Komunikaty PR

Ekologiczne nawyki w biurze

2022-06-03  |  10:30

Ograniczaj, używaj ponowie, przetwarzaj – te trzy proste zasady to doskonały przewodnik w drodze do bardziej świadomego i ekologicznego stylu życia. Stosując je na co dzień, metodą małych kroków, można zmienić wiele przyzwyczajeń na bardziej przyjazne dla naszej planety, a  przy okazji sporo zaoszczędzić. Światowy Dzień Ochrony Środowiska to dobry moment, by zacząć działać.

Oszczędzaj papier

Drukuj tylko najważniejsze i niezbędne dokumenty. Czytaj na ekranie, a poprawki w tekstach staraj się nanosić bezpośrednio w plikach. Zastanów się, ile razy wydrukowałaś coś odruchowo tylko po to, by po naniesieniu niewielkich zmian, wyrzucić dokument do kosza? Drukując większe ilości, korzystaj z funkcji druku dwustronnego, a kartki zadrukowane tylko z jednej strony wykorzystuj ponownie – np. do odręcznych notatek. Możesz pociąć je na mniejsze kawałki i używać do szybkich zapisków. O ile to możliwe, prowadź elektroniczne archiwum. Dzięki temu zaoszczędzisz nie tylko papier, ale także... miejsce na półkach.

Wyłączaj z prądu

Drukarki czy kopiarki wyłączaj z prądu, gdy nie są używane. Pozostawione w trybie „stand-by” wciąż pobierają energię. Po naładowaniu telefonu lub laptopa nie zapomnij odłączyć ładowarki od sieci. Komputer i monitor wyłączaj, gdy nie używasz ich dłużej niż 30 minut i nigdy nie zostawiaj ich w trybie „uśpienia” do następnego dnia. Wymień żarówki na energooszczędne i jak najwięcej pracuj przy świetle dziennym – biurko czy stół ustaw tak, by maksymalnie korzystać z naturalnego oświetlenia. Gdy działa klimatyzator, nie otwieraj okien!

Wybieraj artykuły biurowe z recyklingu

Kupując niezbędne przybory i akcesoria biurowe, wybieraj te, które zostały wykonane z surowców wtórnych, mają opakowania nadające się do ponownego przetworzenia lub posiadają certyfikat ekologiczny np. NF Environnement (NF 400). Produkty z linii BIC ECOlutions zostały zaprojektowane tak, by chronić naturalne zasoby naszej planety. Należące do niej długopisy, ołówki, kredki, markery, kleje czy korektory wykonano w 50% do 100% z materiałów powtórnie przetworzonych. Do 2025 roku 100% opakowań produktów BIC będzie nadawało się do ponownego użycia, recyklingu lub kompostowania. To jedno z ekologicznych zobowiązań podjętych i wdrażanych przez firmę w zakładach produkcyjnych na całym świecie. Warto wiedzieć, że są producenci, którzy dają nam wybór.

Segreguj odpady

W domu na ogół pamiętamy o segregowaniu śmieci, w biurze często o tym zapominamy. Jeśli problemem jest brak odpowiednich pojemników, zgłoś taką potrzebę. Warto zadać sobie trochę trudu i zainicjować zmiany w swoim najbliższym otoczeniu. W końcu wspólnie piszemy zieloną przyszłość naszej planety.

***

POLECAMY: Ekologiczny zestaw BIC – niezbędnik do biura, na uczelnię, do szkoły

Kompaktowy niezbędnik piśmienniczy, składający się z  9 ekologicznych produktów BIC. Zawiera 3 długopisy (Cristal Original z czarnym wkładem, Round Stic Clic ECOlution z wkładem niebieskim oraz długopis 4Colours Original z 4 wkładami w różnych kolorach), marker permanentny, ołówek grafitowy HB, ołówek automatyczny, klej w sztyfcie oraz korektor w taśmie wraz z zapasowym wkładem. Całość jest zapakowana w poręczny kartonik. Zestaw idealny do pracy zdalnej i w biurze; w sam raz dla studentów i  uczniów. Uwaga! Wszystkie produkty zostały wykonane w 51% do 100% z surowców wtórnych!

Dystrybutor: BIC Polska Sp. z o.o., cena det. ok. 42,99 zł

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia OFF IMPROWIZOWANY I VINTAGE Biuro prasowe
2024-08-14 | 16:00

OFF IMPROWIZOWANY I VINTAGE

OFF IMPROWIZOWANY I VINTAGE Dla teatromanów gościnne improwizowane spektakle w ramach cyklu „Impro Goście”, dla najmłodszych smakoszy warsztaty tworzenia pizzy, a dla
Styl życia Mielno: Największa zapiekanka ziemniaczana na Kartofladzie
2024-08-14 | 12:30

Mielno: Największa zapiekanka ziemniaczana na Kartofladzie

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Koszalinie postanowił pobić Rekord Polski w kategorii „Największa zapiekanka ziemniaczana”. Aby to zrobić,
Styl życia Ten duet skradnie łódzkie podniebienia! Od 19 sierpnia rusza autorski Festiwal H
2024-08-14 | 10:00

Ten duet skradnie łódzkie podniebienia! Od 19 sierpnia rusza autorski Festiwal H

Sierpień w Manufakturze to czas, który na stałe wpisał się w kalendarz miłośników wyjątkowych smaków, a to za sprawą autorskiego Festiwalu Hot&Sweet! 5. edycja

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Ochrona środowiska

Miasta walczą z upałami. Jedną ze skutecznych metod jest malowanie dachów budynków na biało

Pomalowanie dachów budynków na biało lub pokrycie ich odblaskową powłoką może się przyczynić do schłodzenia temperatury w dużych, gęsto zaludnionych miastach o ponad 1°C. Białe dachy są pod tym względem skuteczniejsze nawet niż pokryte roślinnością zielone dachy czy panele słoneczne – pokazało badanie przeprowadzone w Londynie przez naukowców z UCL. – Pomalowanie dachu na biało jest bardzo tanie i proste, nie trzeba niczego zmieniać w strukturze budynku – wskazuje główny autor badania, dr Oscar Brousse z UCL Bartlett School Environment, Energy & Resources.

Problemy społeczne

Rządowy program refundacji in vitro może poprawić statystyki dzietności. W Polsce spadek liczby urodzeń sukcesywnie się pogłębia

W 2023 roku urodziło się 272 tys. dzieci – o 33 tys. mniej niż jeszcze rok wcześniej i zarazem najmniej od końca II wojny światowej. Wskaźnik dzietności plasuje się dużo poniżej wartości, która gwarantuje zastępowalność pokoleń, a przyrost naturalny już od lat pozostaje ujemny. W poprawie tych statystyk może pomóc działający od czerwca br. rządowy program refundacji in vitro. – Z doświadczeń międzynarodowych wiemy, że takie programy pozytywnie wpływają na dzietność i zwiększają ją w sposób znaczny – mówi Michał Modro, radca prawny zajmujący się obszarem zdrowia. Jak wskazuje, oprócz refundacji samej procedury potrzebna jest też jednak szersza edukacja społeczeństwa, bo w Polsce stygmatyzacja par, które zdecydowały się na in vitro oraz dzieci poczętych tą metodą, wciąż jest dość częstym problemem.