Dzień Wegetarian w Lidl Polska – sieć celebruje go nie tylko od święta
11 stycznia obchodzony jest Światowy Dzień Wegetarian, jednak z siecią Lidl Polska można świętować go codziennie! W Vege Strefie Lidla znajdziemy produkty dostosowane do potrzeb wegan, wegetarian oraz sympatyków diety fleksitariańskiej. Co więcej, od poniedziałku, 8 stycznia, do środy, 10 stycznia, sieć przygotowała atrakcyjną wegeofertę.
Wszystkie, dostępne w sklepach Lidl Polska, propozycje produktów roślinnych są starannie wyselekcjonowane, aby sprostać oczekiwaniom zarówno tych, którzy już wybrali wegetariański styl życia, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z tego typu dietą. Dlatego już od poniedziałku, 8 stycznia, Lidl Polska oferuje swoim klientom bardzo dobrze znanego i lubianego burgera roślinnego (7,64 zł/170 g/1 opak.), za którego przy zakupie dwóch opakowań zapłacimy 5,29 zł/1 opak. lub gyros roślinny (8,49 zł/150 g/1 opak.). Przy zakupie dwóch możemy skorzystać z promocyjnej ceny – 6,79 zł/1 opak. Do środy, 10 stycznia w sieci kupimy również wegańskie plastry kanapkowe w cenie 5,49 zł/100 g/1 opak. Jeśli wybierzemy dwa produkty, cena za jeden wyniesie 4,39 zł. A może coś na osłodę? Lidl Polska proponuje deser Pasjo (4,49 zł/140 g/1 opak.) w dwóch smakach: tapioki czekoladowej z wiśnią lub nasion chia z mango. Również w tym przypadku dwa opakowania to niższa cena – 3,59 zł/1 opak.
Wegetarianizm i weganizm stają się dla wielu konsumentów nie tylko stylem życia, ale także wyborem wartości, które chcą wprowadzać do swojej codzienności. Kwestie zrównoważonego rozwoju, etyki w produkcji żywności oraz troski o dobrostan zwierząt stają się dla ludzi coraz bardziej istotne. Dlatego oferta sklepów Lidl Polska, dostosowuje się do tych trendów, proponując coraz więcej opcji roślinnych, zróżnicowanych pod względem smaku i składu. W grudniu sieć wprowadziła kilka nowości, spośród których szczególną popularnością cieszą się pierogi z boczniakiem czy boczniak na raz.
Nie przegap okazji do spróbowania czegoś nowego. Odkryj świat roślinnych smaków razem z Lidl Polska i sprawdź bogatą ofertę sieci.

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów

Wzrasta rynek świeżej żywności online – w Markecie Świeżości DPD już ponad 70 partnerów

Międzynarodowy Dzień Szczęścia i tiramisu – przypadek czy przeznaczenie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.