Zamień elektrograty na kwitnące kwiaty od Castoramy
Made in PR
Wejnerta
02-619 Warszawa
n.piekacz|madeinpr.pl| |n.piekacz|madeinpr.pl
783 505 900
madeinpr.pl
Już w nadchodzący piątek 22 marca, Castorama powita wiosnę coroczną akcją „Kwiaty za elektrograty”. Do niedzieli we wszystkich sklepach Castorama, w tym Smart, Express i Brico Depot będzie można zamienić zużyty elektroniczny i elektryczny sprzęt domowy na rozkwitające sadzonki bratków.
Na wysypiskach nieustannie wyrzucane są elektrośmieci, których obecność jest wyzwaniem dla planety. Elektrośmieci zawierają szkodliwe dla ludzi substancje takie jak kadm czy rtęć, dlatego nie mogą trafiać do zwykłych śmietników. Prawidłowa segregacja to krok ku zmniejszeniu ich negatywnego wpływu na środowisko. Wiele zapomnianego sprzętu (świetlówki, telefony komórkowe, sprzęt RTV i AGD) odkrywamy w trakcie wiosennych porządków. Każdy taki przedmiot wymaga właściwej segregacji. „Kwiaty za elektrograty” to proekologiczna odpowiedź Castoramy na ten problem. Oddawane w zbiórce elektroodpad są utylizowane w sposób przyjazny dla środowiska, a odzyskane materiały trafiają do ponownego obiegu.
W trakcie trwania wiosennej edycji wszystkie sklepy Castorama zbierają domowe elektroodpady, a w zamian rozdają sadzonki bratków. Kwiaty pochodzą od polskiego producenta i są w doniczkach z recyklingu. Każda pełnoletnia osoba prywatna oddająca sprzęt może otrzymać nawet 10 bratków, w zależności od rodzaju, liczby i wielkości przyniesionego sprzętu. Wydarzenie trwa od piątku 22 marca do niedzieli handlowej 24 marca 2024 r. włącznie lub do wyczerpania zapasów sadzonek. Partnerem akcji jest Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego AuraEko, współpracująca z firmą przetwarzającą zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny - MB Recycling.
- „Kwiaty za elektrograty" to nasza kultowa akcja angażująca tysiące klientów, z której jesteśmy ogromnie dumni. O jej niezwykłości świadczy zaangażowanie nas wszystkich: zespołów sklepowych, klientów Castoramy oraz partnerów, którzy zajmują się odbiorem odpadów. Cieszymy się, że przez te 14 lat trwania akcji udało nam się we właściwy sposób zutylizować tysiące ton elektrośmieci i konsekwentnie dbać w ten sposób o środowisko. Liczymy, że i w tym roku pobijemy nasz własny rekord w zbiórce. – powiedziała Kinga Sowik, Dyrektorka ds. Odpowiedzialnego Biznesu Castorama Polska.
O otrzymane za elektroodpady bratki warto odpowiednio zadbać w duchu bioróżnorodności. W Castoramie dostępne jest podłoże beztorfowe czy bezpieczny dla roślin nawóz Biohumus, wyprodukowany na bazie wermikompostu - produktu dżdżownic kalifornijskich. Idealnym uzupełnieniem będzie domek, zapewniający schronienie pożytecznym owadom, które w zamian za dach nad głową będą zapylały rośliny. Zarówno ich pracę, jak i piękną przestrzeń balkonową i ogrodową warto podziwiać z wygodnej pozycji, np. z komfortowego fotela GoodHome Petalida z podnóżkiem.
Wydarzenie wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju, realizowaną przez Castorama Polska. Jego celem jest poszerzanie wiedzy na temat zagrożeń dla środowiska, wynikających z nieprawidłowej utylizacji elektroodpadów i promowanie proekologicznych postaw. Podobnie jak w ubiegłych latach, inicjatywa będzie realizowana również jesienią.
Więcej o akcji: https://www.castorama.pl/kwiaty-za-elektrograty-wiosna-2024.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Anna Czartoryska-Niemczycka: Mój tata czytał mi książki. Teraz nagrania z jego głosem są najpiękniejszą pamiątką po nim
Wspólne czytanie wzmacnia więzi rodzinne, rozwija u dzieci wyobraźnię, poszerza zasób słownictwa, kształtuje gust literacki i zachęca do kreatywnego spędzania czasu wolnego – uważa Anna Czartoryska-Niemczycka. Aktorka czerpie z tradycji, którą w jej domu rodzinnym szczególnie pielęgnował jej tata. Teraz ona również promuje czytelnictwo i zachęca do tego, by sięganie po lektury stało się codziennym rytuałem.
Transport
Rośnie skala agresji na polskich drogach. Problemem jest nie tylko nadmierna prędkość, ale też jazda na zderzaku

Za kilka dni zaczynają się wakacje, czyli statystycznie najniebezpieczniejszy czas na drogach. Wśród głównych przyczyn takich zdarzeń na prostych odcinkach drogi są nadmierna prędkość i jazda na zderzaku. Zarządca autostrady A4 Katowice–Kraków w ramach kampanii „Nie zderzakuj. Posłuchaj. Jedź bezpiecznie” zwraca uwagę na zjawisko agresji na polskich drogach i przypomina, że bezpieczeństwo zaczyna się od osobistych decyzji kierowcy.
Muzyka
Alicja Węgorzewska: Czuję się ambasadorką polskiej kultury. Czasami dokonuję niepopularnych wyborów, ale moje pomysły są bardzo odkrywcze

Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej została uhonorowana prestiżową nagrodą ShEO Awards 2025 w kategorii „Ambasadorka polskiej kultury” i jak podkreśla, w stu procentach na nią zasłużyła. Przyznawane przez tygodnik „Wprost” wyróżnienie trafia bowiem do kobiet, które zmieniają świat, a Alicja Węgorzewska czyni to od lat, nadając polskiej kulturze operowej zupełnie nowy wymiar. Tym razem szczególne uznanie otrzymała za stworzenie i rozwijanie Festiwalu Mozart Junior. W tym roku odbywa się już jego szósta edycja.