Komunikaty PR

Zarządzaj domem, czuj się bezpiecznie i bądź Eko

2022-08-12  |  01:00
Biuro prasowe

Czy smart home może być eko? Może, a nawet - powinien!


Wygoda, bezpieczeństwo i poczucie pełnej kontroli – to podstawowe ludzkie potrzeby i wszystkie rozwiązania, które je zaspokajają, są przez nas najbardziej pożądane. A jeżeli możemy zarządzać nimi w prosty, intuicyjny, prawie niezauważalny i w pełni zintegrowany sposób – stanowią rozwiązania idealne.

 

Systemy smart home pozwalają zarządzać całym naszym domem z pozycji osobistego smartfona z dowolnego miejsca na Ziemi. Sprawiają, że mamy pełną kontrolę nad wszystkimi urządzeniami w domu. Inteligentne czujniki wykrywające ruch, wskazujące temperaturę lub poziom wilgotności powietrza. Osłony okienne połączone z czujnikami monitorującymi temperaturę wewnątrz domu. Ogrzewanie i klimatyzacja reagujące intuicyjnie na nasze bieżące potrzeby oraz rozwiązania monitorujące zużycie energii – to tylko podstawowe rozwiązania, dzięki którym nasz dom jest bardziej smart.

 

Inteligencję wynosi się z domu


Żyjemy dając z siebie sto procent i tego samego oczekujemy od naszego domu. Systemy, którymi możemy zarządzać za pomocą dedykowanych aplikacji, powoli przestają być modnym gadżetem, a stają się podstawowym elementem wyposażenia. System smart home ostrzega nas także przed niebezpieczeństwem – wysyła komunikaty, gdy tylko dostrzeże niepokojący ruch lub zainstalowane czujniki wskażą rażące odstępstwo od normy. Dodatkowo sprawia, że wszystkie smart rozwiązania mogą ze sobą współdziałać i komunikować się za pośrednictwem internetu. Jedno urządzenie może delegować zadania kolejnym, podczas gdy domownicy mogą zająć się tym, co tak naprawdę jest najważniejsze – budowaniem relacji offline. Świadomość oszczędności czasu, energii, a ostatecznie pieniędzy sprawia, że zakup „smart rozwiązań” coraz częściej traktujemy jako niezbędną inwestycję, do której prędzej czy później zmuszą nas otaczające warunki. Rosnące ceny energii, malejące zasoby wody, a także stale pogłębiające się skutki globalnego ocieplenia skłaniają do większej refleksji podczas dokonywania codziennych wyborów.

 

Smart = eko


Inteligentny dom, to taki, który nie tylko pozwoli nam obniżyć zużycie energii, ale także „podpowie”, jakie działania mamy podjąć, by stać się bardziej odpowiedzialnymi obywatelami świata. Każda kropla wody, każda kilowatogodzina, każda zaoszczędzona minuta życia, a w efekcie każda zaoszczędzona złotówka, drążą skałę, dzięki której coraz wyraźniej uświadamiamy sobie, jak wielki jest nasz wpływ na środowisko naturalne. Jedno inteligentne urządzenie inspiruje do inwestycji w kolejne. Jednym z coraz częściej spotykanych rozwiązań jest zdalne sterowanie roletami i żaluzjami. 

 

Ta opcja to tylko jedna z korzyści, jakie oferujemy w pakiecie rozwiązań smart – mówi Agnieszka Gołębiewska z ANWIS. – Nowoczesna technologia sama steruje wysokością rolet, ustawiając je odpowiednio w zależności od pory dnia i panujących warunków zewnętrznych lub wewnętrznych. Robi to z precyzją co do milimetra – dodaje. Rolety chronią nas nie tylko przed słońcem czy ciekawskimi sąsiadami, ale także hałasem i zmieniającą się temperaturą. Dodatkowo, współdziałając z systemem ogrzewania lub klimatyzacji, wpływają na efektywność ich pracy, zapobiegając generowaniu dodatkowej energii. To część systemu naczyń powiązanych, których celem jest uczynienie z naszych domostw nie tylko miejsc bardziej komfortowych, ale i bardziej ekologicznych.

 

Inteligentne rolety – komfort na wielu frontach


Rolety pełnią wiele funkcji, nie tylko antywłamaniową, regulującą oświetlenie i estetyczną, ale także termoizolacyjną i akustyczną. Mogą być sterowane za pomocą nadajników naściennych, programatorów, pilotów, a nawet naszego własnego smartfona. – Rolety podłączone do systemu smart home pozwalają zarządzać wszystkimi osłonami jednocześnie lub z podziałem, np. na pomieszczenia. Mogą zamykać się lub otwierać zgodnie z wcześniej określonym harmonogramem lub na bieżąco reagować na nasze potrzeby, sygnalizowane za pomocą dedykowanej aplikacji – podsumowuje przedstawicielka marki ANWIS. 

 

Bez względu na to, jaki typ budynku czy okien chcemy wyposażyć w rolety, istnieje możliwość zastosowania takiego stopnia automatyzacji, jaki odpowiada indywidualnym preferencjom użytkownika. Nie ważne bowiem, jak bardzo „smart” jest nasz dom. To domownicy dyktują warunki, w jakich chcą żyć.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna! Biuro prasowe
2024-07-02 | 13:00

Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna!

Utrzymanie komfortowej temperatury w domu ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia, lepiej się czujemy, jesteśmy bardziej wydajni w pracy. Skutecznym sposobem na osiągnięcie właściwej
Dom Wyznania miłosne w architekturze
2024-07-01 | 08:00

Wyznania miłosne w architekturze

W świecie architektury, za fasadami monumentalnych budowli, kryją się niezwykłe historie miłości, pasji i zawiści. Jedną z nich jest życie ikonicznej Eileen Gray - kobiety bez formalnego
Dom Delektuj się latem z Fiskars
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Podczas studiów uczyliśmy się żonglerki maczugami i popisów cyrkowych. Te umiejętności przydały mi się w zawodzie aktora

W pracy zawodowej kolejny raz przydały się Mateuszowi Banasiukowi umiejętności zdobyte w szkole aktorskiej. W spektaklu „Wypiór” wystawianym na scenie Teatru IMKA odtwórca roli Łukasza udowodnił, że potrafi perfekcyjnie żonglować, wzbudzając podziw widowni. W rozmowie z agencją Newseria Lifestyle artysta zdradza, że podczas studiów nauczył się jeszcze kilku innych sztuczek cyrkowych.