Komunikaty PR

Dziewczyny dziewczynom w walce z cukrzycą.

2021-04-29  |  15:30
Biuro prasowe

Na cukrzycę, zwaną epidemią XXI wieku, obecnie choruje 7% Polaków. Wśród diabetyków aż 56% stanowią kobiety. Tym bardziej warto przyjrzeć się paniom – fighterkom, które mimo licznych przeciwności, nie poddają się udowadniając, że z cukrzycą typu 1 można normalnie funkcjonować, a dzięki swojemu doświadczeniu i determinacji aktywnie wspierają inne diabetyczki.  

Jest naukowo udowodnione, że kobiety częściej niż mężczyźni chorują na cukrzycę. Choroba ta przebiega u nich jednak inaczej i cechuje się innymi symptomami. Niskie libido, wahania wagi, zaburzenia hormonalne, kłopoty          z zajściem w ciążę, sinusoida nastrojów – to tylko nieliczne problemy, z którymi zmagają się diabetyczki. Dlatego fundamentalne w leczeniu, poza pomocą medyczną, jest wsparcie psychiczne, a co za tym idzie - dzielenie się własnymi doświadczeniami, obawami i pomocnymi wskazówkami w zaufanym kręgu osób, które łączy jeden mianownik: cukier.

Ada zachorowała na cukrzycę typu 1 (T1) w wieku 17 lat. W tym czasie nie było jeszcze powszechnej wiedzy na temat tej choroby ani wyspecjalizowanych ośrodków, do których można było się łatwo dostać. Również w Internecie informacje na temat cukrzycy były ograniczone i bardzo skąpe. Nie wspominając o wskazówkach, jak funkcjonować z tą chorobą w codziennym rytmie dnia.

Ada świadoma sytuacji oraz realnie małego wsparcia dla kobiet z cukrzycą, postanowiła tę sytuację zmienić. Powoli zaczęła formować społeczność kobiet wokół tej choroby: „kobiety z cukrzycą”. Była to platforma wymiany myśli, doświadczeń oraz miejsce do rozmów o wszystkich frapujących, często intymnych tematach. Spotkania fokusujące się na problemach związanych   z cukrzycą zaczęły cieszyć się coraz większą popularnością – liczba uczestniczek na panelach nierzadko przekraczała kilkadziesiąt osób. Ada stworzyła kompendium wiedzy dla kobiet na temat cukrzycy oraz nieustannie aktywnie działa na tym polu, planując kolejne webinary dla coraz to większej audiencji. Pokazuje nie tylko ciemną, ale i jasną stronę tej chory, często przełamując tabu i zadając  trudne, a nawet kontrowersyjne pytania – co dobrego dała nam cukrzyca? Jak zmieniła nasze nawyki  żywieniowe?  Jak wygląda nasze życie intymne, rodzinne? Na panelach kobiety poruszają również czysto „technologiczne” kwestie dotyczące np. konfiguracji systemów, monitorowania poziomów glikemii etc.  Kobiety coraz częściej korzystają z nowoczesnych rozwiązań technologicznych tj. systemy ciągłego monitorowania poziomu cukru we krwi, które nie wymagają regularnego nakłuwania i pozwalają dzięki specjalnemu sensorowi łączącemu się   z urządzeniem mobilnym (np. smartfonem czy smartwatchem) śledzić aktualny poziom cukru we krwi, co znacznie poprawia jakość życia i ułatwia podejmowanie decyzji dotyczących np. diety czy aktywności fizycznej.

W przypadku Ady system Dexcom CGM (System ciągłego monitorowania glikemii) uratował ją oraz kolosalnie poprawił jakość jej życia. Ada na co dzień mieszka we Francji i zajmuje się bankowością.

 

Ada Maciejczyk: https://www.instagram.com/idiabetic_cukrzyk/

                              https://www.facebook.com/JaCukrzyk

 

 

 

 

 
   

Czym jest Dexcom G6? 

 

Dexcom G6 to system ciągłego monitorowania w czasie rzeczywistym poziomu glukozy (CGM-RT). Jest fabrycznie skalibrowany, w związku z czym nie są wymagane pomiary krwi  z palca. W najnowszej odsłonie Dexcom G6 zaprojektowano na nowo automatyczny aplikator, który jednym  kliknięciem  w prosty sposób wprowadza sensor pod skórę. System Dexcom G6 wysyła odczyty poziomu glukozy do urządzenia lub odbiornika Dexcom co 5 minut. Z dodatkowych funkcji czujnik blokuje mający znaczenie kliniczne wpływ paracetamolu na notowane wyniki. Wyświetla ponadto ostrzeżenia dla stężenia 55 mg/dL za 20 minut, to pozwala przewidywać możliwość wystąpienia ciężkiej hipoglikemii. Ostrzeżenia w zależności od indywidualnych potrzeb użytkownika mogą być ustawione dla zarówno na noc, jak i na dzień.

Stosowanie w praktyce

System Dexcom G6 jest wskazany do stosowania dla pacjentów w wieku od 2 roku życia. Mogą go również używać kobiety w ciąży i w pełni kontrolować wysokie lub niskie poziomy glukozy. Preferowane są trzy części ciała do zamontowania systemu: górna część pośladków, tylna, górna część ramienia, oraz brzuch. Górna część pośladków jest stosowana najczęściej u dzieci od 2 do 17 roku życia. System współpracuje z 2 aplikacjami:

  • Dexcom Clarity - udostępnia dane lekarzowi, przesyła w czasie rzeczywistym regularne raporty. Wystarczy, że użytkownik tylko raz połączy się z daną kliniką.
  • Dexcom Follow - użytkownik może udostępnić dane o swojej glikemii, maksymalnie
    5 obserwatorom. W przypadku sytuacji nagłego spadku glukozy i braku reakcji pacjenta, pozostali mogą podjąć niezbędne kroki, być w kontakcie i wspomóc w razie potrzeby.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie Biuro prasowe
2025-05-08 | 17:00

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Kampania edukacyjna „Sto żyć. ALS” Stowarzyszenia Dignitas Dolentium przedstawia poruszającą historię Barbary Gołubowskiej, pacjentki z SOD1-ALS. Stwardnienie zanikowe
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość

Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.

Konsument

Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.