Komunikaty PR

Ekologiczna rewolucja: sam zadecyduj, czym nawilżysz swoje chusteczki

2020-03-10  |  13:21
Biuro prasowe

Amerykańska marka Potette Plus wprowadziła niedawno na polski rynek rewolucyjne, ekologiczne i całkowicie naturalne chusteczki On-The-Go dla dzieci i niemowląt. W jednym opakowaniu znajdziemy 10 chusteczek suchych i 20 do samodzielnego nasączenia. Możemy do nich dodać swoje ulubione olejki, perfumy, napary czy soki.

Chusteczki to jeden z najpopularniejszych artykułów pierwszej potrzeby. Przydają się zarówno w domu, w podróży czy w miejscach publicznych. Zawsze warto mieć pod ręką kilka sztuk suchych i wilgotnych, tak na wszelki wypadek. To czym nasączane są gotowe chusteczki, może wzbudzać wiele wątpliwości - szczególnie w ostatnim czasie, gdy wyjątkowo zwracamy uwagę na skład płynów do higieny, reakcje alergiczne i bezpieczeństwo.

Popularne chusteczki nawilżane przez producentów wodą, nigdy nie składają się z niej w 100 proc. (zwykle w 97-99,8 proc.) i często zawierają ekstrakt z nasion grejpfruta lub inny konserwant, który może podrażnić skórę. Większość zawiera też alkohol. Co więcej, nie da się dodać do nich już innego składnika, bo go nie wchłoną.

Dowolne składniki i gwarancja jakości

Mając na uwadze potrzeby rodziców, amerykańska marka Potette Plus, znana z innowacyjnych nocników, zaprojektowała chusteczki  dla dzieci i niemowląt w duchu less-waste i zrób-to sam (DIY). Wyróżniają się tym, że nie są one niczym nasączone i nie znajdziemy w nich żadnych substancji zapachowych, mydła, detergentów czy alkoholu, które w przypadku alergii mogłyby podrażnić wrażliwą skórę dziecka. Są całkowicie suche i tym samym lekkie.

Do tych chusteczek można dodać absolutnie każdą substancję, gotowy preparat czy wodę. Są wykonane z chłonnego, ekologicznego i biodegradowalnego rayonu, nazywanego syntetycznym jedwabiem. Jest to rodzaj wiskozy, pochodzący z oczyszczonych włókien celulozowych, wytwarzanych ze ściółki drzewnej. Ma właściwości jedwabiu, bawełny i wełny oraz jest często stosowany przy produkcji odzieży. Ten materiał i jego wykonanie sprawiają, że chusteczki nie zawierają szkodliwych dla zdrowia substancji chemicznych. Można je dowolnie spersonalizować, czyli samodzielnie nasączyć dowolnym płynem i następnie opcjonalnie wysterylizować w mikrofalówce. Zamknięte są w szczelnym i wygodnym opakowaniu. Po jednej stronie znajdziemy 20 chusteczek do nawilżenia, a po drugiej 10 chusteczek higienicznych.

Jak nawilżyć chusteczki?

Wystarczy otworzyć wodoszczelne opakowanie i nalać do niego ok. 150 ml czystej wody lub dowolnego płynu. Można je nasączyć ulubionym olejkiem (np. miętowym, eukaliptusowym lub jaśminowym), naparem z ziół (np. rumiankowym), sokiem (z cytryny czy ogórka), perfumami albo płynem micelarnym. Dają możliwość wyboru składu, który będzie najbardziej odpowiedni dla danego dziecka i jego wrażliwej skóry. Dodanie perfum sprawi, że będą one pięknie pachnieć i pozostawią przy dziecku kojący zapach mamy.

Po nasączeniu chusteczek można umieścić całe opakowanie w mikrofalówce nastawionej maksymalnie na moc 800 W, by podgrzewać je przez minutę w celu ich sterylizacji. Po wyjęciu opakowania należy odczekać około minuty aż ono ostygnie. W ten prosty sposób mamy pod ręką stuprocentowo higieniczne chusteczki o wybranym przez siebie składzie.

Dla mamy

Chusteczki Potette Plus zostały zaprojektowane z myślą o dzieciach, jednak wachlarz ich zastosowań jest znacznie szerszy. Docenią je szczególnie mamy. Ten higieniczny zestaw nada się idealnie do demakijażu, kiedy nasączymy go płynem micelarnym lub ulubionym hydrolatem.

Świetnie można go wykorzystać także do stworzenia sobie maseczek w płachcie czy inhalacji olejkami eterycznymi (na kaszel, katar czy dla wyciszenia). Nasączony rumiankiem lub herbatą może służyć do zimnych lub zimnych lub gorących okładów.

Dla całej rodziny i domu

Ich zalety z pewnością wykorzysta każda rodzina. Można stworzyć oraz dodać do nich bakterio- i wirusobójczy płyn, który będzie służył maluchom, a także ich rodzicom. Higiena rąk ma teraz szczególne znaczenie.

Mogą nawet posłużyć w domu do czyszczenia mebli i różnych przedmiotów, szczególnie w dziecięcym pokoju (po dodaniu naturalnych składników). Wilgotnymi chusteczkami można także bezpiecznie przecierać brudne kocie lub psie łapy.

Warto wspomnieć, że jeśli nie mamy mikrofalówki, żeby je wysterylizować można wlać do opakowania wrzątek czy gotowy gorący napar.

Naturalność i ekologia

Chusteczki Potette Plus On-The-Go są biodegradowalne, więc po użyciu można je wrzucić do toalety. Chusteczki suche są wykonane z celulozy, a więc materiału typowego dla papieru toaletowego. Wspomnijmy jeszcze, że opakowanie łatwo zmieści się w torebce, kieszeni kurtki czy organizerze do wózka.

Trwałość chusteczek po nasączeniu wynosi ok. 2 tygodni. Zależy oczywiście od dodanego samodzielnie składu i wielu innych czynników, jak częstotliwości otwierania opakowania, czystości rąk, którymi je wyjmujemy czy temperatury przechowywania.

Chusteczki są ekologiczne, hipoalergiczne, antyseptyczne, naturalne i w pełni biodegradowalne. Zaprojektowane w idei „less waste”, dają każdemu możliwość zadecydowania czym, kiedy i jak zostaną nasączone. To idealne rozwiązanie, jeśli naszymi priorytetami są zdrowie, higiena, wygoda, ekologia i  przygotowanie na każdą sytuację. Możliwość personalizacji proekologicznego produktu to zdecydowanie ciekawa propozycja.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.