Dzień pełen przyjemności
Mają różne kształty, kuszą słodkim aromatem i przyciągają wzrok intensywnymi kolorami. Uwielbiają je dzieci i nastolatki, ale rzesze fanów mają także wśród starszych konsumentów. Żelki, bo o nich mowa, 28 marca obchodzą swoje święto, czyli Międzynarodowy Dzień Żelków. Świętuj go z ulubionymi produktami od Perfetti Van Melle!
Zawsze pod ręką
Polacy sięgają po słodycze niezmiennie chętnie od lat. Konsumenci traktują je z jednej strony jako małą, energetyczną przekąskę w ciągu dnia, z drugiej jako błyskawiczny sposób na poprawę nastroju albo „nagrodę” po ciężkim dniu w pracy lub w szkole. Drobne łakocie to dla nas także sposób na wyrażenie naszych emocji i pokazanie innym, że o nich pamiętamy. Chętnie dajemy je jako dodatek do większych prezentów lub drobny upominek wręczany najbliższym „bez okazji”. Wśród bogatej oferty rynkowej, ogromną popularnością wśród młodszych i starszych klientów od lat cieszą się żelki. Te małe, kolorowe słodycze doczekały się nawet swojego święta!
Tęczowa eksplozja
Historia żelków sięga XIX wieku, kiedy to cukiernicy po raz pierwszy połączyli cukier z żywicą z drzewa akacjowego oraz owocami. Na przestrzeni lat pierwotna receptura ewoluowała tworząc przepis na małe słodycze oferowane w szerokiej gamie kształtów i smaków. Już pod koniec marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Żelków. – To idealny moment, aby zafundować sobie chwilę relaksu i sięgnąć po żelki Chupa Chups Mini Belts oraz Mini Tubes – mówi Michał Bonecki, Dyrektor Marketingu Perfetti Van Melle Polska. - Te przyciągające wzrok soczyście kolorowe słodycze w kształcie pasków i rurek pokryte są kwaśną i owocową posypką, która zapewnia maksimum frajdy zgodnie z hasłem marki „forever fun” czyli wieczna zabawa – dodaje. Fani zaskakujących smaków znajdą w ofercie Perfetti Van Melle także żelki kwaśne smoczki od Fruittella w oryginalnym kształcie nawiązującym do nazwy produktu.
– Dla wszystkich amatorów bardziej „tradycyjnych” słodkich przekąsek proponujemy żelki Fruittella misie oraz zwierzaki, które zawierają sok owocowy, a także naturalne barwniki i aromaty – dodaje Bonecki.
Żelki od Perfetti Van Melle dostępne są w wygodnym, poręcznym formacie torebki (90 g). Ulubionymi słodyczami można się więc cieszyć dłużej, nie tylko 28 marca.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.