Dzieci zdobywają w Bytomiu kompetencje przyszłości
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Takich warsztatów dla dzieci jeszcze w Bytomiu nie było. Jak zostać detektywem i fachowo zbierać odciski palców? Jak zrobić domowe masło? Tego można się nauczyć. Kreatywne zadania przeplatane są logicznymi zagadkami, matematycznymi ćwiczeniami, a nawet treningiem mindfulness. „Przedszkolaki Bystrzaki” już rozpoczęły zabawę i naukę w Agorze Bytom.
Przewodnikiem jest Pan Bystrzak. Zabiera dzieci do tajemniczego lasu, pełnego magii i fantastycznych stworów, ale często potrzebuje ich pomocy, by rozwiązać zagadkę lub znaleźć skarb. Jak stworzyć magiczną latarnię? Jak wykorzystać kroplę wody jako lupę? Jak eksperymentować ze światłem i kolorem?
Odpowiedzi padają na ogólnorozwojowych warsztatach „Przedszkolaki Bystrzaki” w Agorze Bytom. – Zapraszamy dzieci na fascynujące zajęcia, pełne przygód, zagadek i niesamowitych wyzwań – zachęca Hanna Petters, dyrektor Agory Bytom. – Uczestnicy zabierani są przez Pana Bystrzaka w niesamowitą podróż, podczas której doskonale bawią się i naturalnie nabywają nowe umiejętności oraz poszerzają wiedzę z wielu dziedzin – dodaje.
Sztuczki, labirynty i liczenie
Podczas warsztatów dzieci poznają rozmaite sztuczki i zapoznają się z kreatywnymi projektami (np. malowanie cukierkami i projektowanie miasta z paluszków). Uczestniczą w eksperymentach i zabawach sensorycznych (np. tworzenie obrazów, kolaży), rozwiązują zdania matematyczne i logiczne (np. liczenie, ćwiczenia na spostrzegawczość, konstruowanie labiryntów), a nawet trenują koncentrację i zapamiętywanie metodami używanymi w mindfulness.
Nietypowa forma wielowymiarowej nauki poprzez zabawę jest autorskim programem edukacji stworzonym przez Monikę Bigaj-Kisałę, doświadczoną nauczycielkę i metodyczkę, specjalistkę od nauczania dzieci i pasjonatkę nowych technik nauczania. Monika Bigaj-Kisała reprezentuje działającą w Agorze Bytom szkołę językową ProfiLingua, która przekształciła się w Największe Centrum Językowe w Polsce. – Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy unikatowe kursy Przedszkolaki Bystrzaki, rozwijające kompetencje przyszłości 2030-2050, takie jak praca w grupie, komunikacja, negocjacje i perswazja – mówi Monika Bigaj-Kisała. – Maluchy rozwijają zdolności kreatywnego myślenia oraz storytellingu, czyli twórczego opowiadania historii. Na zajęciach zapoznajemy je z technikami mindfulness, które nie tylko wesprą je w nauce koncentracji i polepszania pamięci, ale zapewnią im solidny fundament do zbudowania poczucia własnej wartości – wyjaśnia.
Zasady i zapisy
Warsztaty edukacyjne „Przedszkolaki Bystrzaki” są przeznaczone dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Zajęcia prowadzone są w grupach. W jednej grupie są dzieci w wieku od 4 do 5 lat. Druga grupa jest dla starszych uczestników. Warsztaty są teraz bezpłatne. Promocja obejmuje zajęcia grupowe w wymiarze 3 x 60 min w okresie 11.05 do 31.08.2021 (oferta limitowa do wyczerpania miejsc). Zapisy TUTAJ.
Podczas kursu nauczyciel jest z rodzicami w stałym kontakcie, a po każdym semestrze rodzic otrzymuje raport postępów dziecka w nauce.
![Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_574828242,w_299,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
![Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce](/files/_uploaded/glownekonf_262925430,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
![Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa](/files/_uploaded/glownekonf_1377003196,w_230,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.