Komunikaty PR

Elektroniczne brzmienia na ratunek winylom. Cztery wyjątkowe sety podczas imprez

2020-07-17  |  18:10

Już w najbliższy piątek, 17 lipca, ośmiu najlepszych polskich DJów rozgrzeje scenę Ballantine’s i Pop Up Radio. Wydarzenie pod nazwą Save the Vinyl to niesamowite doznania muzyczne z gatunku electro, house, italo-disco i techno tym razem skierowane szczególnie do fanów vinylowych płyt. Koncert dostępny jest dla wszystkich chętnych niezależnie od tego, gdzie obecnie przebywają- występy startują o 17:00 na profilu Ballantine’s na Facebooku.

Save the Vinyl to niezwykła kolaboracja Ballantine’s i pierwszego krakowskiego radia telewizyjnego Pop Up Radio w ramach znanej już akcji #TrueMusic. Tym razem marka łączy siły z krakowskim Pop Up Radio, by wesprzeć lokalnych DJów i oddanych kolekcjonerów płyt winylowych. W tym celu organizują wspólnie specjalny koncert, dzięki któremu artyści będą mogli zaprezentować swoje muzyczne umiejętności szerokiej publiczności online, a za swoje wynagrodzenie „uratują” kolejne winyle  - do swoich sklepów w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Poznaniu.

W trakcie wydarzenia wystąpi ośmiu artystów w czterech mixtape’ach B2B. Koncert Ballantine’s będzie pierwszym z cyklu imprez Save The Vinyl, dlatego przygotowano wyjątkowy line up, w składzie którego znaleźli się najlepsi polscy artyści sceny techno:

  • Olivia – znana krakowskiej społeczności z imprez We are Radar, i DZUMA - reprezentant warszawskiej sceny klubowej, stojący na czele wytwórni Syntetyk.
  • Daniel Drumz - DJ i producent z Krakowa. Zasłynął między innymi dzięki współpracy z Grammatikiem i Eldo, a dziś tworzy głównie brzmienia łączące house, soulfulowe disco i futurystyczną elektronikę. Swój set zagra wspólnie z DJ Eltronem, jedną z najbardziej charakterystycznych postaci polskiej muzyki tanecznej, współtwórcą duetu Seltron 400 oraz założycielem wytwórni Dom Trojga.
  • Dtekk i Kinzo Chrome. Pierwszy z nich to członek kolektywu Technosoul, który w swoich utworach łączy m.in. styl electro i italo disco. Kinzo Chrome, który razem ze swoją siostrą tworzy kilkutysięczną kolekcję winyli Techno, Electro, Italo Disco i House.
  • DJ Virtual Geisha - założycielka Pop Up Radio i twórczyni popularnego, krakowskiego cyklu imprez rips for the Lonely Hearted i DJ Feelaz, który od ponad 20 lat gromadzi tłumy w klubach i na festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą.

Save the Vinyl to kolejna inicjatywa marki Ballantine’s, skierowana do społeczności muzycznej. W trakcie globalnej pandemii we współpracy z Boiler Room zorganizowano cykl imprez online „Streaming from Isalonation”, który połączył DJów z całego świata z ich fanami, w tym również polski kolektyw „Brutaż”.

Koncert online startuje o godzinie 17.00 na oficjalnym profilu marki Ballantine’s na facebooku https://www.facebook.com/BallantinesPoland/ oraz Pop Up Radio https://www.facebook.com/pg/popupradiokrk.

Line up imprezy (17.00-23.00):
Kinzo + Dtekk
Eltron + Daniel Drumz
Olivia + DZUMA
Geisha + Feelaz

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gwiazdy Marzenia nie mają granic! Historia Stanisława Kowalskiego Biuro prasowe
2024-02-25 | 13:30

Marzenia nie mają granic! Historia Stanisława Kowalskiego

Niezwykły młody Polak, który z powodzeniem próbuje swych sił jako aktor w Australii, Chinach, Japonii i w Hollywood!   W świecie pełnym niespodzianek, czasem droga,
Gwiazdy BRAK ZDJĘCIA
2024-02-08 | 10:00

Metamorfoza i kolacja z Opozdą wylicytowana za 9999 zł

Metamorfoza fryzjerska oraz wspólna kolacja z Joanną Opozdą,  którą marka La Biosthetique Polska przekazała na licytację na rzecz 32. Finału WOŚP, została wylicytowana za kwotę 9999 zł. Metamorfozę Joanny oraz
Gwiazdy Artystyczny eklektyzm w domu Pani Alicji Majewskiej
2024-01-22 | 11:20

Artystyczny eklektyzm w domu Pani Alicji Majewskiej

Uroczy segment w jednej z warszawskich dzielnic to twórczy azyl artystki i piosenkarki  Pani Alicji Majewskiej. Od niedawna poddasze domu zyskało nowe życie. To za sprawą

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Jan Wieczorkowski: Ktoś, kto w internecie udostępnia pracę aktorów, zarabia na tym, a my nie. Tantiemy dla aktorów to kluczowa sprawa

Konkretne propozycje zmian w projekcie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych przesłał do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Związek Artystów Scen Polskich. Aktorzy walczą nie tylko o tantiemy z internetu. Domagają się również takich zapisów w ustawie, które bezspornie zagwarantują im prawo do wynagrodzenia od platform cyfrowych i sieci kablowych. Zdaniem Jana Wieczorkowskiego kwestia tantiem dla aktorów wzorem innych państw powinna być już dawno uregulowana. Przedstawiciele platform streamingowych nie wykluczają natomiast, że tantiemy spowodują wzrost opłat dla użytkowników.

Edukacja

Szkoły potrzebują procedur związanych z próbami samobójczymi uczniów. Niezbędne są także szkolenia dla nauczycieli i rodziców

W zatrważającym tempie wzrasta liczba prób samobójczych osób do 18. roku życia. Mniej dynamicznie zmienia się liczba prób zakończonych śmiercią. Wskazuje to na coraz większe problemy psychologiczne i emocjonalne młodych ludzi. Niezbędne są szkolenia, które mają uczyć pedagogów i rodziców, jak rozpoznać kryzys emocjonalny u dzieci, jak pomóc dziecku z problemami i jak reagować w razie nastąpienia próby samobójczej. Skuteczne działanie wymaga współpracy rodziców i nauczycieli.

Transport

Niska dostępność małych i tanich samochodów elektrycznych blokuje rozwój rynku. W ciągu kilku lat mają się pojawić modele w przystępnej cenie

Tylko 17 proc. samochodów elektrycznych sprzedawanych w Europie to pojazdy kompaktowe z tańszego segmentu B – wynika z raportu organizacji Transport & Environment (T&E). W latach 2018–2023 w segmencie kompaktowym (A i B) wprowadzono jedynie 40 modeli w pełni elektrycznych w porównaniu do 66 modeli dużych i luksusowych (D i E). Koncentracja na dużych samochodach premium sprawia, że średnia cena aut elektrycznych jest wciąż wysoka, a producenci hamują w ten sposób masowe wejście pojazdów elektrycznych na rynek.