Komunikaty PR

Dopracowany w każdym detalu

2022-12-28  |  16:30
Biuro prasowe
Kontakt
Sylwia Makowska
Orchidea Creative Group

ul. Ruska 51B
50-079 Wrocław
s.makowska|grupaorchidea.pl| |s.makowska|grupaorchidea.pl
517 412 466
https://grupaorchidea.pl/

Łącznik zewnętrzny maskownicy doczołowej to nowość w systemie rynnowym Galeco Bezokapowy. Umożliwia on całkowite przykrycie miejsc łączenia odcinków maskownicy i uzyskanie efektu jednolitej, gładkiej powierzchni. Polski producent jako pierwszy wprowadził orynnowanie do budynków bezokapowych, które stanowi odpowiedź na potrzeby nowoczesnej architektury i jest stale udoskonalane nawet w najmniejszych detalach.

 

Dla domów bez okapu

GALECO BEZOKAPOWY to system stworzony przez krakowską firmę, który jest dedykowany do budynków pozbawionych tradycyjnego okapu. Daje możliwość perfekcyjnego wkomponowania orynnowania w bryłę budynku, tak by pozostawało ono niemal niewidoczne. Pion spustowy jest całkowicie schowany w warstwie ocieplenia elewacji, z kolei poziom rynnowy ukrywa się, używając maskownic. System złożony jest ze stalowej rynny o prostokątnym profilu o szerokości 125 mm i rury spustowej wykonanej z PVC-U o wymiarze 70 x 80 mm.

Ukryte rynny

Maskownica doczołowa pozwala na ukrycie rynien i uzyskanie równej, płaskiej powierzchni komponującej się z minimalistyczną bryłą. To ostatni element w procesie montażu, dlatego zakłada się go wówczas, kiedy poziom rynnowy jest już stabilnie zamontowany. Maskownica ma długość 2 metrów, jej kolor dobiera się do pokrycia dachowego lub elewacji. Mocowanie umożliwia hak doczołowy. Posiada on w dolnej części specjalne zamki, które pozwalają zatrzasnąć maskownicę.

Łącznik wieńczy dzieło

Łącznik zewnętrzny maskownicy doczołowej powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów, którym szczególnie zależy na efekcie estetycznym. Element jest wykonany z tej samej stali co maskownica i dostępny w trzech kolorach w powłoce standardowej (grafitowym RAL 7015, czarnym RAL 9005 i antracytowym metalic RAL 9007) oraz w dwóch kolorach w powłoce matowej (grafitowym RAL 7016 i czarnym RAL 9005). Wykorzystuje się go na końcowym etapie montażu – po założeniu dwóch maskownic na rynnę, zatrzaskuje się je w dolnej części na zamki haków, a następnie dosuwa jedną do drugiej, a miejsce styku przykrywa łącznikiem. Nowy element usprawni i zoptymalizuje pracę wykonawców, ponieważ pozwala w wygodny sposób ukryć drobne nierówności i szczeliny połączeń maskownic, jakie mogłyby powstać po zsunięciu ich ze sobą. Stanowi też rozwiązanie, które z pewnością ucieszy najbardziej wymagających klientów.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Orchidea Creative Group
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Sposób na piękną i estetyczną jadalnię Biuro prasowe
2024-08-08 | 14:00

Sposób na piękną i estetyczną jadalnię

Jadalnia to miejsce, gdzie przecinają się ścieżki wszystkich mieszkańców domu, a posiłek przy wspólnym stole pomaga zacieśniać rodzinne więzy. Tak jak estetyczny wygląd
Dom Mała łazienka w ponadczasowym stylu: kamień naturalny czy płytki gresowe?
2024-08-08 | 10:00

Mała łazienka w ponadczasowym stylu: kamień naturalny czy płytki gresowe?

Aranżacja małej łazienki może być wyzwaniem, ale jednocześnie stanowi doskonałą okazję do stworzenia wnętrza pełnego charakteru i elegancji. Materiały wykończeniowe i detale
Dom Miliony ludzi, miliony domów, różne łazienki – każda z nich zasługuje na odpowie
2024-08-08 | 01:00

Miliony ludzi, miliony domów, różne łazienki – każda z nich zasługuje na odpowie

W Polsce żyją miliony ludzi, w milionach domów i mieszkań i nieskończoną liczbą różnych łazienek. Duże, średnie, małe, te z oknem czy wąskie – każda z nich jest

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.