Komunikaty PR

Złotem przetykane

2021-10-11  |  15:50
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Nowoczesne Osiedle Wilno na warszawskim Targówku, to niemalże miasto w mieście.  Kameralna architektura niskich bloków ozdobionych muralami, zieleń, place zabaw i własna stacja kolejowa sprawiają, że chętnie jest wybierane przez rodziny z dziećmi. W jednym z budynków powstała przyjazna przestrzeń mieszkalna dla małżeństwa z dwójką dzieci, zaaranżowana przez pracownię Decoroom.

Apartament składa się z salonu z kuchnią, trzech sypialni, w tym dwóch zajmowanych przez dzieci i dwóch łazienek. Architektka Ewa Dziurska, która aranżowała tą przestrzeń stworzyła jasne przytulne wnętrze, ozdobione złotymi akcentami niczym wstążką.

Już od progu gości wita olbrzymie lustro w złotej ramie, które w połączeniu z oświetleniem w tym samym kolorze jest zapowiedzią tego, co zastaniemy przechodząc dalej. Do salonu prowadzi podłoga wykończona ciemną deską z lekką, złocistą poświatą - Barlinek Dąb Nugat Piccolo, klejona bezpośrednio do podłoża.

Radość codzienna

W salonie wzrok przyciąga podłoga zawadiacko przechodząca na ścianę. Drewniane deski nadają przytulności i są ciekawą dekoracją wnętrza, a jednocześnie optycznie je wydłużają i poszerzają. Jest ona też tłem dla telewizora i szafki wykonanej według projektu Katarzyny Domańskiej z Decoroom Kitchen. Okna zajmujące całą ścianę gwarantują nieskończony niemalże dostęp światła dziennego, dzięki czemu za dnia jest tu zawsze jasno i rześko.

Niewątpliwą ozdobą salonu jest welurowa sofa i sąsiadujący z nią fotel w złocistym kolorze. Dwie małe pufy z zabawnymi frędzelkami w tym samym odcieniu tworzą złotą strefę wypoczynkową.  Prostokątny stolik kawowy wykonany został z blatu, który został po wykończeniu kuchni i stanowi on element łączącym obie przestrzenie. Dywan w geometryczne wzory ożywia wnętrze. Okrągły stół jadalniany stanowi umowną granicę między strefą salonową, a kuchenną.

Kuchenna prostota z odrobiną złota

Biała kuchnia to projekt Katarzyny Domańskiej z Decoroom Kitchen. Prosta zabudowa stanowi doskonałe tło dla złotych dodatków. Złoty panel w pasie roboczym niczym  satynowa wstęga okala przestrzeń. Nawiązujące kolorem uchwyty i lampy dopinają wszystko w jedną całość. Architektka Decoroom  zadbała, by w zabudowie nie zabrakło pojemnych szafek i szuflad do przechowywania. Wspomniany wcześniej kamienny blat również nawiązuje złoceniami do pozostałych elementów wnętrza.

Pastelowe sny

W prywatnej części Pani i Pana domu dominuje subtelna pastelowa elegancja. W przeciwieństwie do innych pomieszczeń złoto spotkamy tu jedynie w dodatkach takich jak lusterko czy wazon. Tapicerowane łóżko wykończone welurem w odcieniu pudrowego różu zachęca do udania się na odpoczynek. Na przeciw niego znajduje się zaprojektowana przez architektkę Decoroom, toaletka na całą szerokość ściany. Jest ona niewątpliwie wymarzonym i ulubionym miejscem Pani domu. Lekki metalowy stelaż tworzy delikatne wykończenie nie obciążając przy tym wnętrza. Imponująca tafla lustra w kształcie półkola, tworzy idealne miejsce do codziennego makijażu i wieczornej pielęgnacji.

Złota odnowa

W mieszkaniu znajdują się dwie łazienki i obie łączy złoty kolor. W mniejszej, gościnnej ściana za toaletą jak i szafka, zostały zaprojektowane w tym kolorze. Złote panele nie tylko robią niesamowite wrażenie po wejściu, ale też odbijają światło, przez co wnętrze wygląda przestronniej.

Prostokątna umywalka została osadzona na długim blacie bez stelaża, takie rozwiązanie nadaje lekkości. Duże lustro w złotej ramie nawiązuje stylem do tego z przedpokoju, a zarazem powiększa optycznie przestrzeń. Mimo niewielkich rozmiarów wnętra, zmieściła się tu też kabina prysznicowa z drzwiami otwieranymi do wewnątrz i do zewnątrz.

Większa łazienka, z wanną, utrzymana jest w jasnej tonacji Tu złote są jedynie delikatne, ozdobne lamele, uchwyty szafek i rama lustra, tym razem owalnego. Architektka Decoroom wybrała ten kształt świadomie, by przełamać dużą liczbę prostych linii jaka jest wewnątrz. By powiększyć optycznie przestrzeń na jednej ze ścian zamontowano lustro od podłogi do sufitu.

O projekcie:

  • Lokalizacja: Warszawa, osiedle Wilno
  • Metraż: 95,45 m2
  • Projekt wnętrza: Architekt wnętrz Ewa Dziurska
  • Projekt kuchni i zabudowy meblowej: Architekt wnętrz Katarzyna Domańska / Decoroom Kitchen
  • Zdjęcia i stylizacja: Marta Behling / Pion Poziom

Więcej na: https://www.decoroom.eu/

Facebook: https://www.facebook.com/decoroom.eu/

Instagram: https://www.instagram.com/decoroom_eu/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.