Zięta Studio: Światła, kształty i kolory.
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Oskar Zięta fascynuje się właściwościami metali, które przekształca w meble i rzeźby bawiące zmysły, często onieśmielające swoją skalą i przekraczające granicę pomiędzy tym, co możliwe, a tym, co tylko wyobrażone. W swoich pracach wykorzystuje autorską metodę obróbki metalu, która daje nieskończone możliwości manipulacji materiałem, nie pozbawiając się przy tym autentyczności i naturalności rzemiosła. Jego projekty są wynikiem bliskiej relacji człowieka z materiałem, praktykowanej przez ojca Jana i dziadka Bolesława. Podczas gdy oni pracowali przy pomocy własnych rąk i ciężkich narzędzi, Oskar Zięta posługuje się bardzo wyrafinowanymi metodami obróbki stali.
Ekologia, technologia i ekonomia
Zieta Studio nie przestaje pokazywania światu swojego manifestu ultralekkości. Kiedy w 1957 roku Cassina rozpoczęła produkcję krzesła Superleggera, zaprojektowanego przez Gio Pontiego, eksperymenty z wytrzymałością i lekkością konstrukcji należały przede wszystkim do świata architektury. W swoich projektach tacy twórcy jak Buckminster Fuller, czy Jean Prouvé podnosili ideę prymatu jakości konstrukcji nad formą. W 2019 roku Oskar Zięta postanowił na nowo zmierzyć się z wyzwaniem lekkości, w projekcie funkcjonalnego obiektu, którym zafascynował się cały świat. Efektem jego poszukiwań jest ULTRALEGGERA, krzesło zadziwiające swą wagą i hipnotyzujące od pierwszego wejrzenia.
Kameralna forma architektoniczna TAJDO to nowatorska, półprzezroczysta ścianka działowa lub element dekoracyjny, który uzupełnia estetykę niepowtarzalnych wnętrz, dając szerokie możliwości personalizacji. Lustra Zięty, oprawione w bioniczne kształty, prowokują. W swoich elastycznych deformacjach załamują światło w nieoczywisty sposób, tworząc niezwykłe doznania dla zmysłów – teraz poszerzono ich portfolio o nowe gradientowe wykończenia, napędzane zachwytem Zięty dla wszystkiego, co kosmiczne. Wzbogacają lustrzane powierzchnie Inox obiektów RONDO i poszerzają kolekcję TRANSITIONS o kształt i odcień HELIX NEBULA. Kolekcja COTTON CANDY w rozbudowanych aranżacjach wprowadziła stalową powierzchnię w nowe percepcyjne wymiary. Zieta Studio zaprezentowało tu charakterystyczną ofertę akcesoriów, z główną rolą WAZONÓW ZIETA, które uzupełniają, kontynuują lub poszerzają narrację stalowych refleksów.
CRASH to z kolei obiekty o ambitnej i zaawansowanej produkcji – w postaci unikalnego stołu CRASH. Po dotknięciu rozdziału o powierzchniach poziomych, trzeba także wspomnieć również o HUBA, jako premierze z kategorii konsol. ZIETA LUMINARIES to z kolei doskonała fuzja kunsztu, technologii i fascynacji światłem. Kolekcja jest wynikiem badań potencjału autorskiej technologii FiDU w lampach oraz jej płynnego połączenia z tradycyjną techniką przędzenia metalu.
Wszystkie obiekty Zieta Studio opierają się na fundamentalnej wartości, ukrytej w manifeście „mniej znaczy mniej”: badaniach technologicznych nad optymalizacją lekkiego indeksu, zaawansowanych technologiach rozszerzalności objętościowej metalu i algorytmach parametrycznych. Wszystko to składa się na narrację o ciągłej redukcji zużycia materiałów, energii i danych. Prace Oskara Zięty to zatem nie tylko szczegółowa narracja o estetyce i formie. Równolegle prowadzą również dialog społeczny na temat odpowiedzialnej konsumpcji i produkcji dla dobra przyszłych pokoleń.
Po więcej informacji zapraszamy na stronę: https://www.zieta.pl/en

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.