Komunikaty PR

Dwa nowe punkty testów w kierunku COVID-19 na lotnisku Chopina

2021-04-06  |  13:01
Biuro prasowe
Kontakt
Komunikat prasowy
38 pr & content communication

Łódź
91-035 Łódź
38|pr.pl| |38|pr.pl
000000000
www.38pr.pl

Już od 1 kwietnia bezpośrednio na Lotnisku Chopina można wykonać testy diagnostyczne w kierunku COVID-19 w dwóch punktach prowadzonych przez Centrum Medyczne Damiana. To odpowiedź na rozporządzenie polskiego rządu z dnia 30 marca, które obejmuje osoby podróżujące do naszego kraju ze strefy Schengen i spoza niej. Punkty diagnostyczne Centrum Medycznego Damiana będą otwarte w godzinach kursowania samolotów, oferując podróżnym możliwość wykonania tuż po wylądowaniu testu antygenowego, którego wynik dostępny jest już po 15 minutach w języku polskim i angielskim.

Zgodnie z nowymi zasadami podróżni przybywający do Polski ze strefy Schengen podlegają kwarantannie, z której mogą być zwolnieni, jedynie wówczas, gdy przedstawią negatywny wynik testu w kierunku koronawirusa. Musi być on wykonany nie później niż 48 godzin przed przekroczeniem granicy. Natomiast podróżni, którzy zostali poddani kwarantannie w Polsce, będą mogli wykonać badanie, którego negatywny wynik zakończy okres kwarantanny. Z kolei zasady dla podróżnych przybywających do Polski spoza strefy Schengen mówią, że każdy z podróżujących bez wyjątku jest kierowany na kwarantannę. Nie zwalnia z niej test wykonany w kraju, z którego przybywa dana osoba, chyba że pasażer podróżuje z kraju UE nienależącego do Schengen. W takim wypadku może okazać wynik testu wykonanego w kraju, z którego przyleciał.

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób podróżujących samolotem, z początkiem kwietnia zostały uruchomione dwa punkty do wykonywania testów w kierunku COVID-19 dla pasażerów przylatujących ze strefy Schengen na Lotnisko Chopina w Warszawie. To efekt współpracy stołecznego portu z Centrum Medycznym Damiana. Pasażerowie są dowożeni autobusem bezpośrednio z samolotu do punktu testowania, który zlokalizowany jest w przestronnej części terminala, tuż przy hali odbioru bagażu. Tam w komfortowych warunkach, podróżni mogą wykonać test, dzięki któremu nie zostanie na nich nałożona kwarantanna.

Pierwszy punkt jest zlokalizowany w strefie gate 34-35, a drugi znajduje się przy taśmie bagażowej nr 1 w hali przylotów. Pasażerowie mogą w nich wykonać test antygenowy, którego wynik dostępny jest już po 15 minutach. Nie ma konieczności dokonywania zapisów. Koszt badania wynosi 170 zł (płatność jedynie za pomocą karty).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 38 pr & content communication
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku Biuro prasowe
2025-02-05 | 06:00

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale skorygować. Najwięcej obaw pacjentów dotyczących tych
Zdrowie Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji
2025-01-15 | 14:00

Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji

Jednym z Twoich postanowień na nowy rok jest to, aby bardziej o siebie zadbać? Nic prostszego! Dzięki wysokiej jakości suplementom diety nie będziesz musiała podejmować
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Karolina Malinowska: Wraca zainteresowanie czytelnictwem wśród dzieci. To jednoczy pokolenia i rozwija więzi rodzinne

Była modelka przekonuje, że czas spędzony wspólnie z dziećmi przy książce na pewno zaprocentuje w przyszłości. Ważne jest nie tylko czytanie maluchom, ale także zachęcanie ich do tego, by w kolejnych latach nie smartfon czy tablet, ale książka była ich najlepszym przyjacielem. W obliczu rozwoju nowoczesnych technologii Karolina Malinowska dostrzega ich potencjał w promowaniu czytelnictwa. Umożliwiają one na przykład tworzenie spersonalizowanych publikacji skrojonych na miarę naszych potrzeb.

Problemy społeczne

Firmy stawiają na coraz większą autonomię pracowników. To ważne szczególnie dla młodego pokolenia

Celem pracodawców stają się samodzielne, zmotywowane, wydajne i kreatywne zespoły. W przeciwieństwie do tradycyjnych te samozarządzające się teamy pracują autonomicznie bez ciągłej kontroli, a każdy pracownik jest właścicielem swoich celów, zadań i obowiązków, aby osiągnąć wyniki. – W organizacjach, które wprowadzają koncepcje samoorganizujących się zespołów, niewątpliwie możemy mówić o zwiększeniu zaangażowania – ocenia Tina Sobocińska, doradczyni strategiczna HR i założycielka HR4future.

Media

Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka

Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.