotych okuć, subtelna biel lub wręcz przeciwnie – mocna i elegancka czerń w formie ramy lub szprosów podkreślą charakter łazienki. Jeśli dodatkowo chcemy urozmaicić wygląd parawanu, ciekawym rozwiązaniem będzie zastosowanie szkła innego niż przejrzyste np. grafitowego, brązowego, z lustrzaną powłoką czy ornamentowego o delikatnym efekcie 3D Master-Soft®. Podobnie jak kabiny prysznicowe modele można także ozdobić wygrawerowanym wzorem lub kolorowym nadrukiem na szkle. Takie zabiegi sprawią, że otrzymamy produkt nie tylko wyjątkowy, ale także unikatowy.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Beyond Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.

Żywienie

Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.