Komunikaty PR

Elektryczny Lexus LC, na którym możesz zagrać. Poznaj wyjątkową gitarę

2021-10-12  |  16:00
Biuro prasowe

Czy Lexus z gitarą są dobraną parą? Lexus LC Stratocaster pokazuje, że tak, łącząc świat muzyki z motoryzacją. Duch japońskiego coupe został przeniesiony na nowy grunt, a efektem niecodziennej współpracy jest instrument, który czerpie garściami ze stylistyki Lexusa LC. Jakie są wspólne cechy wyjątkowej gitary i zjawiskowego samochodu?

Oto nowy Lexus LC. Ma sześć strun, lakierowany na niebiesko korpus i elementy z włókna węglowego. Biorąc pod uwagę fakt, że produkuje go marka Fender, można w ciemno stwierdzić, że brzmi tak samo dobrze, jak wygląda. Choć opis nie jest typowy dla Lexusa, niektóre walory japońskiego coupe udało się z pewnością przenieść do kultowej gitary elektrycznej – Fender Stratocaster. Specjalna edycja instrumentu, która powstała we współpracy z Lexusem to wyjątkowy projekt, zrealizowany w ściśle limitowanej serii egzemplarzy. Co go wyróżnia?

Firmy, która ma siedzibę w Kalifornii, nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi muzyki rockowej. Fender Musical Instruments Corporation wspólnymi siłami z Lexusem wprowadza do sprzedaży limitowaną serię kultowego Stratocastera. Gitara doczekała się specjalnej wersji o nazwie Lexus LC Stratocaster, a wyróżnia ją styl, nawiązujący bezpośrednio do luksusowego, japońskiego coupe. Pokrewieństwo widać nie tylko w zastosowanych barwach i wykończeniu, ale i w bezkompromisowym podejściu do jakości. W końcu Lexus LC i Stratocaster słyną z bycia dopracowanymi w najdrobniejszych szczegółach.

Z karoserii Lexusa wprost na korpus Fendera

Gitarę elektryczną wyróżnia lakierowany na niebiesko korpus. Został on pokryty specjalnym lakierem Structural Blue, którego barwa została zainspirowana morfidami - motylami o opalizujących skrzydłach. Jest to dokładnie ten sam lakier, który wyróżnia Lexusa LC w edycji Inspiration, Co ciekawe, kolor lakieru powstaje wskutek połączenia kilku warstw, które załamują światło tak, by wydawał się on niebieski. Żadna z warstw nie ma kolorowego pigmentu, dlatego postrzegana barwa zmienia się w zależności od oświetlenia. W Lexusie LC zjawiskowe wykończenie podkreśla przetłoczenia i załamania nadwozia, w gitarze Fender Lexus LC Stratocaster uwydatnia kształt korpusu.

Włókno węglowe, aluminium i drewno

Limitowana do 100 egzemplarzy gitara elektryczna ma również maskownicę wykonaną z włókna węglowego. Nawiązuje to do spoilera Lexusa LC, który charakteryzuje się podobnym wykończeniem i nie pozostawia złudzeń, że limitowana seria gitar jest związana ze światem motoryzacji. Główkę zdobi chromowane logo Fender, a zjawiskowego wyglądu całości dopełnia gryf z drewna klonowego, wykończony błyszczącym lakierem oraz podstrunnica wykonana z materiału odpornego na długoletnie użytkowanie. Całość jest utrzymana w charakterystycznych barwach, a dobór tworzyw i materiałów jest równie pieczołowity, jak w przypadku wnętrza Lexusa LC. Nie ma tu miejsca na półśrodki, a priorytetem jest najwyższa jakość. W końcu Stratocaster to ikona wśród gitar.

Wyjątkowe pokrewieństwo między limitowanym Stratocasterem, a Lexusem LC skomentował również wice szef marketingu Leuxsa, Vinay Shahani. Podkreślił, że projekt gitary wręcz zaskakująco dobrze pasuje do Lexusa LC 500 Inspiration Series, a całe przedsięwzięcie to efekt współpracy dwóch silnych marek, które wzajemnie darzą się szacunkiem.

System audio niejedno ma imię

Trudno nie zauważyć, że Fender i Lexus mają wiele wspólnego. W Lexusie LC Stratocaster podkreśla to również dbałość o detale. Przykładem mogą być aluminiowe potencjometry, które wyróżnia taki sam wzór, jak pokrętła systemu audio Mark Levinson w Lexusie LC. Taki a nie inny efekt prac to rezultat współpracy opierającej się nie tylko na biznesowych filarach. Podkreślił to przedstawiciel marki Fender, Mike Lewis. Jak czytamy w informacji prasowej, projekt gitary Lexus LC Stratocaster jest przykładem najwyższej jakości rzemiosła i kreatywności, a załoga Fendera włożyła we współpracę z Lexusem dużo serca. Cenę wyjątkowej gitary ustalono na 6 000 dolarów.

Muzyka i motoryzacja niemal od zawsze idą w parze, a projekty takie jak ten dobitnie to podkreślają. Możliwość odsłuchu muzyki w najwyższej jakości od lat jest cechą wyróżniającą modele Lexusa. W modelu LC 500 zastosowano system audio Mark Levinson wykorzystujący 13 głośników i 915-watowy wzmacniacz. Potężna moc układu, pieczołowite rozmieszczenie głośników i dostrojenie systemu uwzględniające kształt wnętrza, a nawet materiał, z jakiego wykonano tapicerkę, umożliwiają rozkoszowanie się muzyką w bezkompromisowy sposób, niezależnie czy mówimy o modelu LC 500 Coupe, czy LC 500 Convertible ze składanym dachem.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Muzyka Koncerty szantowe z widokiem na morze ale 130 metrów nad ziemią Biuro prasowe
2024-04-23 | 07:50

Koncerty szantowe z widokiem na morze ale 130 metrów nad ziemią

Link onedrive: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84jM08ILE9K8FzSptHbw?e=q4nyIX Wetransfer: https://we.tl/t-YbQRDVClXF    Koncerty szantowe z widokiem na morze
Muzyka BRAK ZDJĘCIA
2024-04-19 | 12:00

White 2115 pierwszym polskim ambasadorem produktów audio marki Sony

White 2115 pierwszym polskim ambasadorem produktów audio marki Sony w nowej odsłonie kampanii „For The Music”   Sony Europe B.V. Oddział w Polsce oraz Sony Music Entertainment Poland ponownie łączą siły, tym
Muzyka Giełda winyli i kaset CD w Atrium Biała
2024-03-27 | 12:55

Giełda winyli i kaset CD w Atrium Biała

Czas odkurzyć swój gramofon i posłuchać dobrej muzyki! W dniach 5-6 kwietnia zapraszamy do Atrium Biała na giełdę winyli, prezentującą tysiące czarnych krążków z

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.