Zamień elektrograty na kwitnące kwiaty od Castoramy
Made in PR
Wejnerta
02-619 Warszawa
n.piekacz|madeinpr.pl| |n.piekacz|madeinpr.pl
783 505 900
madeinpr.pl
Już w nadchodzący piątek 22 marca, Castorama powita wiosnę coroczną akcją „Kwiaty za elektrograty”. Do niedzieli we wszystkich sklepach Castorama, w tym Smart, Express i Brico Depot będzie można zamienić zużyty elektroniczny i elektryczny sprzęt domowy na rozkwitające sadzonki bratków.
Na wysypiskach nieustannie wyrzucane są elektrośmieci, których obecność jest wyzwaniem dla planety. Elektrośmieci zawierają szkodliwe dla ludzi substancje takie jak kadm czy rtęć, dlatego nie mogą trafiać do zwykłych śmietników. Prawidłowa segregacja to krok ku zmniejszeniu ich negatywnego wpływu na środowisko. Wiele zapomnianego sprzętu (świetlówki, telefony komórkowe, sprzęt RTV i AGD) odkrywamy w trakcie wiosennych porządków. Każdy taki przedmiot wymaga właściwej segregacji. „Kwiaty za elektrograty” to proekologiczna odpowiedź Castoramy na ten problem. Oddawane w zbiórce elektroodpad są utylizowane w sposób przyjazny dla środowiska, a odzyskane materiały trafiają do ponownego obiegu.
W trakcie trwania wiosennej edycji wszystkie sklepy Castorama zbierają domowe elektroodpady, a w zamian rozdają sadzonki bratków. Kwiaty pochodzą od polskiego producenta i są w doniczkach z recyklingu. Każda pełnoletnia osoba prywatna oddająca sprzęt może otrzymać nawet 10 bratków, w zależności od rodzaju, liczby i wielkości przyniesionego sprzętu. Wydarzenie trwa od piątku 22 marca do niedzieli handlowej 24 marca 2024 r. włącznie lub do wyczerpania zapasów sadzonek. Partnerem akcji jest Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego AuraEko, współpracująca z firmą przetwarzającą zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny - MB Recycling.
- „Kwiaty za elektrograty" to nasza kultowa akcja angażująca tysiące klientów, z której jesteśmy ogromnie dumni. O jej niezwykłości świadczy zaangażowanie nas wszystkich: zespołów sklepowych, klientów Castoramy oraz partnerów, którzy zajmują się odbiorem odpadów. Cieszymy się, że przez te 14 lat trwania akcji udało nam się we właściwy sposób zutylizować tysiące ton elektrośmieci i konsekwentnie dbać w ten sposób o środowisko. Liczymy, że i w tym roku pobijemy nasz własny rekord w zbiórce. – powiedziała Kinga Sowik, Dyrektorka ds. Odpowiedzialnego Biznesu Castorama Polska.
O otrzymane za elektroodpady bratki warto odpowiednio zadbać w duchu bioróżnorodności. W Castoramie dostępne jest podłoże beztorfowe czy bezpieczny dla roślin nawóz Biohumus, wyprodukowany na bazie wermikompostu - produktu dżdżownic kalifornijskich. Idealnym uzupełnieniem będzie domek, zapewniający schronienie pożytecznym owadom, które w zamian za dach nad głową będą zapylały rośliny. Zarówno ich pracę, jak i piękną przestrzeń balkonową i ogrodową warto podziwiać z wygodnej pozycji, np. z komfortowego fotela GoodHome Petalida z podnóżkiem.
Wydarzenie wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju, realizowaną przez Castorama Polska. Jego celem jest poszerzanie wiedzy na temat zagrożeń dla środowiska, wynikających z nieprawidłowej utylizacji elektroodpadów i promowanie proekologicznych postaw. Podobnie jak w ubiegłych latach, inicjatywa będzie realizowana również jesienią.
Więcej o akcji: https://www.castorama.pl/kwiaty-za-elektrograty-wiosna-2024.

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.