Zróbmy to RAZEM. Za nami 20. jubileuszowa edycja OKK! design
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
12 września 2023 roku odbyła się długo wyczekiwana, jubileuszowa 20. edycja OKK! design. Wydarzenie zapoczątkowane w 2012 roku przez Olgę Kisiel-Konopkę, właścicielkę agencji OKK! PR, na stale wpisało się już do kalendarza najciekawszych spotkań branżowych w stolicy. W doskonale znanym architektom wnętrzach Pałacu Zamoyskich w Warszawie uczestnicy zebrali się, by pod hasłem "RAZEM" posłuchać czołowych polskich architektów i projektantów wnętrz, podziwiać najlepsze projekty tegorocznego konkursu Geberit, a przede wszystkim cieszyć się towarzystwem społeczności skupionej wokół działalności OKK! PR. Spotkanie poprowadziła dziennikarka TVN, Katarzyna Jaroszyńska.
OKK! design, cykl spotkań dedykowanych architektom i projektantom, organizowany jest od 11 lat pod czujnym okiem autorki projektu - Olgi Kisiel-Konopki, która od lat kształtuje wizerunek najwybitniejszych polskich architektów oraz marek z branży wnętrzarskiej. Każda edycja OKK! design porusza najważniejsze zagadnienia związane z architekturą, designem, wnętrzami mieszkalnymi i komercyjnymi, dzięki czemu jest ogromnie cenionym wydarzeniem na polskiej scenie projektowej.
Nadchodzi era współpracy
Magnesem, który przyciągnął ponad 200 gości na jubileuszową edycję cyklu, byli znakomici goście specjalni; polscy architekci i projektanci, od lat zaprzyjaźnieni z agencją OKK! PR. Agnieszka Kalinowska – Sołtys, architektka, Partnerka i członkini zarządu APA Wojciechowski Architekci, Prezeska Stowarzyszenia Architektów Polskich, opowiadała zebranym, dlaczego warto działać razem. Prof. Jan Sikora, założyciel pracowni Sikora Wnętrze, przybliżył swój najnowszy projekt metamorfozy Studia Dzień Dobry TVN. Następnie, pod patronatem magazynu Architecture Snob, odbyła się dyskusja Noke:liny, podczas której wystąpili: Karol Pasternak i Piotr Maciaszek – architekci orz współwłaściciele NOKE Architects, a także Paweł Garus z Jerzym Woźniakiem – reprezentujący poznańską pracownię mode:lina™. Cenieni i wielokrotnie nagradzani architekci mówili o wartościach, jakie przynosi współpraca i wzajemne wsparcie, początkach swojej współpracy i planach na przyszłość, związanych z nowym projekcie nOKK:lina. O budowaniu marki w SoMe opowiedziały architektki i współzałożycielki pracowni WZ Studio - Małgorzata Liebhart i Ada Skwira.
W przerwie od inspirujących wystąpień uczestnicy podziwiali najlepsze projekty tegorocznej edycji konkursu Geberit, spędzając czas w pałacowym ogrodzie oraz strefie chill-out. Na scenie pojawili się także architekci Jacek Tryc i Agnieszka Musiał, ambasadorzy marki Geberit, oraz Krzysztof Renes; rzeźbiarz, który zaczarował gości poetycką opowieścią o synergii sztuki z architekturą.
Partnerami wydarzenia były marki:
Geberit, VASCO Polska, Parkiet Hajnówka, Dyson, Kontakt-Simon, Domoteka, Carpets&More, Egoe, BoBoncept
Patroni medialni: Elle Decoration, DesignAlive, Czas na Wnętrze, Weranda, A&B, MAGAZIF, WHITE MAD, Archi Snob, designdoc.pl, Domosfera.pl, designteka
Fot. Bartek Barczyk
Więcej na www.okkdesign.pl
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Podróże
Radosław Majdan: W Grecji zaginęła mi walizka. To jest kraj lekkoduchów, wszystko odkładają na jutro, a pracę traktują drugorzędnie
Były piłkarz przyznaje, że z perspektywy uczestników program „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” to bardzo wymagające przedsięwzięcie. Dla niego ten format okazał się nie tylko testem fizycznym, ale także emocjonalnym, bo trzeba było stawić czoła zarówno rywalom, jak i własnym słabościom. Radosław Majdan zdradza też, że emocji nie brakowało już na lotnisku. Tuż po przylocie do Grecji okazało się bowiem, że jego walizka zaginęła. Na szczęście miał przy sobie kilka zapasowych ubrań.
Finanse
Wciąż niewielkie finansowanie wsparcia psychicznego przez państwo. Usługi terapeutyczne są dziś głównie prywatne
Co czwarty Polak przynajmniej raz w ciągu swojego życia zmaga się z poważnym kryzysem zdrowia psychicznego. Może więc on statystycznie dotyczyć każdej polskiej rodziny – przypomina Fundacja Pomagam.pl. Problemem jest wciąż niskie finansowanie wsparcia psychicznego i psychiatrycznego przez państwo oraz słaba wiedza o zdrowiu psychicznym. Organizacja zwraca uwagę, że świadomość problemu może uwolnić ogromny potencjał wzajemnego wsparcia.
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.