Zaproś do wnętrza soczystą zieleń od Annie Sloan
Czy można sobie wyobrazić bardziej kojący widok, niż krajobraz skąpany w żywej zieleni? Zieleń bardzo korzystnie wpływa na nasze samopoczucie: odpręża i relaksuje, a przy tym stymuluje umysł. To również kolor nadziei, optymizmu i szczęścia.
Annie Sloan to światowej sławy autorytet w dziedzinie kolorów, dekoracji i stylu. Odkąd ponad trzydzieści lat temu stworzyła kultowe farby Chalk Paint™, nie przestaje zarażać swoją pasją kolejne pokolenia entuzjastów malarstwa dekoracyjnego oraz domowych metamorfoz. Stale inspiruje do wprowadzania kreatywnych zmian we wnętrzach oraz udowadnia, że kolory niezwykle pozytywnie oddziałują na nasz nastrój. Nowa kolekcja farb Wall Paint opracowana przez Annie Sloan, to 32 wyjątkowe odcienie inspirowane sztuką i historią, które pokochali już eksperci branżowi, influencerzy wnętrzarscy i profesjonalni malarze. Wyróżniającym się kolorem z nowej palety emulsyjnych farb ściennych jest Schinkel Green. Inspiracją zarówno dla nazwy jak i samej barwy była postać neoklasycznego architekta i projektanta wnętrz, Karla Friedricha Schinkela, który był promotorem zastosowania tej efektownej, żywej zieleni. - Pomimo że Schinkel Green to kolor odważny, w rzeczywistości jest również bardzo wszechstronnym wyborem - mówi Annie. - Fantastycznie komponuje się z odcieniami fioletów i błękitów, ponieważ jest to prawdziwa zieleń, co oznacza, że składa się wyłącznie z niebieskiego i żółtego. A jeśli szukasz czegoś bardziej dynamicznego, skontrastuj ten kolor z akcentami różu, aby stworzyć genialną instagramową aranżację w stylu Wesa Andersona albo Grand Millennial!
Odnowiony kredens oraz ręcznie pomalowane akcesoria świetnie uzupełnią przestrzeń z żywą zielenią ścian na pierwszym planie. Odpowiednia dla prawie każdej powierzchni farba kredowa to szybki i łatwy sposób na to, by tchnąć nowe życie w meble, które straciły swój dawny urok lub przedmioty z odzysku. - Chalk Paint™ pomaga w wyposażeniu wnętrz w sposób zrównoważony - wyjaśnia Annie. - Zachęcam wszystkich, aby zajrzeli do swoich lokalnych sklepów charytatywnych lub na internetowe aukcje. Zamiast kupować zupełnie nowe przedmioty odnawiajmy te, które tam wypatrzymy, a przyniesie to nam ogromną satysfakcję.
Każdy, kto czuje się na tyle kreatywny, aby samodzielnie odnowić kredens może wykorzystać sprawdzony sposób Annie Sloan. Wystarczy mieszankę farby i lakieru Chalk Paint™ nałożyć na powierzchnię mebla paskiem tektury. Następnie przeciągać tak, aby stworzyć prosty, ale atrakcyjny efekt malachitu na frontach kredensu. - Gdy farba jest jeszcze mokra, dodaj głębi i charakteru, rysując wzór za pomocą końcówki pędzla do detali. Taka metamorfoza zrobi wrażenie! - zapewnia Annie.
W realizacji wykorzystano:
- farbę Wall Paint w odcieniu Schinkel Green
- kredens pomalowany farbą Chalk Paint™ w kolorach Oxford Navy i Old White
- akcesoria i dodatki pomalowane farbą Chalk Paint™ w kolorach Capri Pink (taca), Firle (ramka), Louis Blue (świeczniki)

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.