Escape roomy i gry miejskie z Krakowa z tytułem „Miejsce przyjazne rodzinom z
Gamescape – firma z branży escape room i gier miejskich, została wyróżniona w plebiscycie „Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi”. To inicjatywa Gminy Miejskiej Kraków uruchomiona w 2019 roku w zakresie polityki rodzinnej. Plebiscyt jest realizowany w ramach kampanii „Kraków stawia na Rodzinę” objętej honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa.
Celem plebiscytu jest prezentacja, promocja oraz zwiększanie w Krakowie liczby miejsc oferujących udogodnienia dla rodzin z dziećmi. Chodzi o miejsca przystosowane architektonicznie, z atrakcyjną ofertą oraz przyjaznymi i bezpiecznymi warunkami pobytu dla rodziców z dziećmi w różnym wieku. Gamescape zostało wyróżnione w kategorii I: „Hotele, Gastronomia i Rozrywka” za stworzenie przyjaznej atmosfery dla rodzin z dziećmi, zapewnienie udogodnień, bezpieczeństwa, a także organizację wydarzeń i atrakcji dedykowanych najmłodszym gościom oraz profesjonalną i życzliwą obsługę.
„Jesteśmy wzruszone i dumne z otrzymania tego wyróżnienia. Od początku działalności Gamescape naszym celem było stworzenie miejsca przyjaznego i bezpiecznego, gdzie rodziny z dziećmi mogą czuć się dobrze i komfortowo. A przy tym dobrze się bawić. To wyróżnienie potwierdza, że obrałyśmy właściwy kierunek, a nasi goście docenili nasze starania. Bardzo dziękujemy za zaufanie.” – powiedziała Elżbieta Zwolak, współwłaścicielka Gamescape.
W tym roku Kapituła plebiscytu wyróżniła 60 laureatów w 5 kategoriach. Wyróżnienia rozdano podczas uroczystej gali 22 października br., która odbyła się w Muzeum Krakowa Rynek Podziemny.
******
Gamescape powstała w 2015 roku w Krakowie. Jej misją jest łączenie edukacji i zabawy w wyzwalaniu talentów i potencjałów, integrowanie zespołów poprzez aktywację współpracy, wykorzystania logicznego myślenia i działania pod presją czasu. Jest jedną z największych firm w branży escape room w kraju, jedną z najstarszych w Krakowie. Od ponad 9 lat zespół Gamescape projektuje i tworzy gry miejskie, obiektowe i rozrywkę w stylu escape rooms w wersji pozytywnej – Adventure Rooms – stacjonarnie, mobilnie i online, dla klienta indywidualnego i grup zorganizowanych. Grywalizacja, fabularny suspens i nowoczesna technologia rozszerzonej rzeczywistości (Augmented Reality) to stałe elementy oferowanych wrażeń. Twórcy Gamescape mają na koncie ponad 14 wybudowanych pokoi zagadek, ponad 1300 przeprowadzonych gier miejskich, a z ich oferty skorzystało już 100 tys. osób. Gamescape jest współautorem m.in. „Filharmonia Escape Room” – prestiżowego projektu organizowanego dla Filharmonii Krakowskiej, a także laureatem nagrody ODYS 2023, Polskiej Nagrody Innowacyjności 2023, wyróżniony nominacją do Nagrody Gospodarczej Województwa Małopolskiego.
Więcej informacji na temat Gamescape na stronie www.gamescape.pl

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.