Komunikaty PR

Zero waste home. Dlaczego warto kupować meble z płyty drewnopochodnej.

2021-10-22  |  01:00
Biuro prasowe

Meble z litego drewna to współczesny luksus, nie tylko z uwagi na cenę tego surowca, ale również dlatego, że niektóre gatunki mają ograniczone zasoby. Alternatywą są meble z płyty drewnopochodnej. To popularny materiał, który charakteryzuje się trwałością i pozwala na realizację nawet najbardziej kreatywnych pomysłów aranżacyjnych. W ofercie firmy Pfleiderer, która od lat zajmuje się produkcją m.in. płyt drewnopochodnych znajdziemy szeroki wachlarz produktów ułatwiających nam wymarzoną aranżację wnętrza. Jednym z nich jest kolekcja Mood Stories, będącą bazą różnorodnych dekorów, wiernie odwzorowujących naturalne materiały tj. drewno czy kamień. Znajdziemy tu również modne dekory jednobarwne i ciekawe wzory kreatywne. Aby dopasowanie ich do aranżacji wnętrza było łatwiejsze, zostały one podzielone na 10 nastrojów, a w każdym z nich znajduje się kilka gotowych, doskonale skomponowanych zestawów dekorów. Kolekcja Mood Stories jako jedna z pierwszych na rynku została zaprojektowana tak, aby każdy z nas mógł sięgnąć do gotowych i idealnie pasujących do siebie kompozycji dekorów, kierując się nastrojem jaki chcemy stworzyć we wnętrzu. Dekory z kolekcji możemy ze sobą dowolnie miksować, ale również potraktować jak gotowy szablon. Bazą kolekcji jest trwała i funkcjonalna płyta drewnopochodna, która doskonale sprawdza się w produkcji mebli kuchennych, pokojowych, młodzieżowych, zabudów itp.

Meble z płyty – co to takiego?

Wiemy już, że płyta drewnopochodna jest alternatywą dla litego drewna, jednak co właściwie oznacza termin „meble z płyty” i z czego ta płyta jest wykonana? Czy faktycznie jest ona ekologiczna? Zdecydowanie tak, ponieważ produkcja płyt drewnopochodnych w dużym stopniu jest oparta na surowcu z recyklingu. Oznacza to, że do ich produkcji wykorzystuje się w większości drewno poużytkowe, pochodzące ze starych mebli lub zniszczonych palet, jak również poprodukcyjne surowce z tartaków. Taka technologia produkcji pozwala dać drugie życie niepotrzebnym, wyrzuconym już przedmiotom, ale też wykorzystać dodatkowo surowiec odpadowy. Ważnym aspektem w produkcji płyt drewnopochodnych są również certyfikaty, tj. FSC czy PEFC, które gwarantują, że pozyskane drewno pochodzi z certyfikowanych obszarów leśnych. Certyfikaty mają na celu sprawdzenie czy działania firmy są faktycznie zgodne z kryteriami zrównoważonego rozwoju. Wybierając płytę drewnopochodną Pfleiderer, nie tylko dbamy o cenne zasoby naturalne, ale również samym sobie dajemy pewność, że nasze meble nie są wyprodukowane z drewna pochodzącego z nielegalnych wylesień oraz wyrębów lub modyfikowanego genetycznie.

Na ratunek drzewom

Z 265 gatunków drzew występujących w Europie aż 58 proc. jest zagrożonych, z czego 15 proc. - w stopniu krytycznym, praktycznie na progu wyginięcia (źródło: raport Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody). To oznacza, że niektórych z nich nie będzie dane zobaczyć przyszłym pokoleniom. Do zagrożenia przyczyniają się nie tylko postępujące zmiany klimatyczne, ale również niekontrolowane wycinki, czy inwazyjne gatunki szkodników. Dlatego zamiast kupować naturalny surowiec, którego zasoby są na wyczerpaniu lub ograniczone, możemy wybrać laminowaną płytę drewnopochodną z dekorem, który wiernie odwzorowuje prawdziwe drewno i z powodzeniem może imitować jego szczególnie rzadkie gatunki. Dekory w kolekcji Mood Stories wzorowane są nie tylko na popularnych gatunkach drewna, ale i na unikalnych, będących pod ochroną czy trudno dostępnych. Do wyboru mamy ponad sto różnych dekorów inspirowanych naturalnym drewnem.  Kolekcja Mood Stories daje nam wyjątkową wartość dodaną – możliwość ochrony zagrożonych gatunków drzew, jak również zmniejszania śladu węglowego związanego z transportem drewna z odległych krajów. Co więcej, wiele z dekorów oferowanych przez Pfleiderer charakteryzuje się ponadczasowym wzornictwem. Ten aspekt także ma ogromne znaczenie w kontekście ekologii, ponieważ wybieramy produkt, który jest trwały i będzie doskonale prezentował się przez wiele lat, niezależnie od zmieniających się trendów.

Urządzając mieszkanie zdecydowanie warto myśleć szerszymi kategoriami. To, jakie wybory będziemy podejmować dziś, ma wpływ na świat, w którym będą żyły przyszłe pokolenia. Dlatego chcąc pozytywnie oddziaływać na nasze środowisko, należy wprowadzać zmiany w swoim najbliższym otoczeniu – kupować mniej i robić przemyślane zakupy, wybierać produkty wysokiej jakości, które posłużą nam na długo, jak również nie wyrzucać pochopnie rzeczy, lecz je np. odnawiać. To od nas zależy, czy pozwolimy przyszłym pokoleniom cieszyć się urokami natury i zachować jej zasoby, tak bardzo przecież potrzebne do życia.

Wybór materiału, z którego wykonane są meble ma duże znaczenie. Decydując się na meble wykonane z materiałów oferowanych przez firmę Pfleiderer, wspieramy recykling, życie zgodne z ideą zero waste oraz dbamy o zasoby naturalne, które są na wyczerpaniu.

Więcej interesujących informacji na https://www.pfleiderer.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Łazienka z wanną wolnostojącą – inspiruj się z SANPLAST! Biuro prasowe
2024-04-24 | 14:00

Łazienka z wanną wolnostojącą – inspiruj się z SANPLAST!

Łazienka jest miejscem relaksu i odprężenia, dlatego warto zadbać o jej wystrój, aby stworzyć przyjemną atmosferę sprzyjającą wyciszeniu i regeneracji. Jednym z kluczowych
Dom OMNIRES z udanym debiutem na Salone del Mobile 2024
2024-04-24 | 11:45

OMNIRES z udanym debiutem na Salone del Mobile 2024

OMNIRES, ekspert w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań dla sektorów łazienkowego i kuchennego, odnotował kolejny sukces po udziale w zakończonych niedawno targach Salone del Mobile w
Dom Ocieplenie domu „od stóp do głów”
2024-04-24 | 11:00

Ocieplenie domu „od stóp do głów”

Każdy z nas zna to powiedzenie, że „jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego”. Wraz z postępem w rozwoju materiałów ociepleniowych staje się ono coraz prawdziwsze w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.