Komunikaty PR

Dzień bez makijażu? Zadbaj o dobre nawodnienie i ciesz się piękną cerą!

2021-05-05  |  11:00
Biuro prasowe

Odpowiedni makijaż jest jedną z tych czynności, które wykonujemy codziennie, najczęściej podczas porannej toalety czy szykując się na wieczorne wyjście. Ale czy równie skrupulatnie pamiętamy o piciu wody w ciągu całego dnia? Nie należy o tym zapominać, bo właściwy poziom nawodnienia odpowiada za dobry wygląd naszej skóry, niezależnie od rodzaju cery. W lepszej pielęgnacji skóry każdego dnia pomaga pita regularnie woda alkaliczna. Działa jak naturalny antyoksydant i lepiej ją nawadnia, dając widoczny i naturalny efekt liftingu. Warto o tym pamiętać nie tylko przy okazji „Dnia bez Makijażu”, który dziś obchodzimy.

Od czasu do czasu warto pozwolić skórze odpocząć od kolorowych kosmetyków i wszelkich upiększaczy stosowanych na twarz. Nie należy jednak zapominać o codziennej pielęgnacji cery. Obok specjalistycznych, naturalnych kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała, w postaci kremów i żeli lub płynów do oczyszczania, podstawą powinno być odpowiednie nawodnienie organizmu od wewnątrz.

Dobre nawilżenie ciała przynosi spektakularne efekty. Prosty nawyk regularnego picia wody w ciągu dnia pozwala lepiej zadbać o dobrą kondycję naszej skóry. „Dzień bez Makijażu”, który przypada 5 maja, może być idealną okazją, by przyjrzeć się znaczeniu właściwego nawodnienia dla zdrowia i urody. Korzyści, które się z nim wiążą, to dobra motywacja, by pamiętać o regularnym piciu wody w ciągu dnia.

Oczywiście jeden dzień w roku to zdecydowanie zbyt mało, by pozwolić cerze na odpoczynek od make-up'u. Należy się o nią troszczyć każdego dnia, aby cieszyć się efektami na dłużej. Woda alkaliczna to naturalny antyoksydant, który spowalnia procesy starzenia skóry, neutralizując działanie wolnych rodników. Z punktu widzenia wrażliwej skóry twarzy ważne są jej właściwości nawilżające i oczyszczające, które są podstawą każdej pielęgnacji i zdrowego wyglądu. Odpowiednio nawilżone ciało jest sprężyste, promienne oraz gładkie w dotyku. Właściwe nawodnienie wspomaga też regenerację i poprawia krążenie.

Dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka zachowanie odpowiedniego bilansu wodnego jest niezwykle ważne. Zapotrzebowanie na wodę zmienia się wraz z wiekiem. Im młodszy organizm, tym jest ono wyższe. U nastoletnich dziewcząt procentowy udział wody w porównaniu do masy ciała wynosi średnio 56%, w przypadku kobiet do 50 r. życia spada on do 50%, a u kobiet powyżej 50 lat wynosi 47%. Podobnie jest z odczynem pH naszego organizmu, który jest najwyższy, czyli zasadowy, w chwili narodzin, a z wiekiem staje się coraz bardziej kwasowy. Dlatego tak ważne jest odpowiednie i świadome nawadnianie organizmu od wewnątrz, wspomagające codzienną pielęgnację skóry i ciała. Dobrym przykładem jest tu woda alkaliczna, która idealnie nawadnia organizm od wewnątrz. Jedną z nich jest Alcalia, nowa marka na rynku wód alkalicznych, która charakteryzuje się unikalnie wysokim odczynem pH 9,36. Swoje właściwości zawdzięcza źródłom – wydobywana jest z głębokości 1200 m pod powierzchnią ziemi, co czyni ją naturalnie alkaliczną.

Odpowiednie nawodnienie organizmu przekłada się bezpośrednio na wygląd skóry. Woda o zasadowym pH lepiej nawadnia komórki ciała, dzięki temu wszystkie procesy komórkowe zachodzą sprawniej. U osób dbających o regularne picie wody skóra wygląda promiennie, ma zdrowy kolor jest sprężysta i elastyczna. U kobiet odpowiednie nawodnienie organizmu wspomaga walkę z cellulitem, pomaga także w szybszej regeneracji tkanek po zabiegach z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Skóra dobrze nawodniona produkuje odpowiednie ilości kolagenu i elastyny, przez co procesy starzenia zostają spowolnione, a oznaki takie jak zmarszczki czy wiotkość skóry są mniej widoczne. Regularne picie wody wpływa pozytywnie na układ krążenia, dzięki czemu komórki skóry są dobrze odżywione, otrzymując odpowiednią ilość mikro i makroelementów, przez co wszystkie procesy komórkowe zachodzą sprawniej i efektywniej. Pierwiastki zawarte w wodzie działają na poprawę kondycji włosów i paznokci, wspomagając ich regenerację i lepszy wygląd – podkreśla kosmetolog Marta Majszyk-Świątek. 

Woda alkaliczna lepiej nawadnia od pozostałych wód mineralnych, ponieważ posiada unikalną strukturę cząsteczkową. Komórki wody alkalicznej zlepiając się w mniejsze skupiska tzw. klastry łatwiej przenikają przez błony komórkowe organizmu. Tym samym skuteczniej go nawadniają i dotleniają.

Dbajmy o właściwe nawodnienie ciała od wewnątrz, a każdy dzień będziemy mogły obchodzić bez make-up’u, eksponując naturalne piękno, które jest w nas!

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku Biuro prasowe
2025-02-05 | 06:00

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale skorygować. Najwięcej obaw pacjentów dotyczących tych
Zdrowie Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji
2025-01-15 | 14:00

Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji

Jednym z Twoich postanowień na nowy rok jest to, aby bardziej o siebie zadbać? Nic prostszego! Dzięki wysokiej jakości suplementom diety nie będziesz musiała podejmować
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.