Komunikaty PR

Zobacz, jak wygląda mieszkanie w inwestycji Private Rented Sector

2022-03-30  |  13:10
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Najem instytucjonalny mieszkań, w skrócie PRS (z ang. Private Rented Sector), to budownictwo mieszkaniowe przeznaczone na wynajem. Powstające na jego potrzeby lokale, zarządzane przez inwestora, oferują w pełni urządzone wnętrza o wysokim standardzie wykończenia. Dzięki temu stanowią ciekawą alternatywę dla młodych ludzi, którzy nie chcą, poprzez zakup mieszkania, wiązać się z jednym miejscem na całe życie. Oto jedno z mieszkań w takiej inwestycji.

Najem instytucjonalny mieszkań to nowy model biznesowy na rodzimym rynku nieruchomości. I choć liczbę mieszkań na wynajem szacuje się na ponad 1,2 mln to komercyjny rynek wynajmu mieszkań w Polsce dopiero ewoluuje. Przełom nastąpił po 2019 r., kiedy kolejne firmy prywatne zaczęły ogłaszać i realizować projekty obejmujące często wielotysięczny zasób mieszkań. Charakterystyczna dla Polski jest kluczowa rola zagranicznych inwestorów. Jednym z nich jest holenderska rodzinna firma, obecna na rynku od ponad 100 lat - Van der Vorm Vastgoed Groep, która przy Al. Solidarności w Warszawie zaaranżowała 55 mieszkań na wynajem.

Budynek mieszkalny na Al. Solidarności to kolejna inwestycja Van der Vorm Vastgoed Groep w Polsce. W tej lokalizacji oferujemy 55 nowoczesnych i wygodnych mieszkań z przestronnymi balkonami, które zostały zaprojektowane i wyposażone z myślą o potrzebach przyszłych najemców. Chcemy, aby nasze mieszkania były urządzone praktycznie, a z drugiej strony by nasi najemcy czuli się tam dobrze i mieli poczucie, że wnętrze jest przytulne i ciepłe. W wyposażeniu jednostek mieszkalnych znalazły się m.in.: TV, Wi-Fi, szafki, pełnowymiarowa kuchnia oraz rozkładana sofa. Ponadto zależało nam stworzeniu przestrzeni wspólnych, które będą jednocześnie miejscem do spotkań, do pracy oraz interakcji z sąsiadami. Wartością dodaną tej inwestycji jest na pewno lokalizacja. Warszawska Praga to tętniąca życiem dzielnica, która przyciąga coraz więcej młodych ludzi – mówi Margarethe van der Vorm, Director International Investments w Van der Vorm Vastgoed Groep.

Według standardów PRS

Do współpracy przy wykończeniu i wyposażeniu mieszkań firma zaprosiła pracownię projektową Decoroom – lidera w aranżacji wnętrz PRS w Polsce, który posiada wieloletnie doświadczenie w urządzaniu lokali na wynajem.

Inwestycje przeznaczone na wynajem wymagają odpowiedniego podejścia projektowego, dzięki któremu przestrzeń mieszkalna będzie odpowiednio dostosowana do potrzeb użytkownika, a zarazem obniży koszty i pozytywnie wpłynie na wizerunek inwestora. Zespół naszych ekspertów wspiera podmioty instytucjonalne w stworzeniu atrakcyjnej przestrzeni dla przyszłych najemców. Działamy kompleksowo począwszy od etapu projektowego, przez logistykę i dostawy aż po wykończenie jednostek mieszkalnych oraz części wspólnych budynków. Zajmujemy się również realizacją zabudowy meblowej, która powstaje w profesjonalnej stolarni Decoroom – podkreśla Jakub Bartos, dyrektor zarządzający Decoroom.

Koncepcja holenderskiego inwestora przewidywała aranżację wszystkich mieszkań w stylu industrialnym połączonym z elementami skandynawskimi. Całość miała zostać przełamana ciekawymi elementami pop-artu na ścianach i kolorowymi sufitami. W wyniku współpracy obu firm jako pierwsze powstało mieszkanie pokazowe, w którym na ścianie w salonie pojawiła się tapeta imitująca beton, do której dobrano bardzo jasną podłogę, zaś sufit pomalowano na subtelny, pastelowy kolor. Ten ostatni przechodzi w kolorystykę zabudowy kuchennej, tworząc spójną stylistycznie, a przy tym niebanalną całość. W celu przełamania koloru zabudowy kuchennej użyto jasnej drewnopodobnej płyty, która zdobi fronty szafek górnych, ale też zabezpiecza ścianę nad blatem roboczym.

Dla inwestora kluczowe jest, aby realizacja inwestycji przebiegła sprawnie, a dobrane materiały i funkcjonalności mieściły się w ustalonym budżecie. Doceniamy to, że pracownia Decoroom zaadaptowała projekt w taki sposób, aby spełniał on nasze wymagania w tym zakresie. Doświadczenie w sektorze PRS miało tu duże znaczenie. Ogromną zaletą tej współpracy było stworzenie mieszkania pokazowego, które pozwoliło inwestorowi na weryfikację produktu na samym początku procesu projektowego, co z perspektywy operatora daje przewagę w zakresie działań przednajmowych – dodaje Robert Watkins, Hamilton May Group CEO. Hamilton Group pełni rolę doradcy i operatora projektu przy Al. Solidarności, prowadząc działania przednajmowe i pozyskując najemców na zlecenie inwestora.

Zaprojektowane na wynajem

Samo wyposażenie salonu, podobnie jak całego mieszkania, utrzymane jest w uniwersalnej palecie szarości i bieli, które przełamują kolorowe akcenty. Stąd w części wypoczynkowej wygodną szarą sofę uzupełnia pomarańczowy fotel. Ten sam przygaszony odcień pomarańczu odnajdziemy w sypialni, której wystrój to pop-artowska gra kolorów. Zaakcentowana mieszkanką barw i struktur przestrzeń sprzyja wypoczynkowi, a pojemna zabudowa szaf zapewnia wystarczająco miejsca do przechowywania.

Poza efektownym wyglądem, mieszkanie zgodnie z wymogami aranżacyjnymi wnętrz przeznaczonych na wynajem instytucjonalny, jest funkcjonalne i komfortowe. Urządzona według zasad ergonomii kuchnia jest w pełni wyposażona, mając w swoim zapleczu pralkę, zmywarkę, lodówkę w zabudowie i piekarnik. Także łazienka jest odpowiednio zagospodarowana. Przestronny prysznic, umywalka z szafką oraz WC z zabudowie spełniają wszystkie warunki komfortowego i bezpiecznego użytkowania.

Projekt mieszkania na wynajem musi uwzględniać zarówno walory praktyczne, jak również ich formę dekoracyjno-wizualną. Bardzo istotna jest przemyślana koncepcja każdego pomieszczenia, aby zastosowane w nim materiały współgrały z funkcją, którą ma pełnić w procesie użytkowania. Nie możemy jednak zapomnieć o spójności – całość musi ze sobą współgrać, tak aby była funkcjonalna, a zarazem atrakcyjna dla oka – mówi Agata Mika, architekt wnętrz Decoroom, odpowiedzialna za projekt wnętrz przy Al. Solidarności.

Więcej o rynku mieszkań na wynajem można przeczytać w „Przewodniku po PRS” opracowanym przez ThinkCo we współpracy z firmą Decoroom. Publikacja stanowi kompendium wiedzy o planowaniu i projektowaniu budynków na wynajem. Wyjaśnia krok po kroku wszystkie etapy realizacji – od początkowej fazy planowania inwestycji, poprzez najważniejsze aspekty projektowe, realizację i wyposażenie wnętrz, po operacyjne zarządzanie inwestycją.

„Przewodnik po PRS” dostępny jest na stronie: https://thinkco.pl/przewodnik-po-prs/

Więcej na: https://www.decoroom.eu/

Facebook: https://www.facebook.com/decoroom.eu/

Instagram: https://www.instagram.com/decoroom_eu/

O DECOROOM

Pracownia Architektury Wnętrz DECOROOM jest obecna na rynku od 13 lat i z wieloma sukcesami na koncie pozycjonuje się jako jeden z pionierów usługi kompleksowego wykończenia mieszkania „pod klucz”. Swoich klientów zaprasza do wyjątkowego biura połączonego z showroomem w samym centrum Warszawy. Zespół DECOROOM tworzą doświadczeni architekci, zaufane ekipy wykończeniowe, działy realizacji i dział DECOROOM KITCHEN, który zajmuje się kompleksowym wykończeniem zabudowy kuchennej i meblowej. Wszyscy nieustannie dbają o to, aby dostarczać klientom jak najwyższy poziom obsługi. Firma współpracuje z czołowymi przedstawicielami branży wykończeniowej, a swój wizerunek w branży zbudowała dzięki wysokim standardom wykonywanej usługi jak i współpracy z klientem. W ofercie Decoroom znajdziemy 3 pakiety: Standard, Premium oraz Designer, które odpowiadają potrzebom najbardziej wymagających klientów.

*** DECOROOM jest laureatem European Property Awards – Best Office Interior Europe (2015-2016), firma posiada również certyfikat „Rzetelnej Firmy”.

*** Jest Członkiem Wpierającym Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych
Dom Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait
2024-07-05 | 08:30

Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait

Marka Nobonobo od początku swojej działalności specjalizuje się w produkcji designerskich mebli tapicerowanych, ze szczególnym uwzględnieniem sof i foteli. Firma

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.