Dzieła sztuki w szczytnym celu w Atrium Targówek
Ta niezwykła wystawa miejskich mebli w postaci otwartych książek ma skłonić klientów do zatrzymania się w codziennym pędzie i chwili odpoczynku na ławkach z bezpłatnym dostępem do utworów literackich. Celem artystycznej instalacji jest też przypomnienie, jakie wartości płyną z czytania książek i jak ważną rolę pełnią one w naszym życiu. Wydarzeniu będzie towarzyszyć zbiórka książek dla pacjentów Szpitala Bródnowskiego, zaplanowana na 26 stycznia.
Czytanie niesie ze sobą cały szereg korzyści zarówno z neurobiologicznego, jak i psychologicznego punktu widzenia. Wciągająca lektura rozwija wyobraźnię i wspomaga koncentrację, relaksuje, pogłębia wiedzę, wzbogaca słownictwo, poprawia pamięć, ćwiczy myślenie analityczne, opóźnia demencję i spowalnia rozwój choroby Alzheimera oraz podnosi empatię. Dzieci, którym czyta się książki dużo szybciej się uczą i mają lepsze wyniki w szkole. Wspólne czytanie umacnia także więź z rodzicem. Dlatego Atrium Targówek aktywnie włącza się do ogólnopolskiej akcji „Zaczytana Wystawa”, by wspólnie z jej organizatorem, Fundacją Zaczytani.org, zachęcać klientów galerii handlowej oraz mieszkańców Warszawy do częstszego spędzania czasu z książką.
Wystawa „Zaczytane Ławki” będzie dostępna w Atrium Targówek w dniach 21 stycznia – 4 lutego w godzinach funkcjonowania galerii. Artystyczne instalacje, o niezwykłym designie, z pewnością skłonią przechodniów do zatrzymania się na chwilę, a być może dla części zwiedzających staną się też źródłem inspiracji i zachęcą do sięgnięcia po literaturę. Autorami ławek są znani artyści oraz osoby medialne: Michał Rusinek, Mateusz Damięcki, Beata Pawlikowska, Wojciech Mazolewski, Rafał Żak, Rafał Olbiński, Dorota Gorczyca oraz Dominik Jasiński, co zapewnia unikalny charakter każdej rzeźby.
Wystawie towarzyszyć będzie zbiórka książek, zaplanowana na niedzielę, 26 stycznia. W tym dniu każdy będzie mógł podzielić się swoim domowym księgozbiorem w szczytnym celu. Przekazana literatura powinna być w dobrym stanie i wydana po 2000 roku. Zebrane zasoby zasilą bibliotekę Szpitala Bródnowskiego i posłużą do bajko- oraz biblioterapii dla pacjentów. Zainicjowana 26 stycznia zbiórka zainauguruje też całoroczną akcję zbierania książek na rzecz szpitala na Bródnie realizowaną przez Atrium Targówek we współpracy z Zaczytani.org.
Na 26 stycznia galeria przygotowała także szereg dodatkowych atrakcji. W godzinach 11:00 - 14:00 dla rodziców wraz z dziećmi zaplanowano wspólne czytanie bajek z bajkoedukatorem Zaczytanych, przedstawienie interaktywnego teatrzyka lalkarskiego w wykonaniu Konny Puppets, a także animacje, konkursy oraz bajkowe malowanie buziek i tatuaży.
– 8 unikalnych ławek, które staną w naszej galerii handlowej oraz w okolicy przystanku autobusowego obok Atrium Targówek ma przede wszystkim propagować częstsze sięganie po literaturę – mówi Michał Nowakowski, dyrektor Atrium Targówek. – Książka i zawarta w niej historia mogą oderwać nas na chwilę od codzienności i pomóc się zrelaksować. Mogą stać się również elementem terapii i wpłynąć na poprawę zdrowia, dlatego dodatkowo organizujemy zbiórkę książek dla dzieci i dorosłych przebywających w szpitalu – dodaje Michał Nowakowski. Zachęcamy mieszkańców Warszawy i okolic do aktywnego udziału w wystawie i podzielenia się swoim księgozbiorem w tym szczytnym celu.
Odpowiedzialne podejście Atrium Targówek do realizowanej działalności to naturalny efekt silnego związku galerii handlowej z mieszkańcami i miastem oraz świadomego prowadzenia biznesu przez obiekt należący do Grupy Atrium. Spółka rozwija i unowocześnia swoje centra handlowe tak, by mogły pełnić ważną społecznie funkcję w przestrzeni publicznej oraz być dostosowane do lokalnych potrzeb i oczekiwań mieszkańców miast, w których działają.

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nowe technologie

Gwiazdy: Stresują nas galerie, więc wolimy zakupy online. W sieci łatwiej też znaleźć dobre promocje
Gwiazdy obecne podczas Domówki Amazon Prime zgodnie przyznają, że zakupy online bardzo ułatwiają życie i pozwalają zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Z powodu licznych obowiązków zawodowych czy też opieki nad dziećmi nie zawsze mają bowiem czas na wielogodzinne buszowanie po galeriach, natomiast oferta sklepów internetowych jest dostępna 24 godziny na dobę, co umożliwia dokonanie wyboru o każdej porze
Konsument
Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.
Handel
Rynek piwa kurczy się w I półroczu 2025 roku. Zła pogoda w maju przyniosła 12-proc. spadek sprzedaży

Pierwsze półrocze br. to kolejny okres spadku rynku piwa w Polsce. I to mimo dynamicznego wzrostu produkcji i sprzedaży piwa bezalkoholowego. Zdaniem przedstawicieli Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie miały na to wpływ m.in. niesprzyjająca pogoda i negatywna narracja wokół branży piwnej. Ponadto wśród wyzwań, z jakimi musi się mierzyć rynek, są rosnące koszty prowadzenia działalności oraz przygotowania do systemu kaucyjnego, który zacznie obowiązywać już za trzy miesiące – wskazuje Mieszko Musiał, nowy prezes zarządu związku.