Komunikaty PR

Dzisiaj Europejski Dzień Śniadania – jak można świętować go z maluszkiem?

2020-04-24  |  11:08
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.04 MB )

Okres wczesnego dzieciństwa to czas, w którym kształtują się nawyki żywieniowe i preferencje smakowe. Właśnie wtedy maluch bardzo szybko nabywa nowe umiejętności i jest szczególnie otwarty na doświadczenia – to niepowtarzalna okazja, aby przyzwyczajać go do regularnego jedzenia śniadań! 

Wspólnie z rodziną

Prawidłowe nawyki żywieniowe wykształcone i utrwalane w okresie 1000 pierwszych dni życia mają dużą szansę być powielane przez dziecko w odległej przyszłości. Rodzice już od początku mogą decydować o sposobie komponowania diety malucha, dlatego kiedy tylko jest to możliwe, warto jeść śniadanie razem z nim. Dzieci uwielbiają jedzenie w towarzystwie najbliższych i to właśnie od nich – dorosłych – uczą się dobrych przyzwyczajeń.


To ważne – o śniadaniu pamiętaj nie tylko „od święta”

Nauka jedzenia śniadań to wielki krok w kierunku regularnego spożywania 5 posiłków dziennie[1] i jedna z podstawowych zasad prawidłowego odżywiania. To dobry nawyk, który warto zacząć utrwalać już od wczesnego dzieciństwa.



 

 


Poranny posiłek powinien być wartościowy

Przyzwyczajanie malucha do regularnego spożywania śniadań to nie wszystko. Większość dzieci w początkowym okresie rozwojowym jest w ciągłym ruchu, w związku z czym ich zapotrzebowanie na energię i wiele składników pokarmowych jest bardzo wysokie. Węglowodany, tłuszcze, białka, witaminy i składniki mineralne to niezbędne elementy codziennej diety, które powinny znajdować się w każdym wartościowym śniadanku malucha.

Kaszka? Znakomity pomysł!

Intensywnie rozwijający się organizm niemowlęcia czy małego dziecka czerpie niezbędną energię m.in. z węglowodanów zawartych w zbożach. Czy wiesz, że zbożowa kaszka przygotowana zgodnie z opisem na opakowaniu stanowi dla niego pełnowartościowy[2] posiłek i ma konsystencję dopasowaną do potrzeb i umiejętności dziecka? Podając ją na śniadanie, rodzice wspierają prawidłowy rozwój młodego organizmu. Przykładem są kaszki BoboVita – oto 3 powody, dla których warto podawać je każdego dnia:

  • zawierają cenne witaminy* (A, C, D, E, B1, B6, biotynę),
  • zawierają ważne składniki mineralne*, takie jak wapń, żelazo i jod,
  • są dostępne w wielu uwielbianych przez dzieci smakach.


Ważne informacje: Zaleca się kontynuację karmienia piersią podczas wprowadzania pokarmów uzupełniających. Karmienie piersią powinno trwać tak długo, jak jest to pożądane przez matkę i dziecko. Karmienie piersią jest najlepsze dla dziecka.

 

Kaszki BoboVita zgodnie z przepisami prawa zawierają witaminę B1, która wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego u niemowląt i małych dzieci.

* Dotyczy kaszek mlecznych BoboVita, które zgodnie z przepisami prawa zawierają witaminy A, D i wapń. Bezmleczne kaszki BoboVita zawierają cynk, żelazo i wapń. Kaszka ryżowa owoce leśne zawiera wapń i żelazo, a kaszka zbożowa jabłko śliwka zgodnie z przepisami prawa zawiera tylko witaminę B1.

 


[1] https://media.nutriciastatic.com/uploads/media/5a27e7c7ac319/schemat-zywienia-niemowlat-1.pdf

[2] Dotyczy produktu przygotowanego zgodnie z rekomendacją producenta, dodatek mleka i owoców w proszku w zależności od rodzaju kaszki.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum Biuro prasowe
2025-06-12 | 06:00

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Gliwice dołączyły do ogólnopolskiej sieci Amazon STEM Kindlotek – przestrzeni edukacyjnych wspierających rozwój dzieci i młodzieży w obszarach nauk ścisłych
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.