Komunikaty PR

Dwa nowe punkty testów w kierunku COVID-19 na lotnisku Chopina

2021-04-06  |  13:01
Biuro prasowe
Kontakt
Komunikat prasowy
38 pr & content communication

Łódź
91-035 Łódź
38|pr.pl| |38|pr.pl
000000000
www.38pr.pl

Już od 1 kwietnia bezpośrednio na Lotnisku Chopina można wykonać testy diagnostyczne w kierunku COVID-19 w dwóch punktach prowadzonych przez Centrum Medyczne Damiana. To odpowiedź na rozporządzenie polskiego rządu z dnia 30 marca, które obejmuje osoby podróżujące do naszego kraju ze strefy Schengen i spoza niej. Punkty diagnostyczne Centrum Medycznego Damiana będą otwarte w godzinach kursowania samolotów, oferując podróżnym możliwość wykonania tuż po wylądowaniu testu antygenowego, którego wynik dostępny jest już po 15 minutach w języku polskim i angielskim.

Zgodnie z nowymi zasadami podróżni przybywający do Polski ze strefy Schengen podlegają kwarantannie, z której mogą być zwolnieni, jedynie wówczas, gdy przedstawią negatywny wynik testu w kierunku koronawirusa. Musi być on wykonany nie później niż 48 godzin przed przekroczeniem granicy. Natomiast podróżni, którzy zostali poddani kwarantannie w Polsce, będą mogli wykonać badanie, którego negatywny wynik zakończy okres kwarantanny. Z kolei zasady dla podróżnych przybywających do Polski spoza strefy Schengen mówią, że każdy z podróżujących bez wyjątku jest kierowany na kwarantannę. Nie zwalnia z niej test wykonany w kraju, z którego przybywa dana osoba, chyba że pasażer podróżuje z kraju UE nienależącego do Schengen. W takim wypadku może okazać wynik testu wykonanego w kraju, z którego przyleciał.

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób podróżujących samolotem, z początkiem kwietnia zostały uruchomione dwa punkty do wykonywania testów w kierunku COVID-19 dla pasażerów przylatujących ze strefy Schengen na Lotnisko Chopina w Warszawie. To efekt współpracy stołecznego portu z Centrum Medycznym Damiana. Pasażerowie są dowożeni autobusem bezpośrednio z samolotu do punktu testowania, który zlokalizowany jest w przestronnej części terminala, tuż przy hali odbioru bagażu. Tam w komfortowych warunkach, podróżni mogą wykonać test, dzięki któremu nie zostanie na nich nałożona kwarantanna.

Pierwszy punkt jest zlokalizowany w strefie gate 34-35, a drugi znajduje się przy taśmie bagażowej nr 1 w hali przylotów. Pasażerowie mogą w nich wykonać test antygenowy, którego wynik dostępny jest już po 15 minutach. Nie ma konieczności dokonywania zapisów. Koszt badania wynosi 170 zł (płatność jedynie za pomocą karty).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 38 pr & content communication
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo Biuro prasowe
2025-05-15 | 17:00

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Pod hasłem „choroby rzadkie” kryje się długa lista różnych i w większości uwarunkowanych genetycznie schorzeń. – Patrząc na te choroby zbiorczo, okazuje
Zdrowie Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie
2025-05-08 | 17:00

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Kampania edukacyjna „Sto żyć. ALS” Stowarzyszenia Dignitas Dolentium przedstawia poruszającą historię Barbary Gołubowskiej, pacjentki z SOD1-ALS. Stwardnienie zanikowe
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.