Komunikaty PR

Droga na szczyt piramidy finansowej w serialu ‘Jak zostać Bogiem na Florydzie’

2023-11-02  |  11:00

‘Jak zostać Bogiem na Florydzie’ to czarna komedia o kobiecie mającej dość życia w biedzie. Kirsten Dunst wciela się w postać Krystal, która postanawia odmienić swój los dzięki  piramidzie finansowej, która uprzednio... doprowadziła jej rodzinę do ruiny. Zanim zdecyduje się na zatrudnienie w podejrzanej firmie, ma spore wątpliwości co do tego, czy uda jej się rozgryźć mechanizm jej działania. Jednak gdy szara codzienność, bankructwo i pech doprowadzają ją na szczyt desperacji, a ona sama odkrywa w sobie zdolności, o jakich wcześniej nie miała pojęcia, kobieta postanawia iść za ciosem. Czy Krystal uda się oszukać system? Wszystkie odcinki serialu ‘Jak zostać Bogiem na Florydzie’ już są dostępne na platformie streamingowej Viaplay!

 

Biznes czy sekta?

Działania firmy Founders American Merchandise (FAM) opierają się na piramidalnym schemacie marketingu wielopoziomowego. Brzmi zawile? I właśnie o to chodzi. Manipulacje stosowane przez charyzmatycznego szefa FAM Obiego Garbeau II (Ted Levine) sprawiają, że prowadzony przez mężczyznę biznes staje się czymś w rodzaju dziwnego kultu, w którym podstawą wiary jest osiągnięcie sukcesu. Klienci firmy wierzą w każde jego słowo, przypominając misjonarzy, których celem jest nawrócenie osób nie wierzących w geniusz Obiego. Travis (Alexander Skarsgård) jest agentem ubezpieczeniowym, który dorabia w FAM marząc, że kiedyś będzie mógł zajmować się wyłącznie sprzedażą produktów marki. Jego żona, Krystal (Kirsten Dunst) jest sceptycznie nastawiona do tego pomysłu. Chciałaby, żeby Travis skupił się na normalnej pracy, jednak omamiony wpływem Obiego mąż jak zahipnotyzowany powtarza slogany, usłyszane na spotkaniach z szefem piramidy finansowej. Gdy  drogi Krystal i Travisa się rozchodzą, sprawy przybierają nieoczekiwany obrót.

 

Zemsta należy do mnie!

Po rozstaniu z mężem Krystal mieszka w niewielkim miasteczku na Florydzie. Pracuje w parku wodnym, gdzie może liczyć jedynie na minimalną, krajową pensję. Jest wiecznie spłukana, a kiedy  dowiaduje się, że mąż ukrywał przed nią długi, rozumie, że albo weźmie sprawy w swoje ręce albo straci wszystko… Postanawia zniszczyć organizację, która sprowadziła na nią te wszystkie nieszczęścia – piramidę finansową FAM. Krystal... dołącza do FAM, mając na celu objaśnić wszystkim klientom i pracownikom tej firmy, że są manipulowani, a pieniądze, jakimi dysponują zostaną stracone, o ile nie wydostaną się spod uroku złowrogiego szefa firmy. Rozpoczyna się szalony maraton kłamstw i intryg, które owocują błyskawicznymi awansami Krystal.  Niestety sukces w biznesie nie idzie w parze z udanym życiem prywatnym, o czym już wkrótce dobitnie się przekona.

 

Obsada i twórcy

Serial ‘Jak zostać Bogiem na Florydzie’ to dzieło Roberta Funka ('The Labyrinth', 'Trying Not To Explode') i Matta Lutsky'ego ('Zepsuta krew') we współpracy ze zdobywcami Oskara za najlepszy film 'Operacja Argo' (2013): Georgem Clooneyem ('Paragraf 22', 'Operacja Argo') Grantem Heslovem ('Good Night and Good Luck', 'Wróg publiczny'). Producentką wykonawczą i odtwórczynią głównej roli jest  Kristen Dunst ('Przekleństwa niewinności, seria 'Spider-Man'). U jej boku występują utalentowani aktorzy, tacy jak: Théodore Pellerin ('Geneza', 'To tylko koniec świata'), Ted Levine ('Wyspa tajemnic', 'American Gangster', ‘Milczenie owiec’), Usman Ally ('W ciemność. Star Trek.', 'Seria niefortunnych zdarzeń'), Sharon Lawrence ('Nowojorscy gliniarze', 'Ukojenie') czy Melissa De Sousa ('Miss Agent', 'Black Lightning').

 

Wszystkie odcinki serialu ‘Jak zostać Bogiem na Florydzie’ już są dostępne na platformie streamingowej Viaplay!

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicis
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film Mały przedsiębiorca. Jak pomóc dziecku nabrać wiatru w żagle? Biuro prasowe
2024-07-23 | 01:00

Mały przedsiębiorca. Jak pomóc dziecku nabrać wiatru w żagle?

Stan psychiczny polskich dzieci i młodzieży w Polsce stale się pogarsza – według badań NFZ z 2021r. na depresję chorowało 2% dzieci w wieku 6-12 lat oraz aż 20% w grupie
Film Fundacja Avalon partnerem społecznym filmu „Drużyna A(A)”
2024-07-22 | 11:00

Fundacja Avalon partnerem społecznym filmu „Drużyna A(A)”

Czwórka alkoholików i dwie cysterny spirytusu do przeszmuglowania w słusznej sprawie. Co może pójść nie tak? Odpowiedź widzowie poznają już 20 września, gdy
Film IGRZYSKA OLIMPIJSKIE NA ARTE.TV
2024-07-18 | 01:00

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE NA ARTE.TV

W piątek, 26 lipca, rozpoczną się wyczekiwane XXXIII Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Ta największa i najbardziej prestiżowa impreza sportowa odbywa się co cztery lata i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Rafał Zawierucha: Trzeba być do zawodu aktora w jakimś stopniu powołanym. Nie można jednak mówić ludziom, jak mają żyć, na kogo głosować i co jeść

Zdaniem Rafała Zawieruchy, żeby zostać aktorem, trzeba poczuć w sobie powołanie do wykonywania tego zawodu, mieć talent i charyzmę, ale też być świadomym tego, że niesie on ze sobą wiele trudności i niełatwych decyzji. Na dobrą rolę i na sukces trzeba ciężko zapracować, ale sława jest ulotna, konkurencja duża i szybko można zostać zapomnianym. Artysta sądzi też, że nawet zdobywając dużą popularność i będąc na szczycie, nie wolno się wywyższać, uważać się za wyrocznię i dyktować innym, co mają robić i jak żyć.

Nauka

Sztuczna inteligencja wspiera lekarzy przy leczeniu niepłodności. Z rozwiązań polskiej firmy korzystają kliniki na całym świecie

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia niepłodność może dotyczyć ok. 17,5 proc. dorosłej populacji. To oznacza, że średnio jedna osoba na sześć doświadcza problemów z niepłodnością. W Polsce to może być ok. 1,5 mln par, z których część decyduje się na procedurę in vitro. Z pomocą lekarzom w jej trakcie przychodzi sztuczna inteligencja. Polska firma MIM Fertility opracowała aplikacje, które optymalizują pracę embriologów i lekarzy. – Sztuczna inteligencja nie zastąpi lekarzy, ale wspiera ich w podejmowaniu decyzji – mówi ich współtwórca prof. Piotr Sankowski.

Sport

Siatkówka z coraz większym wsparciem sponsorów. Największe firmy inwestują nie tylko w drużyny narodowe, ale i ligowe kluby

Polska liga siatkówki jest jednym z chętniej oglądanych w Polsce wydarzeń sportowych. W ubiegłym sezonie spotkania w fazie zasadniczej przyciągnęły do hal ponad pół miliona osób, a średnia oglądalność meczów ligowych wzrosła do ponad 84 tys. Sukcesy sportowe i zainteresowanie widzów przekładają się na coraz większe zaangażowanie sponsorów, także w siatkówkę ligową. Stołeczny zespół siatkarzy Projekt Warszawa pozyskał nowego sponsora tytularnego – została nim PGE Polska Grupa Energetyczna.