Ekologiczne warsztaty dla dzieci z kilkunastu warszawskich szkół
Unibail-Rodamco-Westfield, zarządzające centrami handlowymi Westfield Arkadia, Galerią Mokotów i Galerią Wileńską, we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania i firmą POSCO zorganizowało zajęcia teoretyczno-praktyczne „Mini wysypisko”. Bierze w nich udział kilkaset dzieci z 12 szkół podstawowych w Warszawie. Dzięki wydarzeniu uczniowie poznają szczegóły dotyczące prawidłowej segregacji odpadów, a następnie sprawdzą swoją wiedzę podczas zadania praktycznego. Warsztaty rozpoczęły się w poniedziałek, 11 kwietnia i potrwają do 22 kwietnia.
Zajęcia odbywają się w Centrum Informacyjnym ZUSOK (Zakład Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych) na warszawskim Targówku. Podczas nich grupy szkolne uczą się zasad recyklingu, by wykorzystać zdobytą wiedzę w prawdziwym życiu – właściwie segregując wybrane odpady.
W warsztatach uczestniczą 20-30 osobowe grupy dzieci i młodzieży w wieku 5-13 lat na co dzień uczące się w szkołach zlokalizowanych w czterech dzielnicach: na Mokotowie, Pradze-Północ, Woli i Żoliborzu. Każde spotkanie trwa około 45 minut. Zajęcia prowadzą eksperci MPO Warszawa oraz POSCO.
– Jako Unibail-Rodamco-Westfield podejmujemy działania, które mają pozytywny wpływ na środowisko i zachęcają do prowadzenia zrównoważonego stylu życia. Chcemy promować te idee wśród innych, także u najmłodszych, dlatego zdecydowaliśmy się zorganizować ekologiczne warsztaty we współpracy z naszymi partnerami – Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania i firmą POSCO. Cieszymy się, że możemy mieć swój udział w szerzeniu wiedzy na temat ekologii wśród najmłodszych warszawiaków – mówi Sławomir Kuliński, rzecznik prasowy Unibail-Rodamco-Westfield Polska.
Dzień Ziemi – ekologiczny festyn dla rodzin z dziećmi i młodzieży
Warsztaty w Centrum Informacyjnym ZUSOK to tylko część aktywności zaplanowanych przez Unibail-Rodamco-Westfield przy okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Wszyscy odwiedzający centra handlowe zarządzane przez URW, tj. Westfield Arkadia, Galerię Mokotów i Galerię Wileńską w sobotę, 23 kwietnia w godz. 12.00-19.00, a Galerię Wileńską dodatkowo w niedzielę, 24 kwietnia w tych samych godzinach, mogą liczyć na wiele atrakcji. URW zaplanowało m.in. edukacyjną zabawę terenową, ekomiasteczko oraz różnorodne warsztaty dla dzieci i dorosłych. Wydarzenie jest skierowane głównie do rodzin z dziećmi i młodzieży, a jego celem jest pokazywanie praktycznych rozwiązań na bardziej ekologiczne życie.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Beata Pawlikowska: Babia Góra to jest teraz moje ulubione miejsce w Polsce. Jest w niej coś magicznego, więc marzę o tym, żeby tam wrócić
Podróżniczka przyznaje, że majowa wyprawa na Babią Górę mimo kiepskiej pogody okazała się niezwykle ekscytującą przygodą. W prognozach na ten dzień miało być 20 stopni ciepła i dużo słońca, natomiast kiedy wyszła na szlak, padał deszcz, deszcz ze śniegiem i grad, a termometry pokazywały zaledwie kilka stopni powyżej zera. Beata Pawlikowska cieszy się jednak, że nie zniechęciła się taką aurą, bo ta wędrówka zadziałała na nią niezwykle kojąco.
Ochrona środowiska
Przebywanie w lesie pozytywnie wpływa na zdrowie. Kąpiele leśne stają się coraz popularniejsze

Zażywanie kąpieli leśnych ma pozytywne oddziaływanie na zdrowie człowieka, zarówno w aspekcie psychicznym, jak i w zakresie wzmacniania układu odpornościowego. Badania naukowe wykazały między innymi, że taka forma odpoczynku przyczynia się do zwiększenia produkcji i aktywności podstawowych komórek układu immunologicznego, spełniających ważną rolę w walce z wirusami i nowotworami. Polacy coraz lepiej zdają sobie sprawę z tego dobroczynnego wpływu, dlatego rośnie popularność kąpieli leśnych.
Podróże
Dorota Gardias: Jeżeli w wakacje chcemy mieszkać w luksusowym hotelu, korzystać ze SPA i jeść na mieście, to na pewno będzie drogo. Za niewielkie pieniądze również można się świetnie bawić

Pogodynka przyznaje, że bardzo ceni sobie czas spędzony z bliskimi, kontakt z naturą i zdrowy styl życia. Poza tym jest lokalną patriotką, dlatego też tegoroczny urlop postanowiła spędzić w swoich rodzinnych stronach – na Roztoczu, by jeszcze bardziej poznać tę niezwykle urokliwą część Polski. Dorota Gardias uważa, że można dobrze się bawić, korzystać z atrakcji i przywieźć z wyjazdu wiele niezapomnianych wrażeń, nie wydając na to majątku. Tym razem zaplanowała spływy kajakowe, jazdę konno, rowerowe wyprawy oraz podążanie śladami historii. Gdyby trzeba było spać pod namiotem, nie miałaby nic przeciwko.