Komunikaty PR

Ekologiczne produkty dla najmłodszych. Dowiedz się, co je wyróżnia

2020-09-15  |  08:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.04 MB )

Współcześni rodzice podejmują coraz bardziej wartościowe decyzje dotyczące żywienia swoich dzieci – zwracają uwagę na jakość produktu czy jego skład. Wielu opiekunom zależy również na trosce o środowisko, dlatego zarówno dla siebie, jak i dla dziecka sięgają po żywność ekologiczną. Producenci żywności dla najmłodszych nie pozostają bez odpowiedzi na te oczekiwania, dołączając do swojej oferty posiłki, przeciery i musy owocowe w wygodnych tubkach ze składnikami z rolnictwa ekologicznego, które – tak jak inne produkty dla maluchów – są w pełni bezpieczne dla młodego organizmu. Jaka jest zatem różnica między żywnością ekologiczną dla najmłodszych a tą tradycyjną? Odpowiadamy.

Ekologiczny i bezpieczny wybór

Wybierając żywność dla swojego dziecka, rodzice coraz częściej kierują się wpływem jej produkcji na środowisko – poszukują więc produktów oznaczonych jako bio czy eko. Przed podjęciem decyzji warto jednak zwrócić uwagę, że nie każda żywność ekologiczna będzie bezpieczna dla delikatnego organizmu niemowlęcia. Jest on bowiem bardzo wrażliwy na wpływ czynników zewnętrznych, w tym również spożywaną żywność.

Wskazówka dla ekorodzica

Jeśli mama czy tata poszukuje dla malucha produktu ekologicznego, pierwszym drogowskazem jest właściwe oznaczenie na opakowaniu – unijne logo żywności ekologicznej (tzw. Euroliść), numer jednostki certyfikującej i kraj pochodzenia surowców. Oprócz właściwych oznaczeń, produkty ekologiczne dla najmłodszych posiadają również widoczne na opakowaniu wskazanie wieku, np. po 8. miesiącu życia. To dla rodziców zapewnienie, że dany produkt spełnia surowe normy jakości i jest dopasowany do szczególnych wymagań żywieniowych najmłodszych dzieci.

Pamiętaj!

Wszystkie produkty przeznaczone dla niemowląt i małych dzieci, czyli te, które posiadają na opakowaniu wskazanie wieku, muszą spełniać wyjątkowo surowe normy jakości, określone przez prawo krajowe i Unii Europejskiej. Oznacza to, że bez względu na to, czy zawarte w nich składniki pochodzą z rolnictwa tradycyjnego, czy ekologicznego – są w pełni bezpieczne dla młodego organizmu.







Eko charakterystyka

Różnice między rolnictwem ekologicznym a tradycyjnym dotyczą między innymi stosowanych praktyk – sposobu upraw i hodowli. W produktach bio znajdują się składniki roślinne, pochodzące z upraw, w których stosowane są metody polegające na zwiększeniu ilości materii organicznej gleby oraz zapobieganiu jej erozji. W takich uprawach nie dopuszcza się stosowania mineralnych nawozów azotowych, a zapobieganie szkodom i chorobom roślin polega na wykorzystywaniu metod biologicznych lub odpowiednio dobranego płodozmianu. Natomiast jeśli produkt zawiera mięso, pochodzi ono z certyfikowanych gospodarstw ekologicznych, czyli takich, w których korzysta się z ekologicznych pasz, a zwierzęta utrzymywane są w odpowiednich warunkach – bez profilaktycznego stosowania syntetycznych weterynaryjnych produktów leczniczych, hormonów czy antybiotyków.

Dobre dla dziecka, dobre dla planety

Z myślą o rodzicach, którym zależy na podawaniu swoim dzieciom żywności ekologicznej, powstała linia produktów BoboVita Bio – posiłków, przecierów owocowych oraz musów owocowych w wygodnych tubkach. To propozycje dopasowane do szczególnych wymagań najmłodszych, które zawierają starannie wyselekcjonowane warzywa, owoce oraz mięso pochodzące wyłącznie ze 100% certyfikowanych ekologicznych upraw i hodowli, prowadzonych z najwyższą dbałością o środowisko i dobrostan zwierząt. Dzięki ich unikalnym recepturom, które zgodnie z przepisami prawa są bez konserwantów, bez barwników i bez wzmacniaczy smaku, maluch już od początku rozszerzania diety dostaje to, co dla niego dobre – w trosce o środowisko naturalne i z myślą o jego przyszłości.

Ważne informacje: Zaleca się kontynuację karmienia piersią podczas wprowadzania pokarmów uzupełniających. Karmienie piersią powinno trwać tak długo, jak jest to pożądane przez matkę i dziecko. Karmienie piersią jest najlepsze dla dziecka.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Moc przygód z Bluey! Czas na wspólną zabawę w Atrium Targówek! Biuro prasowe
2024-04-16 | 16:15

Moc przygód z Bluey! Czas na wspólną zabawę w Atrium Targówek!

Dla wszystkich małych i dużych fanów serii animowanej „Bluey”, nadchodzi niezwykła okazja do wspólnej zabawy! Odwiedź Atrium Targówek już 19 i 20
Dziecko Primark obniża ceny setek letnich artykułów dla dzieci
2024-04-15 | 16:00

Primark obniża ceny setek letnich artykułów dla dzieci

NISKIE CENY DLA NAJMŁODSZYCH: Primark obniża ceny setek letnich artykułów dla dzieci Primark nieustannie oferuje rodzinom najlepszy wybór produktów, obniżając ceny
Dziecko Do egzaminu ósmoklasisty i matury pozostał mniej niż miesiąc
2024-04-15 | 01:00

Do egzaminu ósmoklasisty i matury pozostał mniej niż miesiąc

Odpoczywaj i wysypiaj się Neurobiolodzy informują na temat korzyści płynących ze świadomego odpoczynku. Kiedy łączymy intensywną naukę z aktywnym odpoczynkiem, nasz mózg

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Prawie 60 proc. Polaków podejmowało próby odchudzania. U większości efekty były krótkotrwałe i powodowały problemy zdrowotne

Trzech na pięciu Polaków ma za sobą próby odchudzania, a w tej grupie więcej jest kobiet – wynika z raportu Centrum Respo. Odchudzamy się z różnym skutkiem, najczęściej osiągamy efekty, ale okazują się one krótkotrwałe. Może o tym świadczyć informacja, że 54 proc. odchudzających się Polaków w ostatnich pięciu latach podchodziło do diety między dwa a pięć razy, a co 10. nawet częściej. Jak podkreślają autorzy raportu, to, że wielu Polaków się odchudza, nie jest niczym niepokojącym, ale jest kilka czynników, które czynią kulturę dietetyczną toksyczną. Jednym z nich jest wczesny wiek rozpoczynania odchudzania, ale też negatywne skutki diet, również dla zdrowia psychicznego.

Edukacja

Polacy mało wiedzą o instytucji rodzicielstwa zastępczego. Dwie trzecie społeczeństwa nigdy nie spotkało się z tym pojęciem

Aż 64 proc. Polaków nigdy nie spotkało się z pojęciem rodzicielstwa zastępczego zawodowego – wynika z badania przeprowadzonego w marcu br. na zlecenie Fundacji Happy Kids. Najliczniejszą grupą, która nie zna tego pojęcia, stanowią respondenci między 18. a 22. rokiem życia. Co 10. badany nie wie, jaka jest różnica między rodzicem zastępczym a rodzicem adopcyjnym. Zdaniem ekspertów brak świadomości ma konsekwencje dla rozwoju instytucji pieczy zastępczej w Polsce.

Muzyka

Luna: Trochę podupadłam na zdrowiu i mój głos nie działa tak, jak bym chciała. Czuję się bezradna i bezsilna

Przed wyjazdem na Konkurs Eurowizji reprezentantka Polski nie ukrywa, że boryka się z problemami zdrowotnymi, a bezradność i zwątpienie mieszają się z nadzieją i chęcią pokonania swoich słabości. By jak najlepiej zadbać o swoje struny głosowe, na jakiś czas zrezygnowała z koncertów. Teraz robi wszystko, by jej głos wrócił do formy i by mogła godnie się zaprezentować na scenie w Malmö.