Znamy nazwiska panelistów „Marmoleum Roadshow”!
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Już jutro ciężarówka FORBO Flooring Systems przyjedzie do Polski i odwiedzi trzy miasta umożliwiając architektom i projektantom zapoznanie się z najnowszymi, ekologicznymi produktami marki i sposobem ich powstawania. W planach spotkania z gośćmi specjalnymi – Maciejem Bidermannem z pracowni Bidermann+Wide, Agnieszką Kalinowską-Sołtys z APA Wojciechowski i Idą Mikołajską z MIKOŁAJSKAstudio.
W sierpniu 2021 roku firma FORBO Flooring Systems wyruszyła w podróż po Europie specjalnie zaprojektowaną w tym celu ciężarówką. W trasie odwiedziła przynajmniej 55 miast w ponad 15 krajach. We wrześniu 2022 roku FORBO przyjedzie do Polski i zorganizuje cykl spotkań w Poznaniu, Warszawie i Krakowie.
Pomysł na europejską podróż narodził się w czasie pandemii COVID-19, kiedy to marka postanowiła wyjść naprzeciw architektom i projektantom, którzy ze względu na obostrzenia nie mogli przyjechać na wystawę lub do fabryki. Zachowując wszelkie środki ostrożności firma zdecydowała się przeprowadzić kameralne spotkania umożliwiające osobisty kontakt z klientami.
Odwiedzający ciężarówkę Marmoleum mogą od środka poznać świat produkcji wykładzin podłogowych z naturalnych składników. Eksperci marki zabiorą gości na wirtualną wycieczkę po fabryce, podpowiedzą, jak najlepiej łączyć kolory a także wytłumaczą, w jaki sposób używać narzędzi oferowanych przez firmę pobierając próbki czy tworząc projekt za pomocą floorplannera.
Marmoleum to wyjątkowa wykładzina linoleum od marki FORBO, będąca jednocześnie prawdziwym „kamieniem milowym” w historii firmy. Dzięki zastosowaniu naturalnych surowców, takich jak olej lniany, juta czy żywica raz wykorzystaniu w 100% zielonej energii przy produkcji, udało się stworzyć linoleum całkowicie neutralne pod względem emisji szkodliwego CO2, przez co maksymalnie przyjazne człowiekowi i środowisku naturalnemu. Każdy metr kwadratowy Marmoleum uwalnia środowisko od 40g CO2, ponieważ w swoim cyklu życia uprawy wykorzystywane do wytwarzania składników Marmoleum pochłaniają z atmosfery więcej CO2 niż generuje jego produkcja.
Spotkania w cyklu „Marmoleum Roadshow” odbędą się w Poznaniu przy Stadionie Miejskim (9.09), w Warszawie przy Pałacu Kultury i Nauki (12.09) i w Krakowie przy Tauron Arenie (13.09). Spotkania potrwają od 12:00 do 18:00. W celu zapewnienia odwiedzającym maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa firma zarezerwowała 1-godzinne przedziały czasowe, w których uczestniczyć może jedynie 10 osób. Marka przygotowała również specjalną niespodziankę – wizytę fantastycznych architektów, którym goście będą mieli okazję zadać nurtujące pytania. Na odwiedzających czekać będą Maciej Bidermann z poznańskiej pracowni Bidermann+Wide, Agnieszka Kalinowska-Sołtys, członek zarządu APA Wojciechowski i Ida Mikołajska z MIKOŁAJSKAstudio.
Maciej Bidermann to doświadczony architekt wnętrz i product designer z ponad 13-letnią praktyką. Autor wielu wnętrz komercyjnych, jak i prywatnych, m.in. nowej siedziby głównej firmy VOX Group czy siedziby polskiego oddziału Chefs Culinar. Założone przez niego w 2009 roku studio Bidermann Design specjalizowało się w projektowaniu prywatnych wnętrz, a obecnie głównym obszarem działania są przestrzenie biurowe i publiczne. Wspólnie z uznanym projektantem marek, Szymonem Skrzypczakiem, założył studio Bidermann+Wide, które z powodzeniem rozwijają na rynku lokalnym oraz poza granicami Polski.
Agnieszka Kalinowska-Sołtys to partner i członek zarządu APA Wojciechowski Architekci. Jest Prezesem Stowarzyszenia Architektów Polskich. Od 2010 roku posiada uprawnienia do certyfikacji budynków BREEAM i LEED, jest również audytorem systemu certyfikacji Zielony Dom oraz członkiem komisji weryfikacyjnej certyfikacji Green Building Standard. Brała udział w wielu nagrodzonych projektach biurowych i usługowo-handlowych, spełniających wysokie standardy zrównoważonego rozwoju.
Ida Mikołajska jest doktorantką na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Podczas wielu międzynarodowych wymian i warsztatów miała okazję poznać różnorodne podejście do projektowania. Wśród nich znalazły się m.in. międzynarodowe warsztaty LOTUS – przystosowanie przestrzeni dla indywidualnego użytkownika, studia na Wydziale Architektury w University of Manchester oraz Manchester Metropolitan University, praktyki w ATP Arkitekter w Oslo oraz Omega Smartbuilt, a także roczny staż w firmie projektowo-wykonawczej Diamond Module (zaawansowana architektura modułowa). Jest również członkinią Brytyjskiego stowarzyszenia the Design Society.
Zapraszamy do udziału w spotkaniach przede wszystkim architektów, projektantów, wykonawców i studentów. Darmowe bilety wstępu dostępne są po rejestracji:
Poznań - https://www.eventbrite.com/e/marmoleum-roadshow-poznan-tickets-407500132867
Warszawa - https://www.eventbrite.com/e/marmoleum-roadshow-warszawa-tickets-407496782847
Kraków - https://www.eventbrite.com/e/marmoleum-roadshow-krakow-tickets-407502199047
Po więcej informacji zapraszamy na stronę https://www.forbo.com/flooring/pl-pl/inspiracje-i-realizacje/marmoleum-roadshow/psgf45.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Architecture SNOB, Bryla.pl, Czas na Wnętrze, designteka.pl, Magazif, Nowy Magazyn, OKK! design, WhiteMAD i wnetrzadomow.pl.

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli

Proste przyjemności na zimowe wieczory
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Malwina Wędzikowska: W moim środowisku pracy nieraz byłam zdradzona i oszukana. Teraz wystrzegam się zbyt miłych ludzi, od których za chwilę można dostać cios w plecy
Prezenterka przyznaje, że show-biznes rządzi się swoimi prawami i trzeba mieć na uwadze to, że pozory mogą mylić. Nie brakuje bowiem osób, które za wszelką cenę chcą osiągnąć sukces i dbają o swoje interesy kosztem innych. Po dwóch dekadach pracy w świecie mediów i rozrywki, w różnych środowiskach i z różnymi ludźmi, Malwina Wędzikowska potrafi już rozpoznać tych, którzy nie mają wobec niej dobrych intencji.
Problemy społeczne
Wrocław najczęściej wskazywanym miejscem na ewentualną przeprowadzkę. To przekłada się na potencjał gospodarczy

40 proc. Polaków planujących w najbliższych latach przeprowadzkę wybrałoby Wrocław – wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych. Stolica Dolnego Śląska jest postrzegana jako miejsce, w którym można znaleźć dobrą pracę i mieszkanie, a komunikacja miejska działa w satysfakcjonujący sposób. Miasto jest również doceniane za walory turystyczne i chętnie odwiedzane przez podróżujących. Postrzeganie miasta przez mieszkańców i pracowników przekłada się również na potencjał inwestycyjny i zainteresowanie biznesu.
Firma
Trzy czwarte Zetek chce pracować na etacie. Elastyczny czas pracy nie jest dla nich istotny

Najmłodsze pokolenie wchodzące teraz na rynek pracy najbardziej ceni sobie stabilność. Dlatego 74 proc. deklaruje, że chce pracować na etacie – wynika z raportu „Work War Z”. Najważniejsze dla ankietowanych przy wyborze pracodawcy są wynagrodzenie i możliwość rozwoju, a ekologia oraz elastyczny czas pracy – wbrew obiegowym opiniom – schodzą u nich na dalszy plan. Zależy im na work–life balance i nie obawiają się o to walczyć, co jest odbierane przez inne pokolenia jako roszczeniowość. Sporo młodych pracowników deklaruje jednak problem z zaangażowaniem w swoje obowiązki, co jest poważnym wyzwaniem dla managerów.