Dzień pełen przyjemności
Mają różne kształty, kuszą słodkim aromatem i przyciągają wzrok intensywnymi kolorami. Uwielbiają je dzieci i nastolatki, ale rzesze fanów mają także wśród starszych konsumentów. Żelki, bo o nich mowa, 28 marca obchodzą swoje święto, czyli Międzynarodowy Dzień Żelków. Świętuj go z ulubionymi produktami od Perfetti Van Melle!
Zawsze pod ręką
Polacy sięgają po słodycze niezmiennie chętnie od lat. Konsumenci traktują je z jednej strony jako małą, energetyczną przekąskę w ciągu dnia, z drugiej jako błyskawiczny sposób na poprawę nastroju albo „nagrodę” po ciężkim dniu w pracy lub w szkole. Drobne łakocie to dla nas także sposób na wyrażenie naszych emocji i pokazanie innym, że o nich pamiętamy. Chętnie dajemy je jako dodatek do większych prezentów lub drobny upominek wręczany najbliższym „bez okazji”. Wśród bogatej oferty rynkowej, ogromną popularnością wśród młodszych i starszych klientów od lat cieszą się żelki. Te małe, kolorowe słodycze doczekały się nawet swojego święta!
Tęczowa eksplozja
Historia żelków sięga XIX wieku, kiedy to cukiernicy po raz pierwszy połączyli cukier z żywicą z drzewa akacjowego oraz owocami. Na przestrzeni lat pierwotna receptura ewoluowała tworząc przepis na małe słodycze oferowane w szerokiej gamie kształtów i smaków. Już pod koniec marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Żelków. – To idealny moment, aby zafundować sobie chwilę relaksu i sięgnąć po żelki Chupa Chups Mini Belts oraz Mini Tubes – mówi Michał Bonecki, Dyrektor Marketingu Perfetti Van Melle Polska. - Te przyciągające wzrok soczyście kolorowe słodycze w kształcie pasków i rurek pokryte są kwaśną i owocową posypką, która zapewnia maksimum frajdy zgodnie z hasłem marki „forever fun” czyli wieczna zabawa – dodaje. Fani zaskakujących smaków znajdą w ofercie Perfetti Van Melle także żelki kwaśne smoczki od Fruittella w oryginalnym kształcie nawiązującym do nazwy produktu.
– Dla wszystkich amatorów bardziej „tradycyjnych” słodkich przekąsek proponujemy żelki Fruittella misie oraz zwierzaki, które zawierają sok owocowy, a także naturalne barwniki i aromaty – dodaje Bonecki.
Żelki od Perfetti Van Melle dostępne są w wygodnym, poręcznym formacie torebki (90 g). Ulubionymi słodyczami można się więc cieszyć dłużej, nie tylko 28 marca.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.