Komunikaty PR

Zero waste home. Dlaczego warto kupować meble z płyty drewnopochodnej.

2021-10-22  |  01:00
Biuro prasowe

Meble z litego drewna to współczesny luksus, nie tylko z uwagi na cenę tego surowca, ale również dlatego, że niektóre gatunki mają ograniczone zasoby. Alternatywą są meble z płyty drewnopochodnej. To popularny materiał, który charakteryzuje się trwałością i pozwala na realizację nawet najbardziej kreatywnych pomysłów aranżacyjnych. W ofercie firmy Pfleiderer, która od lat zajmuje się produkcją m.in. płyt drewnopochodnych znajdziemy szeroki wachlarz produktów ułatwiających nam wymarzoną aranżację wnętrza. Jednym z nich jest kolekcja Mood Stories, będącą bazą różnorodnych dekorów, wiernie odwzorowujących naturalne materiały tj. drewno czy kamień. Znajdziemy tu również modne dekory jednobarwne i ciekawe wzory kreatywne. Aby dopasowanie ich do aranżacji wnętrza było łatwiejsze, zostały one podzielone na 10 nastrojów, a w każdym z nich znajduje się kilka gotowych, doskonale skomponowanych zestawów dekorów. Kolekcja Mood Stories jako jedna z pierwszych na rynku została zaprojektowana tak, aby każdy z nas mógł sięgnąć do gotowych i idealnie pasujących do siebie kompozycji dekorów, kierując się nastrojem jaki chcemy stworzyć we wnętrzu. Dekory z kolekcji możemy ze sobą dowolnie miksować, ale również potraktować jak gotowy szablon. Bazą kolekcji jest trwała i funkcjonalna płyta drewnopochodna, która doskonale sprawdza się w produkcji mebli kuchennych, pokojowych, młodzieżowych, zabudów itp.

Meble z płyty – co to takiego?

Wiemy już, że płyta drewnopochodna jest alternatywą dla litego drewna, jednak co właściwie oznacza termin „meble z płyty” i z czego ta płyta jest wykonana? Czy faktycznie jest ona ekologiczna? Zdecydowanie tak, ponieważ produkcja płyt drewnopochodnych w dużym stopniu jest oparta na surowcu z recyklingu. Oznacza to, że do ich produkcji wykorzystuje się w większości drewno poużytkowe, pochodzące ze starych mebli lub zniszczonych palet, jak również poprodukcyjne surowce z tartaków. Taka technologia produkcji pozwala dać drugie życie niepotrzebnym, wyrzuconym już przedmiotom, ale też wykorzystać dodatkowo surowiec odpadowy. Ważnym aspektem w produkcji płyt drewnopochodnych są również certyfikaty, tj. FSC czy PEFC, które gwarantują, że pozyskane drewno pochodzi z certyfikowanych obszarów leśnych. Certyfikaty mają na celu sprawdzenie czy działania firmy są faktycznie zgodne z kryteriami zrównoważonego rozwoju. Wybierając płytę drewnopochodną Pfleiderer, nie tylko dbamy o cenne zasoby naturalne, ale również samym sobie dajemy pewność, że nasze meble nie są wyprodukowane z drewna pochodzącego z nielegalnych wylesień oraz wyrębów lub modyfikowanego genetycznie.

Na ratunek drzewom

Z 265 gatunków drzew występujących w Europie aż 58 proc. jest zagrożonych, z czego 15 proc. - w stopniu krytycznym, praktycznie na progu wyginięcia (źródło: raport Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody). To oznacza, że niektórych z nich nie będzie dane zobaczyć przyszłym pokoleniom. Do zagrożenia przyczyniają się nie tylko postępujące zmiany klimatyczne, ale również niekontrolowane wycinki, czy inwazyjne gatunki szkodników. Dlatego zamiast kupować naturalny surowiec, którego zasoby są na wyczerpaniu lub ograniczone, możemy wybrać laminowaną płytę drewnopochodną z dekorem, który wiernie odwzorowuje prawdziwe drewno i z powodzeniem może imitować jego szczególnie rzadkie gatunki. Dekory w kolekcji Mood Stories wzorowane są nie tylko na popularnych gatunkach drewna, ale i na unikalnych, będących pod ochroną czy trudno dostępnych. Do wyboru mamy ponad sto różnych dekorów inspirowanych naturalnym drewnem.  Kolekcja Mood Stories daje nam wyjątkową wartość dodaną – możliwość ochrony zagrożonych gatunków drzew, jak również zmniejszania śladu węglowego związanego z transportem drewna z odległych krajów. Co więcej, wiele z dekorów oferowanych przez Pfleiderer charakteryzuje się ponadczasowym wzornictwem. Ten aspekt także ma ogromne znaczenie w kontekście ekologii, ponieważ wybieramy produkt, który jest trwały i będzie doskonale prezentował się przez wiele lat, niezależnie od zmieniających się trendów.

Urządzając mieszkanie zdecydowanie warto myśleć szerszymi kategoriami. To, jakie wybory będziemy podejmować dziś, ma wpływ na świat, w którym będą żyły przyszłe pokolenia. Dlatego chcąc pozytywnie oddziaływać na nasze środowisko, należy wprowadzać zmiany w swoim najbliższym otoczeniu – kupować mniej i robić przemyślane zakupy, wybierać produkty wysokiej jakości, które posłużą nam na długo, jak również nie wyrzucać pochopnie rzeczy, lecz je np. odnawiać. To od nas zależy, czy pozwolimy przyszłym pokoleniom cieszyć się urokami natury i zachować jej zasoby, tak bardzo przecież potrzebne do życia.

Wybór materiału, z którego wykonane są meble ma duże znaczenie. Decydując się na meble wykonane z materiałów oferowanych przez firmę Pfleiderer, wspieramy recykling, życie zgodne z ideą zero waste oraz dbamy o zasoby naturalne, które są na wyczerpaniu.

Więcej interesujących informacji na https://www.pfleiderer.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.