Dzieci zdobywają w Bytomiu kompetencje przyszłości
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Takich warsztatów dla dzieci jeszcze w Bytomiu nie było. Jak zostać detektywem i fachowo zbierać odciski palców? Jak zrobić domowe masło? Tego można się nauczyć. Kreatywne zadania przeplatane są logicznymi zagadkami, matematycznymi ćwiczeniami, a nawet treningiem mindfulness. „Przedszkolaki Bystrzaki” już rozpoczęły zabawę i naukę w Agorze Bytom.
Przewodnikiem jest Pan Bystrzak. Zabiera dzieci do tajemniczego lasu, pełnego magii i fantastycznych stworów, ale często potrzebuje ich pomocy, by rozwiązać zagadkę lub znaleźć skarb. Jak stworzyć magiczną latarnię? Jak wykorzystać kroplę wody jako lupę? Jak eksperymentować ze światłem i kolorem?
Odpowiedzi padają na ogólnorozwojowych warsztatach „Przedszkolaki Bystrzaki” w Agorze Bytom. – Zapraszamy dzieci na fascynujące zajęcia, pełne przygód, zagadek i niesamowitych wyzwań – zachęca Hanna Petters, dyrektor Agory Bytom. – Uczestnicy zabierani są przez Pana Bystrzaka w niesamowitą podróż, podczas której doskonale bawią się i naturalnie nabywają nowe umiejętności oraz poszerzają wiedzę z wielu dziedzin – dodaje.
Sztuczki, labirynty i liczenie
Podczas warsztatów dzieci poznają rozmaite sztuczki i zapoznają się z kreatywnymi projektami (np. malowanie cukierkami i projektowanie miasta z paluszków). Uczestniczą w eksperymentach i zabawach sensorycznych (np. tworzenie obrazów, kolaży), rozwiązują zdania matematyczne i logiczne (np. liczenie, ćwiczenia na spostrzegawczość, konstruowanie labiryntów), a nawet trenują koncentrację i zapamiętywanie metodami używanymi w mindfulness.
Nietypowa forma wielowymiarowej nauki poprzez zabawę jest autorskim programem edukacji stworzonym przez Monikę Bigaj-Kisałę, doświadczoną nauczycielkę i metodyczkę, specjalistkę od nauczania dzieci i pasjonatkę nowych technik nauczania. Monika Bigaj-Kisała reprezentuje działającą w Agorze Bytom szkołę językową ProfiLingua, która przekształciła się w Największe Centrum Językowe w Polsce. – Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy unikatowe kursy Przedszkolaki Bystrzaki, rozwijające kompetencje przyszłości 2030-2050, takie jak praca w grupie, komunikacja, negocjacje i perswazja – mówi Monika Bigaj-Kisała. – Maluchy rozwijają zdolności kreatywnego myślenia oraz storytellingu, czyli twórczego opowiadania historii. Na zajęciach zapoznajemy je z technikami mindfulness, które nie tylko wesprą je w nauce koncentracji i polepszania pamięci, ale zapewnią im solidny fundament do zbudowania poczucia własnej wartości – wyjaśnia.
Zasady i zapisy
Warsztaty edukacyjne „Przedszkolaki Bystrzaki” są przeznaczone dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Zajęcia prowadzone są w grupach. W jednej grupie są dzieci w wieku od 4 do 5 lat. Druga grupa jest dla starszych uczestników. Warsztaty są teraz bezpłatne. Promocja obejmuje zajęcia grupowe w wymiarze 3 x 60 min w okresie 11.05 do 31.08.2021 (oferta limitowa do wyczerpania miejsc). Zapisy TUTAJ.
Podczas kursu nauczyciel jest z rodzicami w stałym kontakcie, a po każdym semestrze rodzic otrzymuje raport postępów dziecka w nauce.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość
Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Żywienie
Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.