Komunikaty PR

Fajna Akademia - bezpłatne warsztaty z cyfrowych narzędzi dla dzieci

2020-05-06  |  10:01
Biuro prasowe

Kto powiedział, że odrabianie lekcji i uczenie się, ma być nudne? Czas pandemii to doskonała okazja, żeby w kreatywny sposób pokazać młodym ludziom, jak wykorzystując nowe technologie, mogą uczynić swoją naukę ciekawszą. Fundacja CoderDojo Polska we współpracy z T-Mobile Polska ruszyła z projektem Fajnej Akademii - są to bezpłatne zajęcia online dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat oraz ich rodziców. Kolejne warsztaty z tego cyklu odbędą się już w najbliższą sobotę, 9 maja 2020.

 

Zapotrzebowanie na wiedzę jest ogromne

Uczestnictwo w zajęciach prowadzonych w ramach Fajnej Akademii umożliwia dzieciom poznanie innowacyjnych i niezwykle pożytecznych umiejętności przydatnych w edukacji, a także spędzenie czasu z rodzicami w wartościowy sposób. To również doskonały sposób na kontakt z innymi uczestnikami zajęć, którego tak bardzo brakuje teraz najmłodszym. Pierwsze warsztaty okazały się ogromnym sukcesem, a pozytywne opinie dzieci i rodziców pokazują, że taka inicjatywa była bardzo potrzebna.

 

Nowoczesne narzędzia w cyfrowym świecie

Motywem przewodnim całego cyklu Fajnej Akademii są cyfrowe narzędzia do uczenia się. Prowadzący stawiają na przekazywanie wiedzy poprzez zabawę oraz aktywne uczestnictwo w projekcie.

 

- Dziecko, które dostaje ze szkoły zadanie nauczenia się kilkudziesięciu słówek z języka obcego, stoi przed trudnym wyzwaniem. Nie ma przecież lekcji, na której można wspólnie z nauczycielem i rówieśnikami “przerobić” temat. Jak ma sobie z tym wyzwaniem poradzić uczeń i jak może pomóc mu rodzic, który słówek uczył się prawdopodobnie dwie dekady temu z fiszek? Czy ten sposób się sprawdzi? Ależ oczywiście! Pokaż swojemu dziecku fiszki, a my pokażemy, jak zrobić je w wersji cyfrowej, w narzędziu, które może bardziej przemawiać do młodego pokolenia niż papierowe karteczki - mówi Joanna Pawlak, Prezes Fundacji CoderDojo.

 

Na warsztatach na najmłodszych czeka też zaproszenie do interaktywnego głosowania, zabawa w kalambury, czy nauka korzystania, jak korzystać z ciekawych i bezpłatnych programów graficznych, które zrozumie i wykorzysta swobodnie nawet ośmiolatek.

 

- Podczas warsztatów uczestnicy dyskutują, wspólnie rozwiązują zadania, zadają sobie zagadki, uczą się od siebie nawzajem. To dobra droga do zdobycia kompetencji umożliwiających kreatywne wykorzystywanie nowych technologii w edukacji - podsumowuje Joanna Pawlak.

 

Szeroki zakres tematyczny warsztatów online pokazuje, jakie morze możliwości kryje się za ekranem komputera. Nowe technologie, które są teraz na wyciągnięcie ręki, nawet dla tych najmłodszych użytkowników, wymagają jednakże odpowiedzialnego i mądrego korzystania z dostępnych aplikacji i narzędzi. 

 

- Jako nowoczesna firma technologiczna zdajemy sobie doskonale sprawę, że w obecnej chwili dostęp do nowych technologii oraz ich umiejętne wykorzystywanie to kluczowe aspekty życia - i to nie tylko dla dorosłych, ale także dzieci. Od kilku tygodni jeszcze bardziej niż dotychczas mierzą się one z cyfrowym światem,  uczestnicząc chociażby w zajęciach szkolnych online lub w wolnym czasie surfując po sieci. Poprzez zajęcia w ramach Fajnej Akademii chcemy im pokazać możliwości wykorzystania cyfrowych narzędzi, które pozwolą im rozwijać zainteresowania w tym obszarze - mówi Małgorzata Rybak-Dowżyk, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej w T-Mobile Polska. - Digital responsibility jest jednym z filarów naszej strategii odpowiedzialnego biznesu, dlatego zależy nam, aby wprowadzać dzieci już od najmłodszych lat do świata nowych technologii, ale tak, by potrafiły rozsądnie korzystać z jego dobrodziejstw. Ponadto umiejętność wykorzystywania cyfrowych narzędzi w codziennej nauce i pracy jest bardzo istotna dla ich przyszłości, ponieważ digitalowe kompetencje są niezwykle cenione przez pracodawców.

 

Prosta rekrutacja na zajęcia

Zapisy prowadzone są za pomocą formularza pod linkiem: https://coderdojo.org.pl/projekty/fajna-akademia/. Uczestnicy zajęć otrzymają na skrzynki mailowe instrukcje do zalogowania się na warsztaty. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego podczas zapisów, należy odpowiedzieć na pytanie, dlaczego chce się uczestniczyć w tym warsztacie. Drugie spotkanie online odbędzie się już w najbliższą sobotę 9 maja o godzinie 10.00.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta

Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.

Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.

Infrastruktura

Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.