Komunikaty PR

Dowiedz się, dlaczego suszone figi powinny znaleźć się w twojej diecie

2020-08-24  |  11:23
Biuro prasowe

Suszone figi mają wyjątkowe właściwości odżywcze. Znajduje się w nich ogromna ilość wapnia, bardzo cennego dla kości. Działają antyoksydacyjnie. Posiadają również witaminę A, która ma dobroczynny wpływ na skórę i wzrok. Mają też najwięcej błonnika pokarmowego ze wszystkich suszonych owoców. Koniecznie sprawdź, jak włączyć je do swojej diety.

Smak konfitury

Z suszonych fig można wykonać doskonałą w smaku konfiturę. Sprawdzi się ona jako smarowidło na grzanki, dodatek do owsianki czy puddingu. Świetnie komponuje się również z serem camembert. 

Składniki:
500 g kilogram suszonych fig Bakal Soft
1 łyżeczka cynamonu
100 g melasy karobowej
sok z połowy cytryny 

Sposób przygotowania:
Figi pokroić. Zalać z sokiem cytryny. Dodać melasę karobową i cynamon. Odstawić na dwie godziny. Następnie przełożyć do garnka i gotować na małym ogniu, od czasu do czasu mieszając. Przełożyć do słoika
i pasteryzować około 15 minut.

Zdrowa rozkosz

Suszone owoce figowca świetnie spisują się również jako składnik lekkich sałatek, które można zjeść np. na śniadanie czy kolacje. Dodają słodkiego smaku, jednocześnie wzbogając dietę o drogocenne właściwości.  

Składniki:
100 g suszonych fig Bakal Soft
150 g świeżego szpinaku
50 g kozi ser
garść nasion słonecznika Bakal Naturalnie
garść pestek dyni Bakal Naturalnie
1 łyżka oliwy 

Sposób przygotowania:
Figi pokroić na plastry, ser w kostkę. Umyć szpinak. W misce zmieszać wszystkie składniki. Dodać nasiona słonecznika i pestki dyni.

Sposób na przekąskę

Suszone figi można także spożywać jako samodzielną przekąskę, która z całą pewnością będzie bardzo pożywna. Doskonale sprawdzi się na drugie śniadanie w pracy czy też podczas domowego pikniku.

Suszone figi dostępne są na stronie: bakalsklep.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów Biuro prasowe
2025-04-29 | 06:00

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów

Problem z odróżnieniem piw alkoholowych i bezalkoholowych, potrzeba wyraźnego zróżnicowania opakowań dla obu wariantów oraz całkowity zakaz reklamy
Żywienie Wzrasta rynek świeżej żywności online – w Markecie Świeżości DPD już ponad 70 partnerów
2025-04-09 | 10:45

Wzrasta rynek świeżej żywności online – w Markecie Świeżości DPD już ponad 70 partnerów

Jeszcze dekadę temu zakupy spożywcze online wydawały się rozwiązaniem dla nielicznych. Zmieniające się nawyki konsumentów i rosnące oczekiwania wobec jakości
Żywienie Międzynarodowy Dzień Szczęścia i tiramisu – przypadek czy przeznaczenie?
2025-03-19 | 23:00

Międzynarodowy Dzień Szczęścia i tiramisu – przypadek czy przeznaczenie?

Tiramisu, comfort food i szczęście na zamówienie. Jak jedzenie poprawia nastrój w Międzynarodowy Dzień Szczęścia. Szczęście ma wiele smaków, ale jeden

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.