Zapraszamy na Warsaw Home!
Warsaw Home to nie tylko targi, to prawdziwe święto branży meblowej i wykończenia wnętrz, łączące w sobie świetny design oraz możliwości biznesowe. Świadczy o tym ogromne zainteresowanie, które podczas poprzedniej edycji przyciągnęło niemal 50 tysięcy odwiedzających z 46 krajów Europy, a także z Kanady, Stanów Zjednoczonych, Chin i Indii. Organizatorzy zapewniają, że tegoroczna edycja będzie rekordowa pod względem frekwencji.
Nie możemy się doczekać, aby zaprezentować Wam nasze najnowsze produkty! Co przygotowaliśmy w tym roku? Oferujemy rozwiązania dla każdego zakątka Waszego domu: kuchni, biura, garderoby, łazienki oraz pomieszczeń gospodarczych. Na naszym stoisku będziecie mieli okazję zobaczyć nowości, takie jak Corner Space Plus, Cargo Maxi i Cargo Maxi Space DUO z linii Maxima PURO, a także nasze już uznane i cenione produkty, takie jak szuflady Ultra Box, systemy do segregacji odpadów, stelaże House Master i Futuro oraz linię Variant MULTI.
Nasza Strefa Koncept to miejsce, gdzie będziecie mogli przetestować najbardziej innowacyjne rozwiązania i mechanizmy. Ponadto, prezentujemy prototypy, które jeszcze nie trafiły do produkcji, ale które chcemy rozwijać i udoskonalać. Jako nowość wprowadzamy Strefę Tapicerowaną, gdzie zaprezentujemy akcesoria i komponenty do produkcji łóżek, foteli i sof. Nie zabraknie również uchwytów, okuć i systemów oświetleniowych. W Strefie Dekores odkryjecie możliwości wzornicze i użytkowe komponentów do produkcji najpiękniejszych mebli, włączając w to blaty, fronty, konglomeraty i płyty marek: Krion, XTONE, Formica, AGT, Panmar Wood i inne.
Dla tych z Was, którzy śledzą najnowsze trendy wzornicze, polecamy nasz Trendbook 2023/2024, w którym znajdziecie mnóstwo inspiracji i pomysłów, a także podsumowanie najważniejszych nurtów świata designu. Na Warsaw Home pokażemy go po raz pierwszy! Oprócz tego, serdecznie zapraszamy Was na pyszną kawę oraz ciekawe rozmowy – nasi eksperci i doradcy będą czekać na Was w hali D na stoisku D2.01.
Do zobaczenia na Warsaw Home!
www.rejs.eu www.e-rejs.eu

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.