Komunikaty PR

Zdrowy i energooszczędny dom z naturalną termoizolacją

2022-02-28  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl

Dom zapewnia schronienie i daje poczucie bezpieczeństwa, ale budynek, w którym mieszkamy, powinien również sprzyjać naszemu samopoczuciu. Tak się jednak nie stanie, jeżeli nie będzie miał odpowiedniej izolacji cieplnej. Jej zadaniem jest ochrona termiczna przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Ale ta ukryta w przegrodach zewnętrznych budynku warstwa nie tylko pozwala ograniczyć zużycie energii niezbędnej do jego ogrzania lub klimatyzacji, ale wpływa również na panujący w pomieszczeniach mikroklimat. Wybierając materiał do termoizolacji najlepiej kierować się deklarowanymi parametrami efektywności energetycznej, ponieważ w ten sposób realnie możemy ograniczyć straty ciepła przez ściany zewnętrzne i dach. Warto także zwrócić uwagę na bezpośredni wpływ materiału na nasze zdrowie.


 

Energooszczędnie i komfortowo

Optymalna termoizolacja jest niezwykle ważna, inaczej budynek będzie uciążliwy do zapewnienia stałego komfortu cieplnego domownikom oraz kosztowny. Szczelne i ciepłe przegrody to jeden z warunków, aby uzyskać niższe zapotrzebowanie na energię grzewczą. Im mniej ciepła będzie przenikać przez nie na zewnątrz, tym mniej energii zużyjemy do jego ogrzania. W nieodpowiednio ocieplonych domach straty te będziemy musieli rekompensować intensywną pracą grzejników. Dlatego kluczowe jest zastosowanie materiału o niskiej przewodności cieplnej. Im parametr ten jest niższy, tym lepsze będzie miał właściwości termoizolacyjne. Bardzo dobrym izolatorem cieplnym są włókna drzewne. Wykonane z nich maty STEICOflex 036 mają najniższy współczynnik przewodzenia ciepła pośród wszystkich dostępnych naturalnych materiałów termoizolacyjnych - λD=0,036 [W/(m*K)]. Pozwala to nie tylko skutecznie zabezpieczyć budynek przed stratami ciepła, ale zmniejszyć grubość wymaganej warstwy izolacyjnej.

W połączeniu z dużym ciepłem właściwym i dużą gęstością objętościową włókien drzewnych - 60 kg/m³, maty STEICOflex 036 są optymalnym wyborem do ochrony termicznej i utrzymania stałej temperatury wewnątrz na odpowiednim poziomie.


 

STEICOflex 036 docenimy również latem

W energooszczędnym budynku jest nie tylko ciepło zimą, ale i przyjemnie chłodno podczas upalnych dni lata, bez ponoszenia wysokich kosztów. Maty STEICOflex 036 gwarantują komfort temperaturowy niezależnie od warunków atmosferycznych, ponieważ włókna drzewne są mniej podatne na osiąganie temperatury, która jest odczuwalna przez człowieka jako niekomfortowa. Mają również unikalną zdolność akumulacji ciepła, dlatego wykonana z nich warstwa termoizolacyjna pochłania ciepło i może hamować przenikanie letnich upałów przez wiele godzin.

Lepsze samopoczucie we własnym domu

Musimy pamiętać, że domowe środowisko będzie sprzyjać naszemu samopoczuciu, kiedy wewnątrz będzie panowała nie tylko optymalna temperatura, ale i wilgotność. To kolejna korzyść z zastosowania mat STEICOflex 036. Zawarte w nich naturalne włókna drzewne mają właściwości higroskopijne, dzięki którym przyczyniają się do regulacji właściwego poziomu wilgotności we wnętrzach. Pochłaniają częściowo nadmiar wilgoci z powietrza i uwalniają ją ponownie, gdy staje się ono zbyt suche. Optymalny poziom wilgotności korzystnie wpływa na samopoczucie, ale również zapobiega rozwojowi zarodników pleśni i grzybów, które są częstą przyczyną alergii i infekcji układu oddechowego.


 

Trwale na lata

Maty można zastosować do termoizolacji nowych budynków, jak również podczas docieplania starszych, które nie zostały odpowiednio zaizolowane i nie spełniają wymaganych obecnie parametrów efektywności energetycznej. Są wygodne, ponieważ wystarczy je wcisnąć pomiędzy elementy konstrukcyjne przegrody. Dzięki porowatej strukturze i sprężystości dokładnie przylegają do izolowanych powierzchni. Duża gęstość materiału zapewnia stabilność, dzięki której STEICOflex 036 zachowuje pierwotny kształt, a wykonana z mat warstwa termoizolacyjna nie osiada i będzie pełniła swoją rolę ochronną przez długie lata.

Maty STEICOflex dostępne są w różnych grubościach od 40 do 240 mm i poręcznym formacie 1.22 x 575 mm, dzięki czemu można łatwo wypełnić całe ocieplane przegrody.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Forestor
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.