Komunikaty PR

Zaproś jesienne nowości od IKEA do swojego domu i stwórz niepowtarzalny klimat!

2020-09-18  |  17:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.59 MB )

Jesień coraz bliżej, dlatego jest to idealny moment, żeby ciepłe barwy ziemi i miękkie tkaniny pojawiły się w naszych mieszkaniach. Umilmy sobie ten czas dzięki nostalgicznej kolekcji inspirowanej sztuką, która przeniesie nas do dawnych lat, pełnych portretów, obrazów martwej natury i XVII wiecznych mistrzów. To będzie piękna jesień!

Kiedy noce staja się coraz dłuższe, chętnie zasiadamy z ulubionym kocem i herbatą na kanapie, pozwalając sobie na odpoczynek i wyciszenie. Październikowe nowości od IKEA pełne są produktów stworzonych właśnie z myślą o takich chwilach. Tradycyjny styl i neutralne, ciepłe kolory, między innymi ciemnej zieleni i czerwieni oraz produkty inspirowane malarstwem holenderskich mistrzów wprowadzą jesienno-zimowy, pełen przytulności nastrój.

Gdy za oknem spadają liście to znak, że pora na rozgrzewającą kolację wśród rodziny i przyjaciół. Zaprośmy ich do jadalni, by wspólnie zasiąść do stołu. Do przygotowania jesiennych dań świetnie sprawdzi się patelnia ze stali węglowej VARDAGEN, która ma podobne właściwości co jej żeliwne siostry, ale jest znacznie lżejsza i szybciej reaguje na temperaturę. Możemy ją wkładać do piekarnika, jak i serować na niej dania. Miłośnicy tradycyjnej zastawy również znajdą coś dla siebie. Porcelanowa kolekcja naczyń obiadowych UPPLAGA wykonana jest w budzącym nostalgię, rustykalnym stylu. Piękne, kwiatowe motywy dodają elegancji daniom oraz zachęcają do spotkań przy stole.

Nowości od IKEA to także kontynuacja odkrywania potencjału naturalnych, zrównoważonych materiałów. Seria koszy LUSTIGKURRE wykonana została z włókien łodygi nipy krzewinkowej - pochodzącej z Południowo-Wschodniej Azji. IKEA jest pierwszym światowym sprzedawcą, który włączył je do swojego asortymentu. Liście używane są głównie do produkcji dachów, ale łodygi nie mają wartości handlowej. Dzięki ich wykorzystaniu, rolnicy uzyskają dodatkowy dochód i zachętę do sadzenia szybko rosnących roślin, które chronią glebę przed erozją.

Piękne kosze wykonywane są ręcznie, dzięki czemu każdy z nich jest inny. Możemy postawić je np. w salonie i przechowywać w nich koc czy dodatkową poduszkę, żeby zawsze była pod ręką. A gdyby wybrać taką z wyjątkową historią? Poduszka ÅLANDSROT ozdobiona została kwiatowym wzorem w tulipany z 1889 r. zaczerpniętym z Musée de l’Impression sur Étoffes (Muzeum Drukowanych Tkanin) w Miluzie we Francji. Tkanina poduszki wykonana jest w 40% z bawełny pochodzącej z bardziej zrównoważonych źródeł i w 60% z poliestru z recyklingu. Jeśli od tradycyjnych wzorów bardziej wolimy jednak te inspirowane orientem, możemy sięgnąć po poszewkę TILLTALANDE z wyszywanymi ręcznie przez rzemieślników z Jordanii i Syrii wzorami wielbłądów oraz palm. Tym wyborem nie tylko wprowadzamy oryginalny dodatek do naszego domu, ale przyczyniamy się także do lepszego życia wielu ludzi.

Październikowym nowościom towarzyszyć będzie również wyjątkowa, limitowana kolekcja tekstyliów, akcesoriów i dekoracji DEKORERA. Kolekcja powstała z inspiracji dziełami mistrzów malarstwa, takich jak Rembrandt, Vermeer i Hals i jest połączeniem bogatej kolorystyki z tradycyjnym, skandynawskim rzemiosłem. Sztukę do wnętrza możemy wprowadzić np. za pomocą tac, nawiązujących do obrazów Vermeera i Da Vinci – mogą posłużyć jako dekoracje ścian albo taca do podawania kawy. Ponadto znajdziemy tekstylia w kontrastujących kolorach i wzorach, które wprost zachęcają do otulenia się nimi w chłodne, ciemne wieczory.

DEKORERA oraz nowości do kupienia będą już od 1 października w sklepach IKEA i na IKEA.pl.

Kolekcja DEKORERA jest limitowana i dostępna do wyczerpania zapasów, dlatego nie warto zwlekać i odwiedzić sklepy stacjonarne lub online jeszcze przed świętami.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania Biuro prasowe
2025-04-01 | 11:30

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Organizacja przestrzeni w garażu to wyzwanie, z którym zmaga się wielu właścicieli domów. Wąskie regały metalowe stanowią idealne rozwiązanie tego problemu,
Dom Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie
2025-02-20 | 17:00

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Wyobraź sobie, że każdego ranka budzisz się wypoczęty i pełen energii. Co więcej, aby to osiągnąć nie potrzebujesz kolejnej kawy. Wystarczy naturalny, dostępny
Dom Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
2025-02-04 | 15:00

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli

Pod lupę bierzemy łóżka kontynentalne, które najczęściej zamawiają ludzie w naszym regionie, a także w całym kraju. Przyglądamy się im z uwagą. Wymieniamy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Żywienie

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.

Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.