Zielony ogród z PARKSIDE: Przedstawiamy nową linię produktów PARKSIDE ECO LINE
Jako że sezon wiosenny zbliża się wielkimi krokami, w imieniu marki PARKSIDE chcielibyśmy zachęcić do zapoznania się z nową, ekologiczną ofertą produktową, idealną do przydomowych prac w ogrodzie czy na działce.
PARKSIDE dywersyfikuje swoje portfolio produktów, koncentrując się na zrównoważonym rozwoju. Nowa linia produktowa PARKSIDE ECO LINE będzie dostępna w sieciach sklepów Lidlu i Kaufland w Polsce już od marca 2024 roku. Ten innowacyjny asortyment będzie początkowo obejmował produkty ogrodowe wykonane w ponad 55% z materiałów pochodzących z recyklingu.
Produkty z nowej linii wyróżniają się nie tylko niezawodną jakością, ale także są bardzo łatwe w obsłudze. Każdy artykuł jest dokładnie testowany pod kątem odporności na promieniowanie UV, warunki atmosferyczne, w tym upał i mróz. Co więcej, jest też przystępny cenowo – to kwestia, która wyróżnia markę PARKSIDE na rynku artykułów do, z której słynie marka, podążając za strukturą cenową uznawanych dotychczas produktów PARKSIDE.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.