Komunikaty PR

Złodzieje nie biorą urlopu. Jak zabezpieczyć się przed włamaniem podczas wakacji

2020-06-22  |  08:00
Kontakt
Izabela Hoppe
LoveBrands Relations

Ul. Generała Józefa Zajączka 11 lok. C5
01-510 Warszawa
izabela.hoppe|lbrelations.pl| |izabela.hoppe|lbrelations.pl
608 750 786
www.lbrelations.pl

W 2020 roku liczba kradzieży z włamaniem wzrosła względem 2019 roku o 3 249 przypadki i wyniosła łącznie 72 502. Zbliżające się wakacje, to czas wyjazdów, lenistwa i beztroskiego spędzania czasu, ale też okres, w którym nasze domy i mieszkania przez dłuższy okres mogą pozostawać niezamieszkałe i bez dozoru. Kiedy my cieszymy się nadchodzącym urlopem i pakujemy walizki, złodzieje zacierają ręce i szykują się do „pracy”.

Co zrobić, aby spędzić spokojnie urlop i w jego trakcie nie stresować się potencjalnym włamaniem, a po powrocie zastać dom lub mieszkanie w nienaruszonym stanie?

Przede wszystkim warto zainwestować w zabezpieczenia przeciwkradzieżowe - nie są to rozwiązania doraźne, dlatego o ich zamontowaniu należy pomyśleć wcześniej, aby chroniły nasze mienie nie tylko w trakcie wyjazdu na urlop, ale przez 365 dni w roku.

Obecnie dostępnych jest wiele rozwiązań pozwalających skutecznie zabezpieczyć nasz dobytek. Okna o podwyższonej klasie odporności na włamanie, rolety antywłamaniowe – przydatne szczególnie w przypadku domów jednorodzinnych i mieszkań znajdujących się na parterze budynku czy klasyczne alarmy dźwiękowe lub te z powiadomieniem ochrony. Nie bez znaczenia są również drzwi wejściowe –powinny być wyposażone w zamek wielozastawkowe z atestem.

Złodzieje nie lubią światła, dlatego jeśli mieszkamy w domu jednorodzinnym warto zadbać o oświetlenie posesji. Dobrym rozwiązaniem jest także poproszenie kogoś bliskiego, aby co jakiś czas przyszedł i zapalił światło, podlał kwiaty. Dzięki temu zachowamy pozory, że w mieszkaniu ktoś przebywa.

Co zrobić, jeśli przytrafi nam się włamanie? Polisa ubezpieczeniowa to podstawa.

Polisa ubezpieczeniowa chroni nie tylko na wypadek zdarzeń losowych, jak zalanie czy pożar, ale działa także w razie kradzieży z włamaniem. W ramach odszkodowania możemy liczyć na wypłatę środków z tytułu utraconych ruchomości (wyposażenie, sprzęt elektroniczny itd.), jak również szkód w nieruchomości i elementach stałych, które powstały w wyniku włamania.

„Przed udaniem się na urlop powinniśmy spisać numery seryjne wartościowych przedmiotów, które pozostawiamy w domu – zwiększy to znacznie szansę na ich odzyskanie i będzie pomocne w trakcie likwidacji szkody przez ubezpieczyciela. O zdarzeniu należy także poinformować policję. Nie tylko w celu wszczęcia dochodzenia i wykrycia sprawcy, ale także ze względu na proces likwidacji szkody – jest to obowiązek, który nakładają na klientów towarzystwa ubezpieczeniowe” – komentuje Halina Gądek, właścicielka placówki CUK Ubezpieczenia i laureatka nagrody Złotych Rombów w kategorii ubezpieczeń majątkowych.

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie?

Przede wszystkim porównując wszystkie dostępne na rynku oferty. Nie musimy tego robić samodzielnie. Doświadczony doradca multiagencji CUK Ubezpieczenia, w minutę sprawdzi dla nas oferty 30 towarzystw i wybierze tę, która będzie najbardziej atrakcyjna zarówno pod względem ceny, jak i zakresu ubezpieczenia.

„Warto zaznaczyć, że koszt polisy w porównaniu do wypłaconego odszkodowania jest znikomy – roczna ochrona dla mieszkania o powierzchni 50 m2 w Warszawie to ok. 300 zł. Dodatkowo, dzięki współpracy z kluczowymi towarzystwami ubezpieczeniowymi, nasi doradcy mogą zaoferować swoim klientom dodatkowe zniżki - 30% rabatu na ubezpieczenie domu/mieszkania w Allianz, 10% rabatu na ubezpieczenie domu/mieszkania w Generali oraz 35% rabatu na ubezpieczenie domu/mieszkania w Wiener”Bernard Adamowicz, właściciel placówki CUK Ubezpieczenia i laureat nagrody Złotych Rombów w kategorii ubezpieczeń majątkowych.

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich sytuacji, które mogą nam się przytrafić w życiu. Ale podejmując pewne działania, możemy zapewnić sobie spokój i komfort, aby w razie zdarzenia jego skutki nie były tak dotkliwe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: LoveBrands Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość

Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.

Konsument

Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.