Komunikaty PR

Dzieci mają moc, by zmieniać świat! Kolekcja BLÅVINGAD w trosce o ocean

2022-11-21  |  11:00
Biuro prasowe

Dzieci są wrażliwe, los morskich stworzeń nie jest im obojętny. Poprzez kolekcję BLÅVINGAD, IKEA wsłuchuje się w głos przyszłych pokoleń i odpowiada na obawy najmłodszych dotyczące zanieczyszczenia oceanów. Do wykonania przedmiotów wchodzących w skład kolekcji wykorzystano materiały wytworzone z odpadów plastikowych zebranych do 50 km od linii brzegowej. BLÅVINGAD jest pełna fascynujących skarbów, podobnie jak ocean i dziecięca wyobraźnia!

Zabawa to lekcja życia

Zabawa kształtuje człowieka. IKEA wie, że dla dzieci jest to kluczowy element rozwoju, podczas którego nawiązują pierwsze relacje, uczą się współpracy i poznają świat. Z panelu IKEA Kids' Advisory Panel 2020 wiadomo, że dzieci są bardzo zainteresowane oceanem. Chcą, aby dorośli wysłuchali ich obaw, ponieważ troska o ocean jest kluczowym elementem dbania o planetę. Kolekcja BLÅVINGAD powstała z zamysłem wsparcia dzieci w ich dążeniach do podnoszenia świadomości o zanieczyszczeniu wód, a także zainspirowania ich do dalszego poznawania podwodnego świata i żyjących tam niesamowitych stworzeń.

Z okazji Dnia Dziecka w maju tego roku na Instagramie IKEA został zorganizowany konkurs na ulubionego pluszaka i okazało się, że najwięcej głosów zebrała świnka KNORRIG oraz dinozaur/brontosaurus JÄTTELIK. Sądząc po zaangażowaniu, nie tylko dzieci kochają mięciutkie pluszaki. Teraz tuż obok nich pojawią się inni pluszowi przyjaciele - ci z podwodnej krainy! Swój świat pomogą odkryć dzieciom: wielki wieloryb, w którego pysku jest miejsce na piżamę lub skarby, dostojna orka, przyjazny delfin, sędziwy  żółw oraz wesoła ośmiornica BLÅVINGAD. Spotkać ich można także w innych elementach kolekcji np. na pościeli, czy morskim  dywanie zmieniającym podłogę w otwarte morze – podczas zabawy trzeba tylko uważać, by nie wypłynąć na nieznane wody.

Za pomocą mini wędek dzieci mogą oczyścić wodę z odpadów, uważając na morskie stworzenia w grze edukacyjnej lub stworzyć własną łódź podwodną z pomocą zestawu do zabawy z dołączonymi pięcioma postaciami. Członkowie załogi zostali wykonani z materiałów pochodzących z recyklingu z poprzedniej produkcji IKEA.Wszystkie artykuły IKEA są projektowane zgodnie z zasadami Demokratycznego Wzornictwa, gdzie równocześnie liczą się piękna forma, funkcja, zrównoważony rozwój, jakość i przystępna cena.

W podmorskich głębinach

Po zabawie na lądzie, dzieciom wtulonym w pościel w morskie motywy przyśni się podwodny świat pełen cudów. Dostępnych jest wiele wzorów przedstawiających wodne stworzenia – od malutkich koników morskich po tajemnicze płetwale błękitne. Oprócz klasycznych maskotek nocnym markom zasnąć pomoże LED-owa lampka-ośmiornica. Maluch nie musi bać się ciemności przytulając się do pluszowej ośmiornicy ze świecącą główką, a rodzic może być pewny, że dziecko jest w dobrych rękach… a raczej mackach. Jak wszystkie lampy dziecięce w IKEA, ośmiorniczka przetestowana została według jednych z najsurowszych norm bezpieczeństwa na świecie. Zasypiając pod baldachimem KURA pokrytym wzorem z morskimi stworzeniami, jest szansa, że poczują łagodne kołysanie łódki i delikatną morską bryzę, zanim odpłyną głęboko do krainy snów.

„Wszyscy jesteśmy zależni od czystych i tętniących życiem oceanów. Dlatego nasza praca nad kolekcją BLÅVINGAD wydawała się wyjątkowo ważna. Wybierając zwierzęta, na których się skupimy, zaczęłyśmy od przestudiowania ich wyglądu i ekspresji. Wykorzystując następnie szkice zdecydowałyśmy, co nadaje się na wzór, a co na zabawkę pluszową czy nadruk na poduszce. Mamy nadzieję, że te zabawne produkty stworzą wrażenie bycia otoczonym oceanem i wzbudzą ciekawość na temat podwodnego życia” – opowiadają o kolekcji projektantki IKEA Sissi Edholm i Lisa Ullenius.

Lepsze życie w domu

Kolekcja BLÅVINGAD wpisuje się w szerszą wizję IKEA, zgodnie z którą zabawę traktujemy jako kluczowy element lepszego życia w domu. Od pluszaków i wypełnienia poduszek po dywany i akcesoria do przechowywania, wiele produktów zawiera poliester z recyklingu wytworzony z plastiku, który mógłby trafić do oceanów (OBP), wyłowionego z wody i zebranego na obszarach w odległości do 50 km od linii brzegowej.

Oprócz zabawek w kolekcji znajdziemy zabawny  ręcznik z kapturem w kształcie rekina,  torby do przechowywania, a nawet lekki plecak, który jest idealny do spakowania rzeczy na wycieczkę na plażę lub do lasu. Wykonany z poliestru z recyklingu, jest wodoodporny i ma kilka kieszeni na duże i małe rzeczy, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Czy są tu jakieś wilki morskie, którym niestraszne podmorskie przygody?

Wszystkie produkty z kolekcji dostępne są już w sklepach IKEA, w Aplikacji Mobilnej IKEA oraz na IKEA.pl.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Jak zaprowadzić pokój między rodzeństwem? Biuro prasowe
2024-08-09 | 14:15

Jak zaprowadzić pokój między rodzeństwem?

Więź między rodzeństwem jest niezwykle ważna, jednak czasami dochodzi do konfliktów. Jakie są przyczyny kłótni między dziećmi i co zrobić, aby takich spięć było w domu
Dziecko Wyprawka szkolna za 50 złotych? W Pepco to możliwe!
2024-08-09 | 14:00

Wyprawka szkolna za 50 złotych? W Pepco to możliwe!

Wyprawka szkolna za 50 złotych? W Pepco to możliwe! Już niedługo w szkołach wybrzmi dzwonek, a uczniowie zasiądą w ławkach po wakacyjnej przerwie. To właśnie z myślą o nich i ich
Dziecko Wakacje pod hasłem nauki z Adamed SmartUP
2024-08-07 | 17:00

Wakacje pod hasłem nauki z Adamed SmartUP

Już po raz dziesiąty młodzi entuzjaści nauk ścisłych i przyrodniczych spędzili część swoich wakacji na realizowaniu marzeń i rozwijaniu pasji. W połowie lipca 50

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.